2016 Speedo Winter Junior Championships East, Day 2 Finals - Meet Results


12/7/2016 - 12/10/2016  
 Event 5  Women 500 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Morgan Tankersley      17 Greater Tampa Sw  4:42.39    4:38.13  
                 25.66        53.46 (27.80)
        1:21.36 (27.90)     1:49.44 (28.08)
        2:17.68 (28.24)     2:45.88 (28.20)
        3:13.96 (28.08)     3:42.02 (28.06)
        4:10.23 (28.21)     4:38.13 (27.90)
  2 Madison Homovich       16 Marlins of Ralei  4:43.66    4:40.90  
                 25.91        53.98 (28.07)
        1:22.39 (28.41)     1:50.25 (27.86)
        2:18.56 (28.31)     2:46.97 (28.41)
        3:15.67 (28.70)     3:44.29 (28.62)
        4:12.95 (28.66)     4:40.90 (27.95)
  3 Erica Laning           17 Tennessee Aquati  4:44.53    4:46.16  
                 26.64        54.68 (28.04)
        1:23.15 (28.47)     1:51.73 (28.58)
        2:20.49 (28.76)     2:49.42 (28.93)
        3:18.69 (29.27)     3:48.01 (29.32)
        4:17.49 (29.48)     4:46.16 (28.67)
  4 Madelyn Donohoe        15 The Fish-PV       4:49.19    4:46.51  
                 26.25        54.94 (28.69)
        1:23.87 (28.93)     1:53.24 (29.37)
        2:22.72 (29.48)     2:52.04 (29.32)
        3:21.20 (29.16)     3:50.05 (28.85)
        4:19.06 (29.01)     4:46.51 (27.45)
  5 Christin Rockway       16 Tampa Bay  Aquat  4:48.64    4:46.80  
                 26.49        55.19 (28.70)
        1:23.92 (28.73)     1:52.94 (29.02)
        2:22.24 (29.30)     2:51.23 (28.99)
        3:20.28 (29.05)     3:49.23 (28.95)
        4:18.24 (29.01)     4:46.80 (28.56)
  6 Ana Pozder             16 TAC Titans-NC     4:48.24    4:46.88  
                 26.18        54.42 (28.24)
        1:23.28 (28.86)     1:52.43 (29.15)
        2:21.54 (29.11)     2:50.72 (29.18)
        3:20.13 (29.41)     3:49.75 (29.62)
        4:18.74 (28.99)     4:46.88 (28.14)
  7 Molly Kowal            18 Ohio State Unive  4:46.82    4:47.60  
                 26.52        54.73 (28.21)
        1:23.56 (28.83)     1:52.59 (29.03)
        2:21.46 (28.87)     2:50.79 (29.33)
        3:20.02 (29.23)     3:49.29 (29.27)
        4:19.29 (30.00)     4:47.60 (28.31)
  8 Lindsay Stone          17 PACK Swim Team o  4:46.46    4:47.81  
                 26.55        55.21 (28.66)
        1:24.29 (29.08)     1:53.37 (29.08)
        2:22.53 (29.16)     2:51.78 (29.25)
        3:20.97 (29.19)     3:50.26 (29.29)
        4:19.57 (29.31)     4:47.81 (28.24)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Mary Smutny            16 AquaKids Sharks-  4:49.85    4:46.12  
                 26.42        55.10 (28.68)
        1:23.88 (28.78)     1:52.49 (28.61)
        2:21.29 (28.80)     2:50.43 (29.14)
        3:19.68 (29.25)     3:49.12 (29.44)
        4:17.88 (28.76)     4:46.12 (28.24)
 10 Rachel Klinker         16 Lexington Dolphi  4:50.15    4:47.37  
                 26.74        55.28 (28.54)
        1:24.58 (29.30)     1:53.93 (29.35)
        2:22.90 (28.97)     2:51.91 (29.01)
        3:21.31 (29.40)     3:50.15 (28.84)
        4:19.10 (28.95)     4:47.37 (28.27)
 11 Riley Gaines           16 Excel Aquatics-S  4:50.45    4:48.14  
                 26.37        55.38 (29.01)
        1:24.52 (29.14)     1:53.61 (29.09)
        2:22.64 (29.03)     2:51.84 (29.20)
        3:21.28 (29.44)     3:50.54 (29.26)
        4:19.72 (29.18)     4:48.14 (28.42)
 12 Allison Bloebaum       17 Mason Manta Rays  4:50.54    4:48.19  
                 26.25        54.82 (28.57)
        1:23.89 (29.07)     1:53.29 (29.40)
        2:22.58 (29.29)     2:51.86 (29.28)
        3:21.17 (29.31)     3:50.46 (29.29)
        4:19.82 (29.36)     4:48.19 (28.37)
 13 Megan Bull             18 Somerset Valley-  4:50.01    4:49.01  
                 26.76        55.59 (28.83)
        1:24.92 (29.33)     1:54.45 (29.53)
        2:23.58 (29.13)     2:53.04 (29.46)
        3:22.15 (29.11)     3:51.41 (29.26)
        4:20.68 (29.27)     4:49.01 (28.33)
 14 Michelle Owens         17 The Fish-PV       4:50.37    4:49.34  
                 26.94        55.57 (28.63)
        1:24.87 (29.30)     1:54.34 (29.47)
        2:23.78 (29.44)     2:53.41 (29.63)
        3:22.76 (29.35)     3:51.99 (29.23)
        4:21.09 (29.10)     4:49.34 (28.25)
 15 Alena Kraus            17 Makos Aquatics C  4:50.40    4:50.00  
                 25.99        54.49 (28.50)
        1:23.82 (29.33)     1:53.10 (29.28)
        2:22.58 (29.48)     2:52.26 (29.68)
        3:21.44 (29.18)     3:51.28 (29.84)
        4:21.21 (29.93)     4:50.00 (28.79)
 16 Sarah Grinalds         16 Westport/Weston-  4:49.66    4:50.66  
                 26.28        55.67 (29.39)
        1:25.14 (29.47)     1:54.78 (29.64)
        2:24.01 (29.23)     2:53.45 (29.44)
        3:23.10 (29.65)     3:52.39 (29.29)
        4:22.02 (29.63)     4:50.66 (28.64)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Stephanie Holmes       16 Area Tallahassee  4:51.04    4:49.39  
                 26.96        55.77 (28.81)
        1:24.64 (28.87)     1:53.84 (29.20)
        2:23.18 (29.34)     2:52.58 (29.40)
        3:22.02 (29.44)     3:51.43 (29.41)
        4:20.77 (29.34)     4:49.39 (28.62)
 18 Maggie Wallace         16 Egg Harbor Twp S  4:51.18    4:49.61  
                 26.80        55.49 (28.69)
        1:24.53 (29.04)     1:53.91 (29.38)
        2:23.45 (29.54)     2:52.98 (29.53)
        3:22.48 (29.50)     3:51.94 (29.46)
        4:21.28 (29.34)     4:49.61 (28.33)
 19 Emma Weyant            14 Sarasota YMCA Sh  4:51.46    4:49.91  
                 26.73        55.90 (29.17)
        1:24.90 (29.00)     1:54.37 (29.47)
        2:23.57 (29.20)     2:52.99 (29.42)
        3:22.15 (29.16)     3:52.19 (30.04)
        4:21.53 (29.34)     4:49.91 (28.38)
 20 Lucy Callard           16 Cincinnati Aquat  4:52.53    4:50.16  
                 27.32        56.15 (28.83)
        1:25.27 (29.12)     1:54.48 (29.21)
        2:23.60 (29.12)     2:52.86 (29.26)
        3:22.52 (29.66)     3:52.20 (29.68)
        4:21.53 (29.33)     4:50.16 (28.63)
 21 Anna Kalandadze        15 Radnor Aquatic C  4:52.48    4:51.54  
                 26.84        55.81 (28.97)
        1:25.53 (29.72)     1:54.71 (29.18)
        2:24.28 (29.57)     2:53.99 (29.71)
        3:23.71 (29.72)     3:53.36 (29.65)
        4:22.97 (29.61)     4:51.54 (28.57)
 22 Kensey McMahon         17 Bolles School Sh  4:52.20    4:51.58  
                 26.87        55.33 (28.46)
        1:23.78 (28.45)     1:52.85 (29.07)
        2:22.50 (29.65)     2:52.54 (30.04)
        3:22.29 (29.75)     3:52.71 (30.42)
        4:22.82 (30.11)     4:51.58 (28.76)
 23 Nicole Fye             18 The Fish-PV       4:51.83    4:51.64  
                 26.66        55.47 (28.81)
        1:24.84 (29.37)     1:54.48 (29.64)
        2:23.86 (29.38)     2:53.61 (29.75)
        3:23.28 (29.67)     3:53.02 (29.74)
        4:22.87 (29.85)     4:51.64 (28.77)
 24 Ashley Neas            16 SwimAtlanta-GA    4:51.42    4:52.78  
                 26.92        55.80 (28.88)
        1:25.08 (29.28)     1:54.64 (29.56)
        2:24.48 (29.84)     2:54.01 (29.53)
        3:23.80 (29.79)     3:53.79 (29.99)
        4:24.00 (30.21)     4:52.78 (28.78)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Madison Luther         15 Saline Swim Team  4:52.55             
                 26.74        55.54 (28.80)
        1:24.85 (29.31)     1:54.38 (29.53)
        2:24.01 (29.63)     2:53.75 (29.74)
        3:23.70 (29.95)     3:53.61 (29.91)
        4:23.46 (29.85)     4:52.55 (29.09)
 26 Alessandra Baldari     16 Una NPB-FG        4:52.62             
                 26.20        54.89 (28.69)
        1:24.16 (29.27)     1:53.69 (29.53)
        2:23.55 (29.86)     2:53.13 (29.58)
        3:22.84 (29.71)     3:52.85 (30.01)
        4:23.27 (30.42)     4:52.62 (29.35)
 27 Emma Alexander         16 SwimAtlanta-GA    4:52.99             
                 26.67        55.59 (28.92)
        1:24.86 (29.27)     1:54.60 (29.74)
        2:24.83 (30.23)     2:54.87 (30.04)
        3:24.86 (29.99)     3:54.82 (29.96)
        4:24.62 (29.80)     4:52.99 (28.37)
 28 Amanda Nunan           17 Egg Harbor Twp S  4:53.01             
                 27.12        55.90 (28.78)
        1:24.98 (29.08)     1:54.42 (29.44)
        2:24.18 (29.76)     2:53.78 (29.60)
        3:23.66 (29.88)     3:53.61 (29.95)
        4:23.78 (30.17)     4:53.01 (29.23)
 29 Kenna Haney            15 New Wave Swim Te  4:53.02             
                 26.00        54.65 (28.65)
        1:23.71 (29.06)     1:53.38 (29.67)
        2:23.26 (29.88)     2:53.32 (30.06)
        3:23.36 (30.04)     3:53.65 (30.29)
        4:23.97 (30.32)     4:53.02 (29.05)
 30 Katherine Trace        17 Upper Arlington-  4:53.04             
                 26.09        54.71 (28.62)
        1:23.77 (29.06)     1:53.08 (29.31)
        2:22.30 (29.22)     2:52.38 (30.08)
        3:22.81 (30.43)     3:53.65 (30.84)
        4:24.06 (30.41)     4:53.04 (28.98)
 31 Emmaline Peterson      17 Hickory Foundati  4:53.11             
                 27.19        56.08 (28.89)
        1:25.43 (29.35)     1:54.87 (29.44)
        2:24.41 (29.54)     2:53.87 (29.46)
        3:23.50 (29.63)     3:53.32 (29.82)
        4:23.42 (30.10)     4:53.11 (29.69)
 32 Sinclair Larson        16 SwimMAC Carolina  4:53.13             
                 26.54        55.15 (28.61)
        1:24.73 (29.58)     1:54.36 (29.63)
        2:24.24 (29.88)     2:53.92 (29.68)
        3:23.84 (29.92)     3:53.89 (30.05)
        4:23.82 (29.93)     4:53.13 (29.31)
