Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 72  Boys 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
               3:59.49  WCT World Ch. Trials
               3:59.99  USOP US Open
               4:05.19  JRNA Summer Junior Nats
               4:17.49  SZSS Summer Sectionals
               4:28.19  FLSR FL Sr Champs
               4:37.09  1516 FL Sr  Ch 15-16
               5:56.49  QUAL Meet Qualifying Time
 Meet Qualifying:  5:56.49
    Name            Age Team              Prelims     Finals              
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Katz, Alexander  17 SYS-FL            4:03.34    3:56.52 WCT    
                 56.83    1:57.10 (1:00.27)
      2:57.50 (1:00.40)     3:56.52 (59.02)
  2 Samuelson, Loga  17 SWIM-FL           4:11.44    4:07.28 SZSS   
                 57.57    1:59.34 (1:01.77)
      3:03.09 (1:03.75)   4:07.28 (1:04.19)
  3 Marin, Jesus L   21 DANA-FG           4:14.09    4:09.34 SZSS   
                 59.12    2:01.91 (1:02.79)
      3:05.88 (1:03.97)   4:09.34 (1:03.46)
  4 Medina, Nicolas  15 DANA-FG           4:11.90    4:12.35 SZSS   
               1:01.23    2:06.31 (1:05.08)
      3:10.71 (1:04.40)   4:12.35 (1:01.64)
  5 Bryant, Calvin   17 SPA-FL            4:03.31    4:12.77 SZSS   
                 57.00    2:00.72 (1:03.72)
      3:06.86 (1:06.14)   4:12.77 (1:05.91)
  6 Clark, Drew S    15 SYS-FL            4:13.61    4:15.05 SZSS   
               1:00.50    2:04.89 (1:04.39)
      3:10.40 (1:05.51)   4:15.05 (1:04.65)
  7 Zacka IV, Eddie  17 GCST-FL           4:15.20    4:18.00 FLSR   
               1:00.28    2:04.87 (1:04.59)
      3:11.56 (1:06.69)   4:18.00 (1:06.44)
  8 Davis, Nick C    18 RSCA-OZ           4:14.88    4:24.15 FLSR   
               1:01.35    2:07.89 (1:06.54)
      3:16.40 (1:08.51)   4:24.15 (1:07.75)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Hanner, Luke A   15 SPA-FL            4:17.68    4:11.75 SZSS   
                 59.64    2:03.67 (1:04.03)
      3:08.80 (1:05.13)   4:11.75 (1:02.95)
 10 Page, Carter J   16 SYS-FL            4:15.56    4:11.81 SZSS   
               1:00.18    2:04.39 (1:04.21)
      3:08.61 (1:04.22)   4:11.81 (1:03.20)
 11 De Pawlikowski,  16 MACM-FG           4:17.71    4:12.97 SZSS   
               1:00.56    2:05.96 (1:05.40)
      3:10.89 (1:04.93)   4:12.97 (1:02.08)
 12 Arrieta, Alex A  15 MACM-FG           4:18.23    4:13.15 SZSS   
               1:00.65    2:05.72 (1:05.07)
      3:11.01 (1:05.29)   4:13.15 (1:02.14)
 13 Basalo, Miguel   16 MACM-FG           4:17.40    4:15.07 SZSS   
                 59.98    2:04.62 (1:04.64)
      3:09.74 (1:05.12)   4:15.07 (1:05.33)
 14 Nielsen, Matt D  17 GCST-FL           4:15.42    4:17.79 FLSR   
                 59.41    2:04.57 (1:05.16)
      3:10.63 (1:06.06)   4:17.79 (1:07.16)
 15 Kohner, Gage S   16 SAS-FG            4:19.36    4:19.35 FLSR   
               1:00.94    2:06.72 (1:05.78)
      3:13.52 (1:06.80)   4:19.35 (1:05.83)
 16 Leo, Marco S     16 SWIM-FL           4:18.18    4:25.58 FLSR   
               1:00.51    2:07.06 (1:06.55)
      3:16.22 (1:09.16)   4:25.58 (1:09.36)