Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 12  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
               2:04.99  USOP US Open
               2:08.19  JRNA Summer Junior Nats
               2:23.59  SZSS Summer Sectionals
               2:36.99  FLAG FL AG Champs
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Cates, Van A     14 TBAY-FL           2:19.16    2:17.70 qSZSS  
               1:06.44    2:17.70 (1:11.26)
  2 Katz, Austin M   14 SYS-FL            2:18.27    2:18.11 qSZSS  
               1:08.43    2:18.11 (1:09.68)
  3 Corredor, Santi  14 SWIM-FL           2:20.39    2:19.70 qSZSS  
               1:09.50    2:19.70 (1:10.20)
  4 Finke, Robert C  13 SPA-FL            2:24.31    2:19.86 qSZSS  
               1:09.59    2:19.86 (1:10.27)
  5 Smith, T.C. C    14 SRQ-FL            2:22.18    2:20.53 qSZSS  
               1:09.63    2:20.53 (1:10.90)
  6 Carriazo, Aleja  14 MACM-FG           2:22.99    2:21.26 qSZSS  
               1:09.15    2:21.26 (1:12.11)
  7 Sharp, Nick R    14 UN-FG             2:21.08    2:25.24 qFLAG  
               1:11.10    2:25.24 (1:14.14)
  8 Yeager, Christo  14 FCST-GU           2:21.88    2:25.36 qFLAG  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Lombardo, Tommy  14 RSCA-OZ           2:23.10    2:26.67 qFLAG  
               1:12.28    2:26.67 (1:14.39)
 10 Carmichael, Tyl  14 SYS-FL            2:27.83    2:27.15 qFLAG  
               1:12.95    2:27.15 (1:14.20)
 11 Ripp, Conner D   14 RSCA-OZ           2:36.45    2:32.55 qFLAG  
               1:12.91    2:32.55 (1:19.64)
 12 Simpson, Daniel  14 MACM-FG           2:40.53    2:32.69 qFLAG  
               1:11.86    2:32.69 (1:20.83)
 13 Monteagudo, Car  14 FCST-GU           2:28.90    2:33.25 qFLAG  
 14 Nutter, Matthew  13 SYS-FL            2:34.99    2:33.38 qFLAG  
               1:15.29    2:33.38 (1:18.09)
 15 Riley, Brett A   13 SYS-FL            2:31.32    2:34.50 qFLAG  
               1:14.62    2:34.50 (1:19.88)
 16 Heil, Darrien L  14 GCST-FL           2:32.89    2:35.24 qFLAG  
               1:14.32    2:35.24 (1:20.92)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Depassier, Jorg  13 DANA-FG           2:37.11    2:37.18        
               1:17.29    2:37.18 (1:19.89)
 18 Perez, Jason     13 MACM-FG           2:41.33    2:37.66        
               1:17.43    2:37.66 (1:20.23)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Faucher, Diego   14 MACM-FG           2:38.41    2:39.10        
               1:17.07    2:39.10 (1:22.03)
 20 Salazar, Daniel  14 SWIM-FL                NT    2:40.18        
 21 Haefner, Jake R  14 RSCA-OZ           2:44.33    2:43.16        
               1:20.48    2:43.16 (1:22.68)
 22 Morris, Max R    14 Lightning-FL      2:40.20    2:44.47        
               1:20.29    2:44.47 (1:24.18)
 23 Leblanc, Luke t  13 FCST-GU           2:50.48    2:50.44        
               1:23.86    2:50.44 (1:26.58)
 24 Hanner, Lyle A   14 SPA-FL            2:58.35    2:51.07        
               1:22.90    2:51.07 (1:28.17)
 25 Probosz, Nicola  14 SRQ-FL                 NT    2:52.08        
               1:23.94    2:52.08 (1:28.14)
 26 Schuler, Will J  13 FCST-GU           2:49.52    2:55.40        
               1:25.63    2:55.40 (1:29.77)
 27 Arany, Bence T   13 SYS-FL            3:10.00    2:55.68        
 28 Stone, Robbie C  14 FCST-GU                NT    3:58.29        
               1:56.05    3:58.29 (2:02.24)
 -- Vives, Brandon   14 MACM-FG                NT         DQ        
               1:19.79         DQ (1:20.50)