 33 Anna Durak             17 Hickory Foundati  4:53.18             
                 27.01        55.80 (28.79)
        1:24.98 (29.18)     1:54.46 (29.48)
        2:24.45 (29.99)     2:54.26 (29.81)
        3:23.90 (29.64)     3:53.93 (30.03)
        4:23.70 (29.77)     4:53.18 (29.48)
 33 Haley Arner            16 SwimAtlanta-GA    4:53.18             
                 26.57        55.24 (28.67)
        1:24.50 (29.26)     1:54.30 (29.80)
        2:24.47 (30.17)     2:54.93 (30.46)
        3:25.11 (30.18)     3:55.29 (30.18)
        4:25.29 (30.00)     4:53.18 (27.89)
 35 Lydia Jackson          17 Lakeside Swim Te  4:53.21             
                 27.13        56.32 (29.19)
        1:25.78 (29.46)     1:55.65 (29.87)
        2:25.08 (29.43)     2:54.87 (29.79)
        3:24.73 (29.86)     3:54.41 (29.68)
        4:24.30 (29.89)     4:53.21 (28.91)
 36 Caitlyn McHugh         17 Stingrays-GA      4:53.64             
                 26.78        55.84 (29.06)
        1:25.01 (29.17)     1:54.36 (29.35)
        2:23.88 (29.52)     2:53.54 (29.66)
        3:23.53 (29.99)     3:53.82 (30.29)
        4:23.98 (30.16)     4:53.64 (29.66)
 37 Emma Nordin            17 Carmel Swim Club  4:54.04             
                 26.83        55.36 (28.53)
        1:24.33 (28.97)     1:53.29 (28.96)
        2:22.20 (28.91)     2:51.78 (29.58)
        3:21.98 (30.20)     3:52.50 (30.52)
        4:23.61 (31.11)     4:54.04 (30.43)
 38 Abigail Kilgallon      17 Scarlet Aquatics  4:54.19             
                 26.91        55.87 (28.96)
        1:25.33 (29.46)     1:55.07 (29.74)
        2:24.89 (29.82)     2:54.80 (29.91)
        3:24.90 (30.10)     3:55.04 (30.14)
        4:24.86 (29.82)     4:54.19 (29.33)
 39 Olivia McMurray        13 Swim Florida-FL   4:54.20             
                 26.77        56.04 (29.27)
        1:26.00 (29.96)     1:55.95 (29.95)
        2:26.26 (30.31)     2:56.51 (30.25)
        3:26.62 (30.11)     3:56.47 (29.85)
        4:26.19 (29.72)     4:54.20 (28.01)
 40 Morgan Miller          16 South Eastern Vi  4:55.00             
                 27.04        55.88 (28.84)
        1:24.94 (29.06)     1:54.32 (29.38)
        2:24.00 (29.68)     2:54.19 (30.19)
        3:24.50 (30.31)     3:55.25 (30.75)
        4:25.73 (30.48)     4:55.00 (29.27)
 41 Junseo Kim             14 Scarlet Aquatics  4:55.70             
                 27.07        56.41 (29.34)
        1:25.90 (29.49)     1:55.58 (29.68)
        2:25.41 (29.83)     2:55.57 (30.16)
        3:26.03 (30.46)     3:56.35 (30.32)
        4:26.69 (30.34)     4:55.70 (29.01)
 42 Lauryn Parrish         17 Fishers Area Swi  4:56.15             
                 27.30        56.50 (29.20)
        1:26.04 (29.54)     1:55.81 (29.77)
        2:25.90 (30.09)     2:56.01 (30.11)
        3:26.17 (30.16)     3:56.54 (30.37)
        4:26.70 (30.16)     4:56.15 (29.45)
 43 Christina Cianciolo    15 Sarasota YMCA Sh  4:56.19             
                 26.93        56.03 (29.10)
        1:25.27 (29.24)     1:54.80 (29.53)
        2:24.68 (29.88)     2:54.89 (30.21)
        3:25.37 (30.48)     3:55.87 (30.50)
        4:26.27 (30.40)     4:56.19 (29.92)
 44 Samantha Medlin        17 YMCA of the Tria  4:56.56             
                 27.19        56.08 (28.89)
        1:25.60 (29.52)     1:55.20 (29.60)
        2:24.83 (29.63)     2:54.73 (29.90)
        3:24.63 (29.90)     3:54.93 (30.30)
        4:25.74 (30.81)     4:56.56 (30.82)
 45 Ashley Cesario         16 Dynamo Swim Club  4:56.74             
                 26.59        55.49 (28.90)
        1:25.35 (29.86)     1:55.20 (29.85)
        2:25.58 (30.38)     2:55.71 (30.13)
        3:25.98 (30.27)     3:56.21 (30.23)
        4:26.62 (30.41)     4:56.74 (30.12)
 46 Colby Hurt             15 757 Swim-VA       4:56.95             
                 27.51        56.47 (28.96)
        1:26.29 (29.82)     1:56.12 (29.83)
        2:25.98 (29.86)     2:56.08 (30.10)
        3:26.46 (30.38)     3:56.87 (30.41)
        4:27.33 (30.46)     4:56.95 (29.62)
 47 Lauren Edelman         17 Fishers Area Swi  4:57.30             
                 27.13        56.11 (28.98)
        1:25.52 (29.41)     1:55.13 (29.61)
        2:24.96 (29.83)     2:55.05 (30.09)
        3:25.55 (30.50)     3:56.23 (30.68)
        4:27.08 (30.85)     4:57.30 (30.22)
 48 Grace Patrice          18 Sarasota YMCA Sh  4:57.38             
                 28.35        57.97 (29.62)
        1:27.86 (29.89)     1:57.84 (29.98)
        2:27.80 (29.96)     2:57.79 (29.99)
        3:27.95 (30.16)     3:58.12 (30.17)
        4:28.17 (30.05)     4:57.38 (29.21)
 49 Elysse Pardus          15 South Carolina S  4:58.24             
                 27.10        56.55 (29.45)
        1:26.30 (29.75)     1:56.07 (29.77)
        2:26.30 (30.23)     2:56.48 (30.18)
        3:26.84 (30.36)     3:57.35 (30.51)
        4:27.92 (30.57)     4:58.24 (30.32)
 50 Danika Katzer          16 Coast Guard Blue  4:58.80             
                 27.08        56.21 (29.13)
        1:25.67 (29.46)     1:55.56 (29.89)
        2:25.55 (29.99)     2:55.86 (30.31)
        3:26.36 (30.50)     3:57.49 (31.13)
        4:28.41 (30.92)     4:58.80 (30.39)
 51 Alyssa Helak           17 Victor Swim Club  4:58.86             
                 26.94        56.30 (29.36)
        1:26.24 (29.94)     1:56.66 (30.42)
        2:27.07 (30.41)     2:57.42 (30.35)
        3:28.32 (30.90)     3:58.75 (30.43)
        4:29.10 (30.35)     4:58.86 (29.76)
 52 Abigail Grottle        15 Dynamo Swim Club  4:59.00             
                 26.49        55.18 (28.69)
        1:25.00 (29.82)     1:55.52 (30.52)
        2:25.95 (30.43)     2:56.55 (30.60)
        3:27.22 (30.67)     3:58.05 (30.83)
        4:29.09 (31.04)     4:59.00 (29.91)
 53 Kathryn Petrone        17 Central Jersey A  4:59.25             
                 26.68        56.16 (29.48)
        1:26.21 (30.05)     1:56.60 (30.39)
        2:26.73 (30.13)     2:57.42 (30.69)
        3:27.95 (30.53)     3:58.41 (30.46)
        4:29.24 (30.83)     4:59.25 (30.01)
 54 Hunter Scott           16 Sarasota YMCA Sh  4:59.26             
                 27.82        57.40 (29.58)
        1:27.31 (29.91)     1:57.68 (30.37)
        2:28.06 (30.38)     2:58.72 (30.66)
        3:29.23 (30.51)     3:59.87 (30.64)
        4:30.06 (30.19)     4:59.26 (29.20)
 55 Lara Hernandez-Tome    17 Sarasota YMCA Sh  4:59.38             
                 27.39        56.77 (29.38)
        1:26.80 (30.03)     1:56.75 (29.95)
        2:26.72 (29.97)     2:57.17 (30.45)
        3:27.74 (30.57)     3:58.42 (30.68)
        4:29.32 (30.90)     4:59.38 (30.06)
 56 Alixandra Roy          16 Highlander Aquat  5:00.05             
                 27.06        56.29 (29.23)
        1:26.28 (29.99)     1:56.61 (30.33)
        2:27.36 (30.75)     2:57.90 (30.54)
        3:28.80 (30.90)     3:59.49 (30.69)
        4:30.31 (30.82)     5:00.05 (29.74)
 57 Sophia Cherkez         17 Hickory Foundati  5:00.08             
                 27.19        56.68 (29.49)
        1:26.86 (30.18)     1:57.42 (30.56)
        2:27.84 (30.42)     2:58.49 (30.65)
        3:29.22 (30.73)     3:59.92 (30.70)
        4:30.39 (30.47)     5:00.08 (29.69)
 58 Katelyn Qualls         17 SwimMAC Carolina  5:00.31             
                 27.62        57.10 (29.48)
        1:27.36 (30.26)     1:57.52 (30.16)
        2:28.13 (30.61)     2:58.93 (30.80)
        3:29.23 (30.30)     3:59.98 (30.75)
        4:30.67 (30.69)     5:00.31 (29.64)
 59 Abigail Matheny        16 Pittsburgh Elite  5:01.01             
                 27.88        57.91 (30.03)
        1:28.23 (30.32)     1:58.67 (30.44)
        2:28.85 (30.18)     2:59.39 (30.54)
        3:29.50 (30.11)     4:00.02 (30.52)
        4:30.75 (30.73)     5:01.01 (30.26)
 60 Hannah Schlegel        17 Boyertown YMCA N  5:01.04             
                 27.18        56.37 (29.19)
        1:26.33 (29.96)     1:57.52 (31.19)
        2:28.40 (30.88)     2:58.87 (30.47)
        3:29.75 (30.88)     4:00.58 (30.83)
        4:31.24 (30.66)     5:01.04 (29.80)
 61 Michelle Guo           16 Cape Cod Swim Cl  5:01.26             
                 27.17        56.55 (29.38)
        1:26.13 (29.58)     1:55.86 (29.73)
        2:26.02 (30.16)     2:56.50 (30.48)
        3:27.38 (30.88)     3:58.65 (31.27)
        4:30.32 (31.67)     5:01.26 (30.94)
 62 Faith Hefner           15 Hickory Foundati  5:01.31             
                 27.40        57.12 (29.72)
        1:27.43 (30.31)     1:57.98 (30.55)
        2:28.37 (30.39)     2:58.88 (30.51)
        3:29.65 (30.77)     4:00.31 (30.66)
        4:31.08 (30.77)     5:01.31 (30.23)
 63 Georgia Mosher         16 Club Wolverine-M  5:01.84             
                 26.71        55.31 (28.60)
        1:24.49 (29.18)     1:54.25 (29.76)
        2:24.26 (30.01)     2:54.50 (30.24)
        3:25.64 (31.14)     3:57.47 (31.83)
        4:29.54 (32.07)     5:01.84 (32.30)
 64 Mary Banick            17 Tennessee Aquati  5:03.09             
                 27.53        57.11 (29.58)
        1:27.30 (30.19)     1:57.81 (30.51)
        2:28.59 (30.78)     2:59.53 (30.94)
        3:30.46 (30.93)     4:01.44 (30.98)
        4:32.64 (31.20)     5:03.09 (30.45)
 65 Amanda Ray             14 New Wave Swim Te  5:03.86             
                 26.45        55.81 (29.36)
        1:26.15 (30.34)     1:57.15 (31.00)
        2:28.46 (31.31)     2:59.70 (31.24)
        3:30.53 (30.83)     4:02.25 (31.72)
        4:33.52 (31.27)     5:03.86 (30.34)
 66 Olwyn Bartis           15 SwimMAC Carolina  5:04.35             
