South Tampa Aquatic Team                     Uploaded on 10/16/2012
  2012 City of Tampa Nike Swim Classic - 10/13/2012 to 10/14/2012   
                 Florida Swimming, Sanction #: 5250                 
          Bobby Hicks Pool,Tampa, FL 33616 (FL -FL , USA)           
 
 Event 14  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
==================================================================
         1:21.29  10&U 2013 FLAG stds
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Fonnotto, Jay J  10 LOLL              1:17.39    1:18.47 10&U   
                 38.06      1:18.47 (40.41)
  2 Smith, Max P     10 STAT              1:21.79    1:22.32        
                 39.21      1:22.32 (43.11)
  3 Carpenter, Seth   9 LOLL              1:24.90    1:25.04        
                 42.43      1:25.04 (42.61)
  4 Williams, Luke    9 CAT               1:26.88    1:25.66        
                 42.86      1:25.66 (42.80)
  5 Nie, Dylan M      9 CAT                    NT    1:27.30        
  6 Zattosky, Stanl  10 BSAC              1:38.71    1:31.85        
                 44.47      1:31.85 (47.38)
  7 Rosario, Abdiel   9 BSAC              1:35.22    1:38.46        
  8 Ramsey, Zuri *   10 CAT                    NT    1:38.59        
  9 Showalter, Scot  10 STAT              1:37.66    1:40.11        
                 47.74      1:40.11 (52.37)
 10 Hancock, Caleb   10 TYS                    NT    1:40.20        
                 47.47      1:40.20 (52.73)
 11 Buchanan, Riley  10 STAT              1:46.17    1:43.07        
                 49.92      1:43.07 (53.15)
 12 Verdisco, Steve  10 STAT                   NT    1:43.51        
                 51.70      1:43.51 (51.81)
 13 Truong, Javin     9 TBB               1:46.47    1:45.89        
                 50.91      1:45.89 (54.98)
 14 Deady, Brantley  10 STAT              1:43.34    1:47.46        
                 51.91      1:47.46 (55.55)
 15 Vitello, Devin    9 STAT              1:42.31    1:47.57        
                 52.73      1:47.57 (54.84)
 16 Medina, Antonio   9 GCST              1:47.82    1:51.37        
                 54.79      1:51.37 (56.58)
 17 Alberdi, Tony A  10 STAT              1:51.97    1:52.25        
                 51.86    1:52.25 (1:00.39)
 18 Weber, William    9 STAT                   NT    1:59.55        
                 57.46    1:59.55 (1:02.09)
 19 Jooma, Gibraan   10 TBB                    NT    1:59.77        
                 54.22    1:59.77 (1:05.55)
 20 Dunnivant, Dane  10 TBB                    NT    2:00.05        
                 55.49    2:00.05 (1:04.56)
 21 LeRoux, Alexand  10 TBB                    NT    2:01.89        
                 58.63    2:01.89 (1:03.26)
 22 Moreland, Jack    9 GCST                   NT    2:03.05        
               1:02.10    2:03.05 (1:00.95)
 23 Brown, Joel H    10 STAT                   NT    2:07.01        
               1:00.51    2:07.01 (1:06.50)
 24 Rinberger, Samu  10 STA                    NT    2:14.49        
               1:02.60    2:14.49 (1:11.89)
 25 Scofield, Jeffe   9 STAT              2:25.66    2:14.91        
               1:03.19    2:14.91 (1:11.72)
 26 Urtz, Wade E      9 STAR                   NT    2:31.81        
               1:10.40    2:31.81 (1:21.41)
 27 Miller, Brody A  10 STAT                   NT    2:34.53        
               1:10.97    2:34.53 (1:23.56)
 -- Jones, Nathan Z  10 TYS               1:42.75         DQ        
                 50.86           DQ (51.88)
 -- Laflamme, Erik    9 LOLL                   NT         DQ        
               1:12.58         DQ (1:16.20)
 -- Wheeler, Luke A  10 LOLL                   NT         DQ        
                 43.72           DQ (46.85)
 -- Bodden, Matthew  10 LOLL                   NT         DQ        
                 48.09           DQ (54.37)
 -- Alvarez, Sammy   10 ACTT                   NT         DQ        
                 43.11           DQ (42.46)