Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 11  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
               2:17.99  USOP US Open
               2:19.49  JRNA Summer Junior Nats
               2:34.09  SZSS Summer Sectionals
               2:40.89  FLAG FL AG Champs
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Ariola, Grace M  13 BNY-IL            2:20.10    2:20.39 qSZSS  
               1:08.93    2:20.39 (1:11.46)
  2 Porporis, Katia  14 RSCA-OZ           2:28.54    2:27.08 qSZSS  
               1:10.88    2:27.08 (1:16.20)
  3 Slingsby, Rache  14 BNY-IL            2:26.91    2:28.83 qSZSS  
               1:12.02    2:28.83 (1:16.81)
  4 Patrice, Grace   14 SYS-FL            2:28.36    2:29.79 qSZSS  
               1:13.30    2:29.79 (1:16.49)
  5 Hernandez-Tome,  14 SYS-FL            2:34.54    2:32.53 qSZSS  
               1:14.56    2:32.53 (1:17.97)
  6 Pish, Melissa N  13 BNY-IL            2:36.32    2:33.33 qSZSS  
               1:15.07    2:33.33 (1:18.26)
  7 Tillman, Victor  14 FCST-GU           2:35.01    2:34.52 qFLAG  
               1:16.85    2:34.52 (1:17.67)
  8 Vasquez, Bryann  13 UFCST-GU          2:35.84    2:34.89 qFLAG  
               1:15.82    2:34.89 (1:19.07)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Sidney  13 BNY-IL            2:39.58    2:35.26 qFLAG  
               1:15.98    2:35.26 (1:19.28)
 10 Mata, Victoria   13 BNY-IL            2:43.49    2:35.92 qFLAG  
 11 Allen, Kendal N  14 TBAY-FL           2:40.34    2:35.94 qFLAG  
               1:17.63    2:35.94 (1:18.31)
 12 Almada, Flo      14 SWIM-FL           2:43.50    2:36.08 qFLAG  
               1:16.75    2:36.08 (1:19.33)
 13 Hanlon, Haley M  14 TBAY-FL           2:33.79    2:36.23 qFLAG  
               1:15.28    2:36.23 (1:20.95)
 14 Davis, Anna G    14 RSCA-OZ           2:32.11    2:38.00 qFLAG  
 15 Lemon, Alyssa L  14 RSCA-OZ           2:35.25    2:38.21 qFLAG  
               1:17.34    2:38.21 (1:20.87)
 16 Runde, Isabelle  14 CAQ-NM            2:47.93    2:38.50 qFLAG  
               1:17.80    2:38.50 (1:20.70)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Petrosino, Fran  13 RSCA-OZ           2:37.96    2:38.58 FLAG   
               1:18.52    2:38.58 (1:20.06)
 18 Walker, Alexand  13 SPA-FL            2:41.65    2:40.05 FLAG   
               1:19.87    2:40.05 (1:20.18)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Faunce, Bean F   14 GCST-FL           2:35.81    2:40.45 FLAG   
 20 Carter, Paige C  14 TBAY-FL           2:44.96    2:41.05        
               1:17.36    2:41.05 (1:23.69)
 21 Ripp, Shelby I   13 RSCA-OZ           2:40.56    2:41.06        
               1:19.19    2:41.06 (1:21.87)
 22 Luckenbach, Ann  14 RSCA-OZ           2:38.40    2:41.13        
               1:18.08    2:41.13 (1:23.05)
 23 Dong, Cindy M    13 SYS-FL            2:42.17    2:41.46        
               1:18.93    2:41.46 (1:22.53)
 24 Santiago, Jilli  13 SRQ-FL            2:41.12    2:41.56        
               1:16.19    2:41.56 (1:25.37)
 25 Vanbiljon, Lill  14 RSCA-OZ                NT    2:41.78        
               1:16.72    2:41.78 (1:25.06)
 26 Burrows, Amanda  14 SPA-FL            2:36.43    2:42.30        
               1:19.06    2:42.30 (1:23.24)