                 26.47        55.83 (29.36)
        1:25.67 (29.84)     1:56.00 (30.33)
        2:26.91 (30.91)     2:58.36 (31.45)
        3:29.86 (31.50)     4:01.52 (31.66)
        4:33.24 (31.72)     5:04.35 (31.11)
 67 Josephine Fike         18 Ohio State Unive  5:05.55             
                 26.98        56.49 (29.51)
        1:26.48 (29.99)     1:57.12 (30.64)
        2:28.12 (31.00)     2:59.24 (31.12)
        3:30.58 (31.34)     4:02.57 (31.99)
        4:34.55 (31.98)     5:05.55 (31.00)
 -- Julia Poole            17 Marlins of Ralei     DFS              

 Event 6  Men 500 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Drew Kibler            16 Carmel Swim Club  4:20.52    4:15.36  
                 23.64        49.36 (25.72)
        1:15.48 (26.12)     1:41.77 (26.29)
        2:07.84 (26.07)     2:33.73 (25.89)
        2:59.34 (25.61)     3:25.32 (25.98)
        3:50.93 (25.61)     4:15.36 (24.43)
  2 Robert Freeman         16 Baylor Swim Club  4:18.03    4:16.99  
                 23.48        49.20 (25.72)
        1:15.30 (26.10)     1:41.59 (26.29)
        2:08.06 (26.47)     2:34.19 (26.13)
        3:00.17 (25.98)     3:25.92 (25.75)
        3:51.52 (25.60)     4:16.99 (25.47)
  3 Jake Sannem            17 Upper Dublin Aqu  4:23.77    4:19.34  
                 23.42        49.30 (25.88)
        1:15.41 (26.11)     1:41.68 (26.27)
        2:07.88 (26.20)     2:34.18 (26.30)
        3:00.48 (26.30)     3:26.84 (26.36)
        3:53.14 (26.30)     4:19.34 (26.20)
  4 Christopher Smith      18 Red Bank YMCA-NJ  4:21.45    4:21.91  
                 23.72        49.69 (25.97)
        1:15.77 (26.08)     1:42.04 (26.27)
        2:08.63 (26.59)     2:35.09 (26.46)
        3:01.82 (26.73)     3:28.81 (26.99)
        3:55.58 (26.77)     4:21.91 (26.33)
  5 *Johannes Calloni      16 Scarlet Aquatics  4:22.41    4:22.51  
                 24.24        50.56 (26.32)
        1:17.09 (26.53)     1:43.62 (26.53)
        2:10.44 (26.82)     2:36.86 (26.42)
        3:03.32 (26.46)     3:30.06 (26.74)
        3:56.76 (26.70)     4:22.51 (25.75)
  6 Kieran Smith           16 Ridgefield Aquat  4:24.15    4:22.67  
                 24.08        50.80 (26.72)
        1:17.37 (26.57)     1:43.96 (26.59)
        2:10.54 (26.58)     2:37.12 (26.58)
        3:03.83 (26.71)     3:30.55 (26.72)
        3:57.18 (26.63)     4:22.67 (25.49)
  7 Justin Grender         16 Cincinnati Marli  4:24.58    4:24.45  
                 23.54        49.71 (26.17)
        1:16.06 (26.35)     1:42.83 (26.77)
        2:09.52 (26.69)     2:36.41 (26.89)
        3:03.54 (27.13)     3:30.89 (27.35)
        3:58.08 (27.19)     4:24.45 (26.37)
  8 Joshua Wroblewski      17 Charter Oak Aqua  4:24.21    4:28.14  
                 23.78        50.05 (26.27)
        1:16.54 (26.49)     1:43.42 (26.88)
        2:10.54 (27.12)     2:37.93 (27.39)
        3:05.42 (27.49)     3:33.17 (27.75)
        4:01.06 (27.89)     4:28.14 (27.08)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Theodore Smith         17 Sarasota Tsunami  4:25.29    4:23.10  
                 24.14        50.36 (26.22)
        1:16.77 (26.41)     1:43.25 (26.48)
        2:09.79 (26.54)     2:36.58 (26.79)
        3:03.49 (26.91)     3:30.38 (26.89)
        3:57.20 (26.82)     4:23.10 (25.90)
 10 Ross Dant              15 Hickory Foundati  4:24.91    4:23.21  
                 24.18        50.70 (26.52)
        1:17.41 (26.71)     1:44.10 (26.69)
        2:10.91 (26.81)     2:37.51 (26.60)
        3:04.38 (26.87)     3:31.21 (26.83)
        3:57.87 (26.66)     4:23.21 (25.34)
 11 Bradley Dunham         16 SwimAtlanta-GA    4:25.75    4:24.87  
                 23.80        49.95 (26.15)
        1:16.77 (26.82)     1:43.79 (27.02)
        2:10.67 (26.88)     2:37.64 (26.97)
        3:04.72 (27.08)     3:31.83 (27.11)
        3:58.85 (27.02)     4:24.87 (26.02)
 12 William Iv Roberts     17 Naval Academy Aq  4:24.61    4:24.92  
                 24.51        50.93 (26.42)
        1:17.91 (26.98)     1:44.82 (26.91)
        2:11.92 (27.10)     2:39.14 (27.22)
        3:06.15 (27.01)     3:32.77 (26.62)
        3:59.21 (26.44)     4:24.92 (25.71)
 13 Jacob Foster           16 Mason Manta Rays  4:26.04    4:25.10  
                 23.85        50.03 (26.18)
        1:16.66 (26.63)     1:43.44 (26.78)
        2:10.55 (27.11)     2:37.81 (27.26)
        3:05.00 (27.19)     3:31.95 (26.95)
        3:58.87 (26.92)     4:25.10 (26.23)
 14 Brendan Firlie         16 Sarasota YMCA Sh  4:25.55    4:25.32  
                 24.28        50.64 (26.36)
        1:17.09 (26.45)     1:43.70 (26.61)
        2:10.35 (26.65)     2:37.08 (26.73)
        3:03.93 (26.85)     3:31.06 (27.13)
        3:58.59 (27.53)     4:25.32 (26.73)
 15 Nicholas Perera        17 Cincinnati Marli  4:25.52    4:27.19  
                 24.58        51.36 (26.78)
        1:18.28 (26.92)     1:45.43 (27.15)
        2:12.55 (27.12)     2:39.33 (26.78)
        3:06.29 (26.96)     3:33.52 (27.23)
        4:00.48 (26.96)     4:27.19 (26.71)
 16 Parker Neri            17 Upper Arlington-  4:24.98    4:29.34  
                 24.57        51.26 (26.69)
        1:18.09 (26.83)     1:45.26 (27.17)
        2:12.07 (26.81)     2:39.15 (27.08)
        3:06.57 (27.42)     3:34.41 (27.84)
        4:02.14 (27.73)     4:29.34 (27.20)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Grant House            18 Countryside YMCA  4:27.43    4:21.33  
                 23.38        48.96 (25.58)
        1:15.07 (26.11)     1:41.61 (26.54)
        2:08.20 (26.59)     2:34.83 (26.63)
        3:01.59 (26.76)     3:28.44 (26.85)
        3:55.16 (26.72)     4:21.33 (26.17)
 18 Eric Knowles           17 Dayton Raiders-O  4:27.33    4:23.40  
                 23.91        49.78 (25.87)
        1:16.50 (26.72)     1:43.54 (27.04)
        2:10.51 (26.97)     2:37.57 (27.06)
        3:04.63 (27.06)     3:31.65 (27.02)
        3:58.19 (26.54)     4:23.40 (25.21)
 19 Cody Bybee             17 Dayton Raiders-O  4:26.42    4:23.53  
                 23.88        49.65 (25.77)
        1:15.99 (26.34)     1:43.02 (27.03)
        2:09.76 (26.74)     2:36.73 (26.97)
        3:03.92 (27.19)     3:30.88 (26.96)
        3:57.56 (26.68)     4:23.53 (25.97)
 20 Robert Giller          17 Wilton Y Wahoos-  4:28.15    4:25.82  
                 25.01        52.31 (27.30)
        1:19.17 (26.86)     1:46.28 (27.11)
        2:12.92 (26.64)     2:39.78 (26.86)
        3:06.41 (26.63)     3:33.35 (26.94)
        4:00.31 (26.96)     4:25.82 (25.51)
 21 Wyatt Davis            15 Carmel Swim Club  4:28.25    4:26.39  
                 24.40        51.55 (27.15)
        1:18.67 (27.12)     1:45.57 (26.90)
        2:12.75 (27.18)     2:39.47 (26.72)
        3:06.68 (27.21)     3:33.75 (27.07)
        4:00.59 (26.84)     4:26.39 (25.80)
 22 Ryan Waters            17 Somerset Valley-  4:27.34    4:26.51  
                 24.55        51.21 (26.66)
        1:17.98 (26.77)     1:44.98 (27.00)
        2:11.95 (26.97)     2:38.88 (26.93)
        3:05.80 (26.92)     3:33.24 (27.44)
        4:00.39 (27.15)     4:26.51 (26.12)
 23 Skyler Cook-Weeks      17 Michigan Lakesho  4:27.76    4:27.13  
                 24.85        51.85 (27.00)
        1:18.66 (26.81)     1:45.52 (26.86)
        2:12.52 (27.00)     2:39.42 (26.90)
        3:06.39 (26.97)     3:33.64 (27.25)
        4:00.84 (27.20)     4:27.13 (26.29)
 24 Michael Strycker       17 Quest Swimming-V  4:27.10    4:27.59  
                 24.45        51.13 (26.68)
        1:17.89 (26.76)     1:44.95 (27.06)
        2:11.81 (26.86)     2:38.94 (27.13)
        3:05.92 (26.98)     3:33.30 (27.38)
        4:00.65 (27.35)     4:27.59 (26.94)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 23 Aldan Johnston         16 Lakeside Swim Te  4:27.86             
                 23.75        49.90 (26.15)
        1:16.39 (26.49)     1:43.13 (26.74)
        2:10.27 (27.14)     2:37.32 (27.05)
        3:04.32 (27.00)     3:31.84 (27.52)
        3:59.96 (28.12)     4:27.86 (27.90)
 26 Clark Beach            17 Quest Swimming-V  4:28.34             
                 23.91        50.51 (26.60)
        1:17.17 (26.66)     1:44.21 (27.04)
        2:11.47 (27.26)     2:38.84 (27.37)
        3:06.32 (27.48)     3:33.73 (27.41)
        4:01.38 (27.65)     4:28.34 (26.96)
 27 Talmadge Davis         18 Team Greenville-  4:28.42             
                 24.76        51.13 (26.37)
        1:18.18 (27.05)     1:45.57 (27.39)
        2:12.80 (27.23)     2:39.71 (26.91)
        3:07.30 (27.59)     3:35.03 (27.73)
        4:02.17 (27.14)     4:28.42 (26.25)
 28 Lucas Johnson          17 SwimMAC Carolina  4:29.09             
                 24.07        50.30 (26.23)
        1:17.27 (26.97)     1:44.40 (27.13)
        2:11.78 (27.38)     2:39.18 (27.40)
        3:06.86 (27.68)     3:34.81 (27.95)
        4:02.47 (27.66)     4:29.09 (26.62)
 29 Brennen Doss           16 Quest Swimming-V  4:29.11             
                 24.38        50.80 (26.42)
        1:17.58 (26.78)     1:44.59 (27.01)
        2:11.84 (27.25)     2:39.43 (27.59)
        3:07.01 (27.58)     3:34.75 (27.74)
        4:02.37 (27.62)     4:29.11 (26.74)
 30 Brett Sherman          17 Carmel Swim Club  4:29.22             
                 24.64        51.91 (27.27)
        1:19.57 (27.66)     1:46.92 (27.35)
        2:13.81 (26.89)     2:40.52 (26.71)
        3:07.52 (27.00)     3:34.54 (27.02)
        4:02.24 (27.70)     4:29.22 (26.98)
 31 Zachary Hils           16 Lexington Dolphi  4:29.24             
                 24.07        50.93 (26.86)
