Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 14  Boys 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
               2:04.79  WCT World Ch. Trials
               2:04.99  USOP US Open
               2:08.19  JRNA Summer Junior Nats
               2:23.59  SZSS Summer Sectionals
               2:31.89  FLSR FL Sr Champs
               2:32.89  1516 FL Sr  Ch 15-16
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Katz, Alexander  17 SYS-FL            2:00.66    2:07.63 qJRNA  
               1:03.26    2:07.63 (1:04.37)
  2 Cassidy, Quinn   17 SAS-FG            2:05.85    2:12.14 qSZSS  
               1:05.38    2:12.14 (1:06.76)
  3 De Pawlikowski,  16 MACM-FG           2:14.77    2:12.30 qSZSS  
               1:04.74    2:12.30 (1:07.56)
  4 Hegwein, Karl P  18 SRQ-FL            2:14.27    2:13.84 qSZSS  
               1:05.84    2:13.84 (1:08.00)
  5 Farese, John G   17 SPA-FL            2:16.99    2:14.40 qSZSS  
               1:05.31    2:14.40 (1:09.09)
  6 O'Donnell, Matt  17 SYS-FL            2:20.00    2:16.61 qSZSS  
               1:06.53    2:16.61 (1:10.08)
  7 Garcia, Matthew  15 SYS-FL            2:21.97    2:18.98 qSZSS  
               1:07.49    2:18.98 (1:11.49)
  8 Carter, Dylan J  17 DANA-FG           2:09.94    2:19.20 qSZSS  
               1:05.37    2:19.20 (1:13.83)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Wheeler, Jordan  16 TBAY-FL           2:19.08    2:20.67 qSZSS  
               1:08.63    2:20.67 (1:12.04)
 10 Harasz, Noah D   17 SPA-FL            2:20.59    2:20.94 qSZSS  
               1:08.35    2:20.94 (1:12.59)
 11 Madeira, Miguel  16 MACM-FG           2:21.40    2:21.30 qSZSS  
               1:08.85    2:21.30 (1:12.45)
 12 Gullage, Richar  17 MACM-FG           2:14.61    2:21.91 qSZSS  
               1:07.76    2:21.91 (1:14.15)
 13 Marlow, Sam A    16 RSCA-OZ           2:17.25    2:22.09 qSZSS  
               1:08.16    2:22.09 (1:13.93)
 14 Erlenmeyer, Eri  17 SYS-FL            2:23.39    2:22.92 qSZSS  
               1:10.38    2:22.92 (1:12.54)
 15 Alsader, Yezan   12 BNY-IL            2:23.29    2:23.44 qSZSS  
               1:08.63    2:23.44 (1:14.81)
 16 Catani, Evan C   18 RSCA-OZ           2:17.60    2:24.12 qFLSR  
               1:09.69    2:24.12 (1:14.43)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Zaremba, Roman   17 SYS-FL            2:20.00    2:25.58 FLSR   
               1:11.22    2:25.58 (1:14.36)
 18 Nielsen, Matt D  17 GCST-FL           2:19.26    2:25.64 FLSR   
               1:10.95    2:25.64 (1:14.69)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Schroeder, Hans  15 CCS-FL            2:26.27    2:26.72 FLSR   
               1:11.29    2:26.72 (1:15.43)
 20 Glaser, Jon D    18 RSCA-OZ           2:29.72    2:26.80 FLSR   
               1:12.29    2:26.80 (1:14.51)
 21 Zacka IV, Eddie  17 GCST-FL           2:34.43    2:27.46 FLSR   
               1:13.17    2:27.46 (1:14.29)
 22 Harris, Brenden  15 RSCA-OZ           2:28.08    2:27.58 FLSR   
               1:11.68    2:27.58 (1:15.90)
 23 Homans, Henry A  19 TBAY-FL           2:10.36    2:28.39 FLSR   
 24 Conrad, Nichola  16 SAS-FG            2:35.98    2:28.64 FLSR   
               1:09.64    2:28.64 (1:19.00)
 25 Cantu, David     16 DANA-FG           2:22.22    2:28.96 FLSR   
               1:12.37    2:28.96 (1:16.59)
 26 Spence, Aaron C  17 SWIM-FL           2:30.54    2:29.68 FLSR   
               1:14.94    2:29.68 (1:14.74)
 27 Morris, Luke O   16 Lightning-FL      2:31.19    2:29.88 FLSR   
               1:13.60    2:29.88 (1:16.28)
 28 Grant, Alex H    17 SPA-FL            2:28.45    2:29.94 FLSR   
               1:12.45    2:29.94 (1:17.49)
 29 Alspaw, Jacob A  16 RSCA-OZ           2:29.29    2:31.09 FLSR   
 30 Nelson, AJ C     16 CCS-FL            2:34.17    2:31.25 FLSR   
               1:14.64    2:31.25 (1:16.61)
 31 Jones, Daniel A  15 SYS-FL            2:35.31    2:31.71 FLSR   
               1:13.56    2:31.71 (1:18.15)
 32 Martinez, Adria  15 MACM-FG           2:30.74    2:32.59 1516   
               1:13.46    2:32.59 (1:19.13)
 33 King, Justin C   15 RSCA-OZ           2:33.54    2:33.13        
               1:14.72    2:33.13 (1:18.41)
 34 Keer, Dylan T    15 SWIM-FL           2:27.96    2:33.17        
               1:15.14    2:33.17 (1:18.03)
 35 Vakil, Neelin S  16 CCS-FL            2:38.82    2:37.21        
               1:17.67    2:37.21 (1:19.54)
 36 Lambert, Austin  15 UNSYS-FL          2:37.60    2:40.65        
               1:18.07    2:40.65 (1:22.58)
 37 Brown, Ross J    17 TBAY-FL           2:50.46    2:40.97        
               1:17.23    2:40.97 (1:23.74)
 38 Lucker, Matt C   15 SWIM-FL           2:49.80    2:42.76        
               1:19.50    2:42.76 (1:23.26)
 39 Deguzman, Nicho  15 GCST-FL           2:39.71    2:44.44        
               1:17.76    2:44.44 (1:26.68)
 40 Yatsula, Christ  15 TBAY-FL           2:58.03    2:45.22        
               1:20.26    2:45.22 (1:24.96)
 41 Fields, Trey W   15 TBAY-FL           2:55.00    2:46.28        
               1:21.48    2:46.28 (1:24.80)
 42 Arrieta, Austin  16 MACM-FG           2:51.81    2:46.79        
 43 Boehm, Brian W   15 SYS-FL            2:50.27    2:46.82        
               1:23.15    2:46.82 (1:23.67)
 44 De Pawlikowski,  15 MACM-FG                NT    2:54.62        
               1:25.32    2:54.62 (1:29.30)
 45 Katz, Arik B     11 SYS-FL                 NT    2:55.47        
               1:25.84    2:55.47 (1:29.63)
 -- Banciella, Reid  12 Miami Swimming-F       NT         DQ        
               1:27.39         DQ (1:36.14)