 27 Logan, Cara H    14 BNY-IL            2:38.06    2:43.09        
               1:19.84    2:43.09 (1:23.25)
 28 Davie, Morgan A  13 SYS-FL            2:48.45    2:43.96        
               1:20.91    2:43.96 (1:23.05)
 29 Pietraszun, Sta  14 SYS-FL            2:39.52    2:44.15        
               1:20.52    2:44.15 (1:23.63)
 30 Madden, Paige M  14 GCST-FL           2:42.32    2:44.52        
               1:16.58    2:44.52 (1:27.94)
 31 Bucaro, Sophia   14 DANA-FG           2:33.65    2:44.56        
               1:19.59    2:44.56 (1:24.97)
 32 Penkwitz, Isabe  14 SYS-FL            2:45.42    2:45.84        
               1:22.13    2:45.84 (1:23.71)
 33 Jacobson, Shelb  13 GCST-FL           2:53.96    2:46.15        
               1:20.47    2:46.15 (1:25.68)
 34 Cottage-Ramnick  13 SWIM-FL                NT    2:47.06        
               1:21.38    2:47.06 (1:25.68)
 35 Jackson, Iyanla  13 DANA-FG           2:55.15    2:49.65        
               1:22.66    2:49.65 (1:26.99)
 36 Lee, Amanda M    13 SWIM-FL           2:43.84    2:49.71        
 37 McMahon, Taylor  14 SYS-FL            2:48.33    2:50.69        
               1:23.28    2:50.69 (1:27.41)
 38 Bucaro, Sarah M  13 DANA-FG           2:44.71    2:50.71        
               1:22.53    2:50.71 (1:28.18)
 39 Miller, Anna M   13 RSCA-OZ           2:48.61    2:52.05        
               1:24.39    2:52.05 (1:27.66)
 40 Walsh, Jessie E  13 GCST-FL           2:51.87    2:54.23        
               1:25.56    2:54.23 (1:28.67)
 41 Siswanto, Rain   13 TBAY-FL           3:04.91    2:55.96        
               1:24.17    2:55.96 (1:31.79)
 42 Wright, Chloe J  14 RSCA-OZ           2:50.92    2:56.36        
               1:26.30    2:56.36 (1:30.06)
 43 Alberdi, Nina K  13 STAT-FL           2:55.31    2:56.66        
               1:26.88    2:56.66 (1:29.78)
 44 Ippolito, Natal  13 GCST-FL           3:04.56    2:57.61        
               1:27.31    2:57.61 (1:30.30)
 45 Kleimann, Maria  13 FCST-GU           2:53.67    2:59.23        
               1:26.98    2:59.23 (1:32.25)
 46 Cyr, Renee N     14 SWIM-FL           3:00.54    3:00.04        
               1:27.83    3:00.04 (1:32.21)
 47 Lewandrowski, P  13 SYS-FL            3:04.06    3:00.51        
 48 McFarland, Mega  13 RSCA-OZ           3:03.36    3:02.02        
               1:27.62    3:02.02 (1:34.40)
 49 Morris, Hayley   14 SYS-FL            3:07.76    3:06.52        
               1:31.21    3:06.52 (1:35.31)
 50 Aldeanueva, Cri  13 SAS-FG            3:11.60    3:11.55        
               1:31.80    3:11.55 (1:39.75)
 51 Michalski, Izab  13 GCST-FL           3:17.06    3:14.88        
               1:34.18    3:14.88 (1:40.70)
 52 McCulloch, Kayl  13 CCS-FL            3:17.52    3:15.43        
               1:35.21    3:15.43 (1:40.22)
 53 Iyer, Radhika S  13 CAQ-NM            3:15.99    3:17.43        
               1:36.82    3:17.43 (1:40.61)
 53 Baumgardner, Er  13 GCST-FL                NT    3:17.43        
               1:37.57    3:17.43 (1:39.86)
 55 Russell, Briann  13 GCST-FL                NT    3:20.56        
               1:36.65    3:20.56 (1:43.91)
 56 Yatsula, Anne M  13 TBAY-FL                NT    3:25.08        
               1:39.16    3:25.08 (1:45.92)