        1:18.07 (27.14)     1:45.51 (27.44)
        2:13.29 (27.78)     2:40.54 (27.25)
        3:07.84 (27.30)     3:35.16 (27.32)
        4:02.74 (27.58)     4:29.24 (26.50)
 32 Alexander Capizzo      15 Lakers Aquatic C  4:29.51             
                 24.93        51.75 (26.82)
        1:18.73 (26.98)     1:45.94 (27.21)
        2:13.46 (27.52)     2:40.60 (27.14)
        3:07.80 (27.20)     3:35.51 (27.71)
        4:03.21 (27.70)     4:29.51 (26.30)
 33 Tobias Van Dyke        17 Nittany Lion Aqu  4:29.62             
                 24.89        51.52 (26.63)
        1:18.48 (26.96)     1:45.85 (27.37)
        2:13.35 (27.50)     2:40.70 (27.35)
        3:08.06 (27.36)     3:35.81 (27.75)
        4:03.52 (27.71)     4:29.62 (26.10)
 34 John Yambor-Maul       17 Area Tallahassee  4:30.20             
                 25.04        52.07 (27.03)
        1:19.52 (27.45)     1:47.17 (27.65)
        2:14.85 (27.68)     2:42.27 (27.42)
        3:09.93 (27.66)     3:37.42 (27.49)
        4:04.35 (26.93)     4:30.20 (25.85)
 35 Arik Katz              15 Sarasota YMCA Sh  4:30.97             
                 24.81        51.76 (26.95)
        1:19.16 (27.40)     1:46.56 (27.40)
        2:14.24 (27.68)     2:42.03 (27.79)
        3:09.77 (27.74)     3:37.81 (28.04)
        4:04.99 (27.18)     4:30.97 (25.98)
 36 Rhys Kawaguchi         17 Marlins of Ralei  4:31.03             
                 24.76        51.46 (26.70)
        1:18.82 (27.36)     1:46.55 (27.73)
        2:14.20 (27.65)     2:41.79 (27.59)
        3:09.55 (27.76)     3:37.32 (27.77)
        4:04.62 (27.30)     4:31.03 (26.41)
 37 John Dubois            16 SwimAtlanta-GA    4:31.11             
                 24.72        51.10 (26.38)
        1:17.75 (26.65)     1:44.88 (27.13)
        2:12.14 (27.26)     2:39.60 (27.46)
        3:07.13 (27.53)     3:34.97 (27.84)
        4:03.23 (28.26)     4:31.11 (27.88)
 38 Carson Burt            17 Powel Crosley, J  4:31.31             
                 24.32        51.45 (27.13)
        1:19.15 (27.70)     1:46.93 (27.78)
        2:14.44 (27.51)     2:41.96 (27.52)
        3:09.32 (27.36)     3:36.69 (27.37)
        4:04.11 (27.42)     4:31.31 (27.20)
 39 Hayden Curley          17 Highlander Aquat  4:31.57             
                 24.67        51.06 (26.39)
        1:17.89 (26.83)     1:45.59 (27.70)
        2:12.62 (27.03)     2:40.16 (27.54)
        3:08.09 (27.93)     3:36.18 (28.09)
        4:04.15 (27.97)     4:31.57 (27.42)
 40 Weston Youngblood      17 SwimMAC Carolina  4:31.59             
                 24.77        51.54 (26.77)
        1:18.80 (27.26)     1:46.12 (27.32)
        2:13.72 (27.60)     2:41.51 (27.79)
        3:09.07 (27.56)     3:36.88 (27.81)
        4:04.57 (27.69)     4:31.59 (27.02)
 41 Alexander Ballard      16 Dynamo Swim Club  4:31.64             
                 24.22        50.01 (25.79)
        1:16.48 (26.47)     1:43.56 (27.08)
        2:11.27 (27.71)     2:39.16 (27.89)
        3:07.24 (28.08)     3:35.45 (28.21)
        4:03.92 (28.47)     4:31.64 (27.72)
 42 Daniel Brothers        17 SwimAtlanta-GA    4:31.66             
                 24.63        51.33 (26.70)
        1:18.87 (27.54)     1:46.44 (27.57)
        2:13.98 (27.54)     2:41.52 (27.54)
        3:09.53 (28.01)     3:37.18 (27.65)
        4:05.25 (28.07)     4:31.66 (26.41)
 43 Matthew Strickland     17 Swim Florida-FL   4:31.68             
                 25.43        52.36 (26.93)
        1:19.79 (27.43)     1:47.61 (27.82)
        2:15.01 (27.40)     2:42.26 (27.25)
        3:09.56 (27.30)     3:36.97 (27.41)
        4:04.53 (27.56)     4:31.68 (27.15)
 44 Joshua McDonald        17 Cincinnati Marli  4:31.70             
                 24.69        51.28 (26.59)
        1:18.39 (27.11)     1:45.56 (27.17)
        2:12.62 (27.06)     2:39.94 (27.32)
        3:07.57 (27.63)     3:35.64 (28.07)
        4:03.91 (28.27)     4:31.70 (27.79)
 45 Stanislav Van Gendere  17 Swim Florida-FL   4:31.88             
                 24.60        51.21 (26.61)
        1:18.53 (27.32)     1:46.03 (27.50)
        2:13.66 (27.63)     2:41.16 (27.50)
        3:08.73 (27.57)     3:36.33 (27.60)
        4:04.28 (27.95)     4:31.88 (27.60)
 46 Jacob Magahey          15 SwimAtlanta-GA    4:31.94             
                 24.33        51.17 (26.84)
        1:18.61 (27.44)     1:46.22 (27.61)
        2:14.37 (28.15)     2:41.97 (27.60)
        3:09.42 (27.45)     3:37.30 (27.88)
        4:04.96 (27.66)     4:31.94 (26.98)
 47 Alec Bowie             17 Area Tallahassee  4:32.05             
                 25.10        52.00 (26.90)
        1:19.27 (27.27)     1:47.02 (27.75)
        2:14.62 (27.60)     2:42.31 (27.69)
        3:10.29 (27.98)     3:38.04 (27.75)
        4:05.79 (27.75)     4:32.05 (26.26)
 48 Jacob Destrampe        16 Franklin Regiona  4:32.07             
                 24.40        50.85 (26.45)
        1:17.67 (26.82)     1:44.95 (27.28)
        2:12.27 (27.32)     2:39.67 (27.40)
        3:07.23 (27.56)     3:35.16 (27.93)
        4:03.73 (28.57)     4:32.07 (28.34)
 49 Riley Pestorius        17 Somerset Valley-  4:32.35             
                 24.03        50.54 (26.51)
        1:17.48 (26.94)     1:44.89 (27.41)
        2:12.58 (27.69)     2:40.32 (27.74)
        3:07.97 (27.65)     3:36.23 (28.26)
        4:04.47 (28.24)     4:32.35 (27.88)
 49 Julian Hill            15 Gator Swim Club-  4:32.35             
                 24.89        51.69 (26.80)
        1:19.07 (27.38)     1:46.75 (27.68)
        2:14.49 (27.74)     2:42.36 (27.87)
        3:10.16 (27.80)     3:37.72 (27.56)
        4:05.40 (27.68)     4:32.35 (26.95)
 51 Jeffrey Durmer         17 Dynamo Swim Club  4:32.46             
                 24.65        51.69 (27.04)
        1:19.23 (27.54)     1:46.87 (27.64)
        2:14.92 (28.05)     2:42.70 (27.78)
        3:10.24 (27.54)     3:38.28 (28.04)
        4:06.17 (27.89)     4:32.46 (26.29)
 52 Kristian Hansen        17 Upper Valley Aqu  4:32.77             
                 25.13        52.13 (27.00)
        1:19.32 (27.19)     1:46.61 (27.29)
        2:14.23 (27.62)     2:41.48 (27.25)
        3:09.09 (27.61)     3:37.04 (27.95)
        4:04.95 (27.91)     4:32.77 (27.82)
 53 Nicholas Hernandez-To  16 Sarasota YMCA Sh  4:33.06             
                 24.71        51.46 (26.75)
        1:18.70 (27.24)     1:46.22 (27.52)
        2:14.24 (28.02)     2:42.20 (27.96)
        3:10.33 (28.13)     3:38.52 (28.19)
        4:06.28 (27.76)     4:33.06 (26.78)
 54 Brett Riley            17 Sarasota YMCA Sh  4:33.24             
                 25.23        52.74 (27.51)
        1:20.11 (27.37)     1:47.81 (27.70)
        2:15.46 (27.65)     2:43.29 (27.83)
        3:11.25 (27.96)     3:39.10 (27.85)
        4:06.76 (27.66)     4:33.24 (26.48)
 55 *Daniel Jacobs         16 Pine Crest Swimm  4:33.73             
                 24.63        51.56 (26.93)
        1:18.56 (27.00)     1:46.17 (27.61)
        2:14.04 (27.87)     2:42.07 (28.03)
        3:10.08 (28.01)     3:38.15 (28.07)
        4:06.33 (28.18)     4:33.73 (27.40)
 56 Clay Riemenschneider   17 Swim Florida-FL   4:33.74             
                 24.66        51.48 (26.82)
        1:18.53 (27.05)     1:45.76 (27.23)
        2:12.99 (27.23)     2:40.75 (27.76)
        3:08.56 (27.81)     3:36.70 (28.14)
        4:05.09 (28.39)     4:33.74 (28.65)
 57 Timothy Park           15 Ridgewood YMCA-N  4:33.86             
                 24.80        51.79 (26.99)
        1:19.24 (27.45)     1:46.80 (27.56)
        2:14.47 (27.67)     2:42.01 (27.54)
        3:09.87 (27.86)     3:38.11 (28.24)
        4:06.30 (28.19)     4:33.86 (27.56)
 58 Graham Ungrady         18 Bolles School Sh  4:33.92             
                 25.48        52.61 (27.13)
        1:20.05 (27.44)     1:47.79 (27.74)
        2:15.20 (27.41)     2:42.90 (27.70)
        3:10.82 (27.92)     3:38.78 (27.96)
        4:06.74 (27.96)     4:33.92 (27.18)
 59 Jakob Icimsoy          16 Birmingham Swim-  4:34.03             
                 25.08        52.04 (26.96)
        1:19.55 (27.51)     1:47.06 (27.51)
        2:14.82 (27.76)     2:42.56 (27.74)
        3:10.20 (27.64)     3:38.11 (27.91)
        4:06.40 (28.29)     4:34.03 (27.63)
 60 Tim Hagemeister        18 Mason Manta Rays  4:34.05             
                 24.94        52.14 (27.20)
        1:19.41 (27.27)     1:46.92 (27.51)
        2:14.90 (27.98)     2:42.83 (27.93)
        3:11.00 (28.17)     3:39.46 (28.46)
        4:07.50 (28.04)     4:34.05 (26.55)
 61 Noland Deas            17 SwimAtlanta-GA    4:34.15             
                 24.62        51.66 (27.04)
        1:18.92 (27.26)     1:46.71 (27.79)
        2:14.14 (27.43)     2:42.29 (28.15)
        3:10.36 (28.07)     3:39.01 (28.65)
        4:07.01 (28.00)     4:34.15 (27.14)
 62 Dylan Boyd             17 YMCA of the Tria  4:34.60             
                 25.17        52.65 (27.48)
        1:20.09 (27.44)     1:47.73 (27.64)
        2:15.41 (27.68)     2:43.18 (27.77)
        3:11.11 (27.93)     3:39.28 (28.17)
        4:07.25 (27.97)     4:34.60 (27.35)
 63 Curtis Wiltsey         17 SwimMAC Carolina  4:35.02             
                 24.48        51.07 (26.59)
        1:18.54 (27.47)     1:46.05 (27.51)
        2:13.92 (27.87)     2:41.63 (27.71)
        3:09.72 (28.09)     3:38.15 (28.43)
        4:06.81 (28.66)     4:35.02 (28.21)
 64 Brendan Driscoll       16 Tampa Bay  Aquat  4:35.61             
                 25.77        53.85 (28.08)
        1:22.17 (28.32)     1:50.48 (28.31)
        2:18.42 (27.94)     2:45.90 (27.48)
        3:13.71 (27.81)     3:41.23 (27.52)
        4:08.80 (27.57)     4:35.61 (26.81)
 64 Timothy Hanson         18 Unattached-MI     4:35.61             
                 24.77        51.55 (26.78)
        1:19.22 (27.67)     1:46.92 (27.70)
        2:14.78 (27.86)     2:42.98 (28.20)
        3:11.16 (28.18)     3:39.86 (28.70)
        4:08.10 (28.24)     4:35.61 (27.51)
 66 Jackson Karofsky       17 Scarlet Aquatics  4:35.70             
                 25.47        53.06 (27.59)
        1:20.68 (27.62)     1:48.62 (27.94)
        2:16.12 (27.50)     2:43.96 (27.84)
        3:11.99 (28.03)     3:40.28 (28.29)
        4:08.45 (28.17)     4:35.70 (27.25)
 67 Noah Corbitt           17 Hilton Head Aqua  4:35.85             
                 24.75        51.75 (27.00)
        1:19.40 (27.65)     1:47.46 (28.06)
        2:15.17 (27.71)     2:43.14 (27.97)
        3:11.37 (28.23)     3:39.77 (28.40)
        4:08.23 (28.46)     4:35.85 (27.62)
 68 Christopher Pfuhl      17 SwimMAC Carolina  4:36.07             
                 24.31        50.84 (26.53)
        1:18.39 (27.55)     1:46.24 (27.85)
        2:14.15 (27.91)     2:42.49 (28.34)
        3:11.24 (28.75)     3:39.88 (28.64)
        4:08.50 (28.62)     4:36.07 (27.57)
 69 Joshua Fulcher         18 Aiken-Augusta Sw  4:36.22             
                 24.50        50.70 (26.20)
        1:17.45 (26.75)     1:45.03 (27.58)
        2:13.10 (28.07)     2:41.76 (28.66)
        3:10.35 (28.59)     3:39.32 (28.97)
        4:08.35 (29.03)     4:36.22 (27.87)
 70 William Tarvestad      16 Triton Swimming-  4:36.84             
                 24.59        52.17 (27.58)
        1:19.51 (27.34)     1:47.17 (27.66)
        2:15.06 (27.89)     2:42.97 (27.91)
        3:11.17 (28.20)     3:39.89 (28.72)
        4:08.64 (28.75)     4:36.84 (28.20)
 71 Patrick Sullivan       17 South Carolina S  4:37.19             
                 25.54        53.28 (27.74)
        1:20.97 (27.69)     1:48.87 (27.90)
        2:17.07 (28.20)     2:45.30 (28.23)
        3:13.44 (28.14)     3:41.83 (28.39)
        4:10.21 (28.38)     4:37.19 (26.98)
 72 Collin Hughes          16 Snow Swimming-PV  4:37.36             
                 24.53        51.39 (26.86)
        1:18.90 (27.51)     1:46.60 (27.70)
        2:14.48 (27.88)     2:42.87 (28.39)
        3:11.38 (28.51)     3:40.07 (28.69)
        4:08.92 (28.85)     4:37.36 (28.44)
 73 Christian Imbus        17 Cincinnati Marli  4:37.40             
                 25.18        52.39 (27.21)
        1:19.82 (27.43)     1:47.58 (27.76)
        2:15.58 (28.00)     2:43.60 (28.02)
        3:12.04 (28.44)     3:40.78 (28.74)
        4:09.45 (28.67)     4:37.40 (27.95)
 74 Matthew Nutter         17 Sarasota YMCA Sh  4:37.85             
                 24.69        52.00 (27.31)
        1:19.50 (27.50)     1:47.48 (27.98)
        2:15.53 (28.05)     2:44.03 (28.50)
        3:12.60 (28.57)     3:41.35 (28.75)
        4:09.81 (28.46)     4:37.85 (28.04)
 75 Spencer Tussing        15 Ohio State Swim-  4:37.97             
                 24.13        50.49 (26.36)
        1:17.90 (27.41)     1:46.19 (28.29)
        2:14.54 (28.35)     2:42.71 (28.17)
        3:10.80 (28.09)     3:39.84 (29.04)
        4:09.29 (29.45)     4:37.97 (28.68)
 76 Alexander Montgomery   16 Newburgh Sea Cre  4:38.02             
                 24.32        51.41 (27.09)
        1:19.24 (27.83)     1:47.04 (27.80)
        2:14.96 (27.92)     2:43.59 (28.63)
        3:12.33 (28.74)     3:41.09 (28.76)
        4:10.22 (29.13)     4:38.02 (27.80)
 77 Graham Miotke          16 North Oakland Wa  4:38.33             
                 24.96        51.76 (26.80)
        1:19.04 (27.28)     1:46.81 (27.77)
        2:14.99 (28.18)     2:43.40 (28.41)
        3:12.15 (28.75)     3:41.15 (29.00)
        4:10.13 (28.98)     4:38.33 (28.20)
 78 Price Agnew            17 Y-Spartaquatics-  4:38.47             
                 25.40        52.62 (27.22)
        1:20.11 (27.49)     1:48.09 (27.98)
        2:16.44 (28.35)     2:45.00 (28.56)
        3:13.56 (28.56)     3:42.13 (28.57)
        4:10.70 (28.57)     4:38.47 (27.77)
 79 Joshua Walsh           17 Memphis Thunder-  4:39.54             
                 23.85        50.04 (26.19)
        1:16.87 (26.83)     1:44.00 (27.13)
        2:11.44 (27.44)     2:39.85 (28.41)
        3:09.26 (29.41)     3:38.80 (29.54)
        4:09.62 (30.82)     4:39.54 (29.92)
 80 Kai Wisner             17 Victor Swim Club  4:39.63             
                 25.44        52.79 (27.35)
        1:20.43 (27.64)     1:48.40 (27.97)
        2:16.66 (28.26)     2:45.18 (28.52)
        3:13.95 (28.77)     3:42.78 (28.83)
        4:11.59 (28.81)     4:39.63 (28.04)
 81 Eben Krigger           18 Allegheny North-  4:40.08             
                 25.00        52.32 (27.32)
        1:20.08 (27.76)     1:48.42 (28.34)
        2:16.81 (28.39)     2:45.11 (28.30)
        3:13.43 (28.32)     3:42.45 (29.02)
        4:11.75 (29.30)     4:40.08 (28.33)
 82 Karsen Diepholz        18 Rapids Area Y Sw  4:40.37             
                 25.22        52.65 (27.43)
        1:20.71 (28.06)     1:49.03 (28.32)
        2:17.17 (28.14)     2:45.42 (28.25)
        3:13.98 (28.56)     3:42.79 (28.81)
        4:11.91 (29.12)     4:40.37 (28.46)
 83 Nolan Yorkman          16 Fishers Area Swi  4:41.88             
                 25.33        52.89 (27.56)
        1:21.03 (28.14)     1:48.91 (27.88)
        2:17.22 (28.31)     2:45.86 (28.64)
        3:14.90 (29.04)     3:44.06 (29.16)
        4:13.29 (29.23)     4:41.88 (28.59)
 84 Owen Conley            15 Dayton Raiders-O  4:43.61             
                 25.47        53.54 (28.07)
        1:22.08 (28.54)     1:51.23 (29.15)
        2:19.98 (28.75)     2:48.96 (28.98)
        3:17.72 (28.76)     3:46.57 (28.85)
        4:15.15 (28.58)     4:43.61 (28.46)

 Event 7  Women 200 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Alexandra Walsh        15 Nashville Aquati  1:58.14    1:54.48  
                 26.02        54.76 (28.74)
        1:26.87 (32.11)     1:54.48 (27.61)
  2 Brooke Forde           17 Lakeside Swim Te  1:57.16    1:55.55  
                 25.44        55.50 (30.06)
        1:28.37 (32.87)     1:55.55 (27.18)
  3 Isabel Ivey            16 Gator Swim Club-  1:58.87    1:57.19  
                 26.05        55.28 (29.23)
        1:30.16 (34.88)     1:57.19 (27.03)
  4 Kelly Pash             15 Carmel Swim Club  1:59.70    1:58.30  
                 25.95        55.38 (29.43)
        1:30.48 (35.10)     1:58.30 (27.82)
  5 Caroline Hauder        17 SwimMAC Carolina  1:58.64    1:58.41  
                 25.70        54.71 (29.01)
        1:29.33 (34.62)     1:58.41 (29.08)
  6 Samantha Burchill      17 Carmel Swim Club  1:59.66    1:58.45  
                 26.33        55.37 (29.04)
        1:30.66 (35.29)     1:58.45 (27.79)
  7 Allison Raab           16 Nashville Aquati  1:59.31    1:58.67  
                 26.63        57.61 (30.98)
        1:31.09 (33.48)     1:58.67 (27.58)
  8 Julia Poole            17 Marlins of Ralei  1:59.56    1:59.15  
                 26.54        57.16 (30.62)
        1:31.05 (33.89)     1:59.15 (28.10)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Olivia Carter          16 Enfinity Aquatic  1:59.99    1:57.92  
                 24.85        54.38 (29.53)
        1:30.01 (35.63)     1:57.92 (27.91)
 10 Ella Nelson            15 Nashville Aquati  2:00.07    1:58.75  
                 26.40        56.46 (30.06)
        1:30.82 (34.36)     1:58.75 (27.93)
 11 Hannah Foster          17 Mason Manta Rays  2:00.56    1:59.69  
                 26.01        55.57 (29.56)
        1:31.63 (36.06)     1:59.69 (28.06)
 12 Julia Menkhaus         16 SwimMAC Carolina  2:00.57    2:00.02  
                 25.64        55.19 (29.55)
        1:31.69 (36.50)     2:00.02 (28.33)
 13 Olivia Paoletti        17 Delaware Swim Te  2:01.25    2:00.26  
                 26.55        58.14 (31.59)
        1:31.25 (33.11)     2:00.26 (29.01)
 14 Kathleen Golding       16 South Florida Aq  2:00.18    2:00.37  
                 26.02        57.04 (31.02)
        1:32.15 (35.11)     2:00.37 (28.22)
 15 Sydney Baker           17 Y-Spartaquatics-  2:00.00    2:00.53  
                 26.27        57.56 (31.29)
        1:31.80 (34.24)     2:00.53 (28.73)
 16 Christin Rockway       16 Tampa Bay  Aquat  2:00.34    2:01.03  
                 26.37        56.80 (30.43)
        1:32.47 (35.67)     2:01.03 (28.56)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Kailyn Evans           17 North Penn Aquat  2:01.43    1:59.91  
                 26.52        56.79 (30.27)
        1:31.27 (34.48)     1:59.91 (28.64)
 18 Danika Katzer          16 Coast Guard Blue  2:01.67    2:01.13  
                 26.35        56.78 (30.43)
        1:32.22 (35.44)     2:01.13 (28.91)
 19 Jane Donahue           17 SwimMAC Carolina  2:01.35    2:01.54  
                 26.53        57.20 (30.67)
        1:31.73 (34.53)     2:01.54 (29.81)
 20 Camryn Forbes          18 Butler Y Aquatic  2:01.32    2:02.07  
                 26.84        57.61 (30.77)
        1:34.17 (36.56)     2:02.07 (27.90)
 21 Tristen Ulett          14 Dynamo Swim Club  2:01.46    2:02.14  
                 25.67        56.71 (31.04)
        1:33.94 (37.23)     2:02.14 (28.20)
 22 Camryn Curry           17 Una QSTS-VA       2:01.89    2:02.22  
                 26.64        56.53 (29.89)
        1:33.08 (36.55)     2:02.22 (29.14)
 23 Cameron Gring          15 Reading YMCA-MA   2:02.09    2:03.12  
                 26.74        56.67 (29.93)
        1:33.54 (36.87)     2:03.12 (29.58)
 -- Carley Lowe            17 Highlander Aquat  2:01.42         DQ  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  6 Katherine Douglass     15 Westchester Aqua  1:59.32             
                 26.77        56.99 (30.22)
        1:31.61 (34.62)     1:59.32 (27.71)
 23 Grace Countie          17 Marlins of Ralei  2:01.57             
                 26.21        54.77 (28.56)
        1:32.35 (37.58)     2:01.57 (29.22)
 27 Alessandra Baldari     16 Una NPB-FG        2:02.10             
                 26.43        57.79 (31.36)
        1:33.74 (35.95)     2:02.10 (28.36)
 28 Kathleen Moore         17 Marlins of Ralei  2:02.13             
                 26.97        56.98 (30.01)
        1:33.47 (36.49)     2:02.13 (28.66)
 29 Carla Gildersleeve     16 Franklin Regiona  2:02.32             
                 26.24        57.57 (31.33)
        1:33.76 (36.19)     2:02.32 (28.56)
 30 Emma Brinton           17 Delaware Swim Te  2:02.35             
                 27.03        57.00 (29.97)
        1:33.31 (36.31)     2:02.35 (29.04)
 31 Mary Soule             17 Asheville Swim C  2:02.47             
                 26.56        57.35 (30.79)
        1:33.62 (36.27)     2:02.47 (28.85)
 32 Hanna Gresser          17 Firestone Akron-  2:02.53             
                 26.54        58.56 (32.02)
        1:33.36 (34.80)     2:02.53 (29.17)
 33 *Lillian Higgs         16 SwimMAC Carolina  2:02.55             
                 27.29        57.70 (30.41)
        1:32.95 (35.25)     2:02.55 (29.60)
 34 Adaline Bullock        15 Stingrays-GA      2:02.68             
                 26.44        57.29 (30.85)
        1:34.53 (37.24)     2:02.68 (28.15)
 35 Christiana Regenauer   15 Condors Swim Clu  2:02.71             
                 25.93        57.25 (31.32)
        1:34.91 (37.66)     2:02.71 (27.80)
 36 Emily Sykes            18 Upper Dublin Aqu  2:02.72             
                 26.88        57.96 (31.08)
        1:32.58 (34.62)     2:02.72 (30.14)
 37 Madison Homovich       16 Marlins of Ralei  2:02.75             
                 26.27        56.85 (30.58)
        1:34.42 (37.57)     2:02.75 (28.33)
 38 Gertrude Rothrock      17 Carmel Swim Club  2:02.80             
                 26.17        57.55 (31.38)
        1:34.34 (36.79)     2:02.80 (28.46)
 39 Elizabeth Spears       16 Club Wolverine-M  2:02.85             
                 27.03        57.97 (30.94)
        1:33.67 (35.70)     2:02.85 (29.18)
 39 Summer Stanfield       15 Storm Swim Club-  2:02.85             
                 26.82        56.56 (29.74)
        1:34.03 (37.47)     2:02.85 (28.82)
 41 Ashley McCauley        15 Marlins of Ralei  2:02.86             
                 26.95        59.46 (32.51)
        1:33.73 (34.27)     2:02.86 (29.13)
 42 Madelyn Flickinger     15 SwimMAC Carolina  2:03.05             
                 26.31        55.71 (29.40)
        1:32.73 (37.02)     2:03.05 (30.32)
 42 Colby Hurt             15 757 Swim-VA       2:03.05             
                 26.86        58.58 (31.72)
        1:34.37 (35.79)     2:03.05 (28.68)
 44 Megan Bull             18 Somerset Valley-  2:03.21             
                 27.94      1:00.08 (32.14)
        1:34.64 (34.56)     2:03.21 (28.57)
 45 Devan Sweeney          18 SwimAtlanta-GA    2:03.22             
                 26.32        56.70 (30.38)
        1:34.22 (37.52)     2:03.22 (29.00)
 46 Sarah Hardy            15 Metuchen Edison-  2:03.27             
                 26.78        57.66 (30.88)
        1:33.30 (35.64)     2:03.27 (29.97)
 47 Talia Bates            15 Gator Swim Club-  2:03.47             
                 25.44        56.04 (30.60)
        1:35.23 (39.19)     2:03.47 (28.24)
 48 Rebecca Zeiger         17 Crimson Aquatics  2:03.49             
                 28.01        57.63 (29.62)
        1:34.78 (37.15)     2:03.49 (28.71)
 49 Zorryonna Mason        16 Cardinal Aquatic  2:03.61             
                 26.79        57.47 (30.68)
        1:34.50 (37.03)     2:03.61 (29.11)
 50 Emme Nelson            15 SwimMAC Carolina  2:03.66             
                 27.53        58.47 (30.94)
        1:33.56 (35.09)     2:03.66 (30.10)
 50 Mary Pruden            16 New Wave Swim Te  2:03.66             
                 27.58        57.88 (30.30)
        1:35.21 (37.33)     2:03.66 (28.45)
 52 Anna Rice              14 Team Greenville-  2:03.67             
                 26.37        58.01 (31.64)
        1:33.54 (35.53)     2:03.67 (30.13)
 53 Mallory Jackson        14 Fort Wayne Swim-  2:03.69             
                 27.49        58.06 (30.57)
        1:35.44 (37.38)     2:03.69 (28.25)
 54 Carissa Armijo         16 Tennessee Aquati  2:03.75             
                 26.78        58.25 (31.47)
        1:35.28 (37.03)     2:03.75 (28.47)
 55 *Kirschtine Balbuena   16 Gator Swim Club-  2:03.77             
                 27.11        57.39 (30.28)
        1:35.38 (37.99)     2:03.77 (28.39)
 56 Crile Hart             18 Lake Erie Silver  2:03.90             
                 26.60        57.78 (31.18)
        1:34.56 (36.78)     2:03.90 (29.34)
 57 Kelly Tichenor         16 Cardinal Aquatic  2:03.91             
                 26.58        57.37 (30.79)
        1:35.03 (37.66)     2:03.91 (28.88)
 58 *Jade Foelske          15 Dynamo Swim Club  2:03.98             
                 26.21        58.20 (31.99)
        1:35.06 (36.86)     2:03.98 (28.92)
 59 Shelby Gerving         15 Snow Swimming-PV  2:04.06             
                 27.06        59.09 (32.03)
        1:34.93 (35.84)     2:04.06 (29.13)
 59 Michelle Owens         17 The Fish-PV       2:04.06             
                 27.64        59.75 (32.11)
        1:35.32 (35.57)     2:04.06 (28.74)
 61 Madeline Baker         17 Y-Spartaquatics-  2:04.08             
                 26.11        57.96 (31.85)
        1:34.65 (36.69)     2:04.08 (29.43)
 62 Olivia Jack            16 Clifton Park-Hal  2:04.11             
                 26.74        58.43 (31.69)
        1:34.48 (36.05)     2:04.11 (29.63)
 63 Lauren Edelman         17 Fishers Area Swi  2:04.13             
                 26.70        57.73 (31.03)
        1:33.93 (36.20)     2:04.13 (30.20)
 64 Abigail Hay            15 Peters Township-  2:04.28             
                 26.50        57.46 (30.96)
        1:34.46 (37.00)     2:04.28 (29.82)
 65 Abigail Arens          14 Marlins of Ralei  2:04.38             
                 26.95        58.62 (31.67)
        1:34.46 (35.84)     2:04.38 (29.92)
 66 Elizabeth Boyer        16 Cheshire Y Sea D  2:04.47             
                 26.92        59.89 (32.97)
        1:35.76 (35.87)     2:04.47 (28.71)
 67 Alexandria Baker       17 SwimMAC Carolina  2:04.50             
                 27.26        58.79 (31.53)
        1:36.02 (37.23)     2:04.50 (28.48)
 68 Emma Cleason           18 Club Wolverine-M  2:04.54             
                 26.46        58.26 (31.80)
        1:34.73 (36.47)     2:04.54 (29.81)
 69 Riley Gaines           16 Excel Aquatics-S  2:04.61             
                 26.47        57.88 (31.41)
        1:36.48 (38.60)     2:04.61 (28.13)
 70 Ashley Voelkerding     17 Cincinnati Marli  2:04.64             
                 26.14        57.53 (31.39)
        1:35.31 (37.78)     2:04.64 (29.33)
 71 Marianne Allard        16 SwimAtlanta-GA    2:04.66             
                 26.94        58.98 (32.04)
        1:34.85 (35.87)     2:04.66 (29.81)
 72 Tonner Debeer          16 Triton Swimming-  2:04.69             
                 26.11        56.75 (30.64)
        1:35.55 (38.80)     2:04.69 (29.14)
 73 Stephanie Nelson       18 SwimMAC Carolina  2:04.80             
                 27.35        56.66 (29.31)
        1:35.64 (38.98)     2:04.80 (29.16)
 74 Sinclair Larson        16 SwimMAC Carolina  2:04.85             
                 27.03        57.96 (30.93)
        1:35.40 (37.44)     2:04.85 (29.45)
 75 Payton Keiner          17 Powel Crosley, J  2:05.09             
                 27.31        58.49 (31.18)
        1:34.85 (36.36)     2:05.09 (30.24)
 76 Abigail German         17 Lake Erie Silver  2:05.28             
                 27.14        59.76 (32.62)
        1:36.11 (36.35)     2:05.28 (29.17)
 76 Isabel Traba           15 Sarasota YMCA Sh  2:05.28             
                 26.61        58.19 (31.58)
        1:36.47 (38.28)     2:05.28 (28.81)
 78 Claudia Thamm          15 North Penn Aquat  2:05.32             
                 26.61        57.02 (30.41)
        1:35.29 (38.27)     2:05.32 (30.03)
 79 Anna Feng              16 Crimson Aquatics  2:05.34             
                 26.81        58.17 (31.36)
        1:35.37 (37.20)     2:05.34 (29.97)
 80 Hannah Ownbey          15 Y-Spartaquatics-  2:05.35             
                 27.52        58.66 (31.14)
        1:34.95 (36.29)     2:05.35 (30.40)
 81 Paige McCormick        14 Hudson Explorer-  2:05.36             
                 27.43        57.34 (29.91)
        1:35.59 (38.25)     2:05.36 (29.77)
 82 Kelley Heron           17 South Florida Aq  2:05.37             
                 27.05        57.79 (30.74)
        1:34.94 (37.15)     2:05.37 (30.43)
 83 Sarah Sperber          17 Dayton Raiders-O  2:05.42             
                 27.92        59.50 (31.58)
        1:36.13 (36.63)     2:05.42 (29.29)
 84 Grace Patrice          18 Sarasota YMCA Sh  2:05.44             
                 28.50        59.40 (30.90)
        1:36.28 (36.88)     2:05.44 (29.16)
 85 Anna Hogan             15 Cardinal Aquatic  2:05.45             
                 27.79        59.59 (31.80)
        1:35.69 (36.10)     2:05.45 (29.76)
 86 Alexa Rivera           18 North Palm Beach  2:05.52             
                 27.44        58.19 (30.75)
        1:35.85 (37.66)     2:05.52 (29.67)
 87 Alexandra Massey       15 Ensworth Aquatic  2:05.54             
                 27.03        58.21 (31.18)
        1:35.95 (37.74)     2:05.54 (29.59)
 88 Abigail Marshall       17 Patriot Aquatics  2:05.67             
                 27.18        58.65 (31.47)
        1:34.85 (36.20)     2:05.67 (30.82)
 89 Ashley Boddiford       18 Blue Dolfins-FL   2:05.69             
                 27.76        58.47 (30.71)
        1:36.19 (37.72)     2:05.69 (29.50)
 90 Caroline Gmelich       17 Central Jersey A  2:05.76             
                 26.67        58.32 (31.65)
        1:35.96 (37.64)     2:05.76 (29.80)
 91 Palma Foschi Walko     17 Cape Cod Swim Cl  2:05.79             
                 27.37        58.90 (31.53)
        1:35.89 (36.99)     2:05.79 (29.90)
 92 Allyson Wharton        17 New Albany Aquat  2:05.80             
                 27.26        59.77 (32.51)
        1:35.63 (35.86)     2:05.80 (30.17)
 92 Hannah Virgin          16 Pine Crest Swimm  2:05.80             
                 27.91        59.34 (31.43)
        1:35.16 (35.82)     2:05.80 (30.64)
 94 Lindsey Cohee          17 SwimMAC Carolina  2:06.06             
                 26.95        59.46 (32.51)
        1:36.26 (36.80)     2:06.06 (29.80)
 95 Julia Shuford          17 Dynamo Swim Club  2:06.07             
                 27.73      1:00.86 (33.13)
        1:36.24 (35.38)     2:06.07 (29.83)
 96 Olivia McMurray        13 Swim Florida-FL   2:06.14             
                 27.79      1:00.25 (32.46)
        1:37.20 (36.95)     2:06.14 (28.94)
 97 Jennifer Secrest       15 North Palm Beach  2:06.16             
                 26.31        58.61 (32.30)
        1:36.25 (37.64)     2:06.16 (29.91)
 98 Kaylee Wheeler         16 Cardinal Aquatic  2:06.20             
                 26.66        58.80 (32.14)
        1:35.16 (36.36)     2:06.20 (31.04)
 99 Jane Johnson           17 SwimAtlanta-GA    2:06.21             
                 26.47        59.03 (32.56)
        1:35.82 (36.79)     2:06.21 (30.39)
100 Sophie Lindner         16 SwimMAC Carolina  2:06.22             
                 26.39        57.20 (30.81)
        1:36.88 (39.68)     2:06.22 (29.34)
101 Adair Sand             15 Una BSS-FL        2:06.24             
                 27.97        59.01 (31.04)
        1:37.30 (38.29)     2:06.24 (28.94)
102 Rabea Pfaff            15 Delaware Swim Te  2:06.25             
                 27.57      1:00.03 (32.46)
        1:36.62 (36.59)     2:06.25 (29.63)
103 Gabrielle Brust        14 Pau Hana Swim Te  2:06.27             
                 26.93        58.21 (31.28)
        1:36.41 (38.20)     2:06.27 (29.86)
104 Emma Weyant            14 Sarasota YMCA Sh  2:06.30             
                 28.84      1:01.39 (32.55)
        1:37.66 (36.27)     2:06.30 (28.64)
105 Julia Rodriguez        15 Gator Swim Club-  2:06.37             
                 26.88        58.71 (31.83)
        1:37.77 (39.06)     2:06.37 (28.60)
106 Eriana Temperino       15 East Coast Aquat  2:06.42             
                 26.91        58.43 (31.52)
        1:37.00 (38.57)     2:06.42 (29.42)
107 Rachel Lee             17 SwimMAC Carolina  2:06.58             
                 28.43        59.46 (31.03)
        1:37.15 (37.69)     2:06.58 (29.43)
108 Shayna Fetes           15 Saint Andrew's S  2:06.61             
                 27.31        59.32 (32.01)
        1:35.68 (36.36)     2:06.61 (30.93)
109 Caroline Cooper        15 Highlander Aquat  2:06.72             
                 26.98        58.75 (31.77)
        1:38.30 (39.55)     2:06.72 (28.42)
110 Claire Donan           15 Triton Swimming-  2:06.86             
                 27.62        58.58 (30.96)
        1:35.42 (36.84)     2:06.86 (31.44)
111 Courtney Niemann       15 SwimAtlanta-GA    2:06.97             
                 27.65        59.13 (31.48)
        1:36.69 (37.56)     2:06.97 (30.28)
112 Rachel Klinker         16 Lexington Dolphi  2:07.31             
                 27.55      1:00.84 (33.29)
        1:39.23 (38.39)     2:07.31 (28.08)
113 Katelyn Walsh          16 Patriot Swim Tea  2:07.39             
                 27.83      1:00.76 (32.93)
        1:36.60 (35.84)     2:07.39 (30.79)
114 Victoria Miyamoto      16 Pine Crest Swimm  2:07.49             
                 27.66      1:01.75 (34.09)
        1:37.73 (35.98)     2:07.49 (29.76)
115 Caitlyn McHugh         17 Stingrays-GA      2:07.54             
                 27.96      1:01.16 (33.20)
        1:39.38 (38.22)     2:07.54 (28.16)
115 Amy Dragelin           16 SwimMAC Carolina  2:07.54             
                 28.05        58.70 (30.65)
        1:38.17 (39.47)     2:07.54 (29.37)
117 Alexandra Robertson    15 Shawmut Aquatic-  2:07.61             
                 27.97      1:00.75 (32.78)
        1:38.33 (37.58)     2:07.61 (29.28)
118 Andrea Santander       15 Pine Crest Swimm  2:07.76             
                 27.23      1:00.22 (32.99)
        1:38.61 (38.39)     2:07.76 (29.15)
119 Caroline Aikins        17 SwimAtlanta-GA    2:07.86             
                 26.59        57.21 (30.62)
        1:36.51 (39.30)     2:07.86 (31.35)
120 Brooke Ellis           18 Gulliver Swim Cl  2:07.89             
                 27.66        59.85 (32.19)
        1:38.31 (38.46)     2:07.89 (29.58)
121 Victoria Buerger       14 Allegheny North-  2:08.11             
                 27.63        58.82 (31.19)
        1:38.40 (39.58)     2:08.11 (29.71)
122 Abigail Burke          16 Highlander Aquat  2:08.24             
                 27.14        58.54 (31.40)
        1:38.57 (40.03)     2:08.24 (29.67)
123 Janessa Mathews        16 Ohio State Swim-  2:08.36             
                 28.05      1:01.15 (33.10)
        1:37.14 (35.99)     2:08.36 (31.22)
124 Sophie Angus           17 Weston Swimming-  2:08.45             
                 28.08      1:02.81 (34.73)
        1:38.21 (35.40)     2:08.45 (30.24)
125 Carly Hart             18 Firestone Akron-  2:08.51             
                 26.66      1:00.79 (34.13)
        1:37.69 (36.90)     2:08.51 (30.82)
126 Emmaline Peterson      17 Hickory Foundati  2:08.67             
                 28.00      1:00.22 (32.22)
        1:38.37 (38.15)     2:08.67 (30.30)
127 Mckenzie Campbell      15 Greensboro Commu  2:08.72             
                 26.93      1:00.64 (33.71)
        1:38.38 (37.74)     2:08.72 (30.34)
128 Amelia Kinnard         16 Dexter Community  2:08.88             
                 28.39      1:00.15 (31.76)
        1:38.52 (38.37)     2:08.88 (30.36)
129 Megan Zartman          16 North Penn Aquat  2:09.22             
                 27.69        58.71 (31.02)
        1:38.71 (40.00)     2:09.22 (30.51)
130 Mary Smutny            16 AquaKids Sharks-  2:09.27             
                 27.52      1:00.15 (32.63)
        1:39.72 (39.57)     2:09.27 (29.55)
131 Gabriella Rosely       16 Kingfish Aquatic  2:09.49             
                 27.25        59.31 (32.06)
        1:39.16 (39.85)     2:09.49 (30.33)
132 Emily Weiss            15 Cardinal Communi  2:09.53             
                 26.71        58.81 (32.10)
        1:36.45 (37.64)     2:09.53 (33.08)
133 Erynn Black            15 SwimMAC Carolina  2:09.69             
                 28.12        59.23 (31.11)
        1:39.12 (39.89)     2:09.69 (30.57)
134 Lindsey Gordon         17 Ridgefield Aquat  2:09.90             
                 27.95      1:01.74 (33.79)
        1:38.46 (36.72)     2:09.90 (31.44)
135 Kathryn Morrison       17 Enfinity Aquatic  2:09.91             
                 26.56        58.45 (31.89)
        1:36.32 (37.87)     2:09.91 (33.59)
136 Katherine Kiely        17 Lakeland Hills-N  2:09.95             
                 27.20        58.29 (31.09)
        1:38.01 (39.72)     2:09.95 (31.94)
137 Rachel Howard          17 Cardinal Aquatic  2:10.12             
                 27.61      1:01.75 (34.14)
        1:38.22 (36.47)     2:10.12 (31.90)
138 Lauren Mabie           17 Germantown Cente  2:10.59             
                 26.80        58.54 (31.74)
        1:38.07 (39.53)     2:10.59 (32.52)
139 Rachel Peroni          16 Ohio State Swim-  2:10.62             
                 27.23        59.37 (32.14)
        1:39.96 (40.59)     2:10.62 (30.66)
140 Gabrielle Baratta      17 Scarlet Aquatics  2:10.81             
                 28.48      1:00.27 (31.79)
        1:38.52 (38.25)     2:10.81 (32.29)
141 Hailee Trotter         16 Powel Crosley, J  2:12.38             
                 28.19      1:01.96 (33.77)
        1:40.64 (38.68)     2:12.38 (31.74)
142 Giovanna Cappabianca   15 Hudson Explorer-  2:13.29             
                 28.16      1:01.99 (33.83)
        1:41.21 (39.22)     2:13.29 (32.08)
143 Nikolette Nolte        16 Boyertown YMCA N  2:16.26             
                 29.13      1:05.49 (36.36)
        1:44.00 (38.51)     2:16.26 (32.26)
 -- Tessa Wrightson        17 Zionsville Swim-      DQ              
                 27.86        58.13 (30.27)
        1:36.22 (38.09)          DQ (29.81)
 -- Caroline Crouse        14 Marlins of Ralei   

 Event 8  Men 200 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Reece Whitley          16 Penn Charter Aqu  1:47.52    1:43.93  
                 23.05        49.39 (26.34)
        1:18.92 (29.53)     1:43.93 (25.01)
  2 Nicolas Albiero        17 Cardinal Aquatic  1:47.90    1:45.63  
                 22.61        48.68 (26.07)
        1:20.51 (31.83)     1:45.63 (25.12)
  3 Ariel Spektor          17 Bolles School Sh  1:47.97    1:46.57  
                 22.68        50.00 (27.32)
        1:20.70 (30.70)     1:46.57 (25.87)
  4 Connor Doyle           18 Eastern Express-  1:48.41    1:47.82  
                 24.24        50.64 (26.40)
        1:22.00 (31.36)     1:47.82 (25.82)
  5 Carson Foster          15 Mason Manta Rays  1:48.49    1:47.88  
                 23.68        50.76 (27.08)
        1:22.78 (32.02)     1:47.88 (25.10)
  6 Jacob Foster           16 Mason Manta Rays  1:48.96    1:48.28  
                 23.80        52.50 (28.70)
        1:22.54 (30.04)     1:48.28 (25.74)
  7 Miguel Cancel          17 Gulliver Swim Cl  1:48.95    1:48.55  
                 23.91        50.97 (27.06)
        1:23.01 (32.04)     1:48.55 (25.54)
  8 John Fulginiti         18 Blue Dolfins-FL   1:48.70    1:48.70  
                 23.55        51.17 (27.62)
        1:22.35 (31.18)     1:48.70 (26.35)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Kieran Smith           16 Ridgefield Aquat  1:49.06    1:47.32  
                 23.35        50.56 (27.21)
        1:22.28 (31.72)     1:47.32 (25.04)
 10 *Patrick Groters       17 Pine Crest Swimm  1:49.80    1:48.28  
                 23.37        49.98 (26.61)
        1:22.02 (32.04)     1:48.28 (26.26)
 11 Eric Knowles           17 Dayton Raiders-O  1:49.38    1:48.68  
                 24.00        52.13 (28.13)
        1:22.85 (30.72)     1:48.68 (25.83)
 12 Daniel Orcutt          18 Coast Aquatics-S  1:48.98    1:48.81  
                 24.37        51.52 (27.15)
        1:22.93 (31.41)     1:48.81 (25.88)
 13 Alexander Hines        17 Tennessee Aquati  1:49.12    1:49.04  
                 23.44        50.94 (27.50)
        1:22.96 (32.02)     1:49.04 (26.08)
 14 Zachary Brown          16 Marlins of Ralei  1:50.01    1:49.39  
                 23.41        50.61 (27.20)
        1:24.01 (33.40)     1:49.39 (25.38)
 15 Andrew Schuler         17 Zionsville Swim-  1:49.76    1:50.21  
                 23.36        51.57 (28.21)
        1:23.45 (31.88)     1:50.21 (26.76)
 16 Nicholas Perera        17 Cincinnati Marli  1:49.54    1:50.25  
                 24.05        52.23 (28.18)
        1:24.06 (31.83)     1:50.25 (26.19)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Aldan Johnston         16 Lakeside Swim Te  1:50.22    1:48.75  
                 23.51        50.60 (27.09)
        1:23.71 (33.11)     1:48.75 (25.04)
 18 William Chan           16 SwimMAC Carolina  1:50.58    1:48.91  
                 24.86        52.93 (28.07)
        1:23.40 (30.47)     1:48.91 (25.51)
 19 Jacob Johnson          16 Delaware Swim Te  1:50.27    1:49.13  
                 23.44        50.44 (27.00)
        1:23.75 (33.31)     1:49.13 (25.38)
 20 Zachary Hils           16 Lexington Dolphi  1:50.11    1:49.49  
                 23.76        50.82 (27.06)
        1:23.68 (32.86)     1:49.49 (25.81)
 21 Mason Wilby            17 Gator Swim Club-  1:50.04    1:49.71  
                 23.17        50.56 (27.39)
        1:24.07 (33.51)     1:49.71 (25.64)
 22 Benjamin Brooks        18 Lake Shore Swim-  1:50.17    1:49.93  
                 23.91        52.05 (28.14)
        1:23.50 (31.45)     1:49.93 (26.43)
 23 Raunak Khosla          16 Dynamo Swim Club  1:50.22    1:50.45  
                 23.75        52.16 (28.41)
        1:24.55 (32.39)     1:50.45 (25.90)
 24 Justin Conklin         18 SwimMAC Carolina  1:50.32    1:50.87  
                 24.20        52.77 (28.57)
        1:24.53 (31.76)     1:50.87 (26.34)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 12 Destin Lasco           15 Pleasantville Aq  1:49.24             
                 24.51        51.40 (26.89)
        1:23.69 (32.29)     1:49.24 (25.55)
 21 Colson Moore           17 South Eastern Vi  1:50.18             
                 23.88        51.15 (27.27)
        1:24.27 (33.12)     1:50.18 (25.91)
 27 Owen Downs             17 Dynamo Swim Club  1:50.76             
                 24.22        52.58 (28.36)
        1:24.10 (31.52)     1:50.76 (26.66)
 28 Ian Miskelley          16 Michigan Lakesho  1:50.76             
                 24.42        52.65 (28.23)
        1:24.76 (32.11)     1:50.76 (26.00)
 29 Jacob Rauch            16 Aquatic Team Of-  1:50.83             
                 24.41        52.72 (28.31)
        1:24.22 (31.50)     1:50.83 (26.61)
 30 Michael Strycker       17 Quest Swimming-V  1:50.94             
                 23.42        51.63 (28.21)
        1:23.94 (32.31)     1:50.94 (27.00)
 31 Andrew Carbone         17 Patriot Swim Clu  1:50.96             
                 24.15        50.96 (26.81)
        1:23.77 (32.81)     1:50.96 (27.19)
 32 Stephen Lucht          17 Marlins of Ralei  1:51.06             
                 24.25        52.87 (28.62)
        1:24.87 (32.00)     1:51.06 (26.19)
 33 Luke Sobolewski        17 Cincinnati Marli  1:51.16             
                 23.44        50.66 (27.22)
        1:23.71 (33.05)     1:51.16 (27.45)
 34 Owen Devine            17 Barracuda Swim C  1:51.17             
                 24.00        51.63 (27.63)
        1:24.68 (33.05)     1:51.17 (26.49)
 35 Levente Bathory        17 Enfinity Aquatic  1:51.22             
                 23.75        50.54 (26.79)
        1:24.97 (34.43)     1:51.22 (26.25)
 36 Talmadge Davis         18 Team Greenville-  1:51.34             
                 24.56        52.00 (27.44)
        1:26.22 (34.22)     1:51.34 (25.12)
 37 Christopher Pierce     18 SwimAtlanta-GA    1:51.49             
                 24.18        51.64 (27.46)
        1:25.50 (33.86)     1:51.49 (25.99)
 38 Andrey Tretyakov       18 Madison Swimming  1:51.50             
                 23.47        52.07 (28.60)
        1:24.14 (32.07)     1:51.50 (27.36)
 39 Keefer Barnum          17 Lakeside Swim Te  1:51.68             
                 23.93        53.37 (29.44)
        1:24.48 (31.11)     1:51.68 (27.20)
 40 Benjamin Kuriger       17 Ohio State Swim-  1:51.72             
                 23.54        52.60 (29.06)
        1:25.31 (32.71)     1:51.72 (26.41)
 41 Van Cates              18 Tampa Bay  Aquat  1:51.75             
                 24.25        51.93 (27.68)
        1:24.57 (32.64)     1:51.75 (27.18)
 42 Jeffrey Durmer         17 Dynamo Swim Club  1:51.92             
                 25.55        52.90 (27.35)
        1:25.36 (32.46)     1:51.92 (26.56)
 43 Austin Kingsley        17 Utica Shelby Swi  1:51.96             
                 24.73        53.25 (28.52)
        1:25.62 (32.37)     1:51.96 (26.34)
 44 Colin Reilly           16 Penn Charter Aqu  1:51.97             
                 23.88        52.45 (28.57)
        1:25.31 (32.86)     1:51.97 (26.66)
 45 Lucas Johnson          17 SwimMAC Carolina  1:52.01             
                 24.85        53.58 (28.73)
        1:25.62 (32.04)     1:52.01 (26.39)
 45 Charles Vaughan        18 Carmel Swim Club  1:52.01             
                 24.09        52.34 (28.25)
        1:24.78 (32.44)     1:52.01 (27.23)
 47 John Healy             16 Marlins of Ralei  1:52.03             
                 24.20        51.54 (27.34)
        1:25.89 (34.35)     1:52.03 (26.14)
 47 Colson Zucker          17 SwimMAC Carolina  1:52.03             
                 24.97        54.84 (29.87)
        1:25.25 (30.41)     1:52.03 (26.78)
 49 Jake Sannem            17 Upper Dublin Aqu  1:52.13             
                 24.16        52.60 (28.44)
        1:26.57 (33.97)     1:52.13 (25.56)
 50 Daniel Whisenant       18 Germantown Cente  1:52.14             
                 23.89        51.25 (27.36)
        1:25.88 (34.63)     1:52.14 (26.26)
 51 Jake Adcock            17 Bolles School Sh  1:52.18             
                 23.99        52.98 (28.99)
        1:25.20 (32.22)     1:52.18 (26.98)
 52 Matthew Otto           17 Delaware Swim Te  1:52.19             
                 24.40        53.24 (28.84)
        1:24.78 (31.54)     1:52.19 (27.41)
 53 Scott Lyons            15 SwimMAC Carolina  1:52.35             
                 24.15        53.11 (28.96)
        1:25.70 (32.59)     1:52.35 (26.65)
 54 Spencer Klinsky        18 Nashville Aquati  1:52.36             
                 23.63        51.94 (28.31)
        1:25.46 (33.52)     1:52.36 (26.90)
 55 Robert Oland           17 Frederick County  1:52.67             
                 24.45        52.05 (27.60)
        1:25.65 (33.60)     1:52.67 (27.02)
 56 Benjamin Fenwick       16 SwimMAC Carolina  1:52.69             
                 24.67        53.13 (28.46)
        1:26.04 (32.91)     1:52.69 (26.65)
 57 Cason Wilburn          15 East Coast Aquat  1:52.95             
                 23.25        52.29 (29.04)
        1:27.05 (34.76)     1:52.95 (25.90)
 58 Joseph Licht           17 Tampa Bay  Aquat  1:52.98             
                 24.78        52.05 (27.27)
        1:25.97 (33.92)     1:52.98 (27.01)
 59 Jacob Allen            17 SwimAtlanta-GA    1:53.00             
                 24.53        53.30 (28.77)
        1:26.10 (32.80)     1:53.00 (26.90)
 60 Nicholas Torres        15 Westchester Aqua  1:53.09             
                 24.14        52.61 (28.47)
        1:26.54 (33.93)     1:53.09 (26.55)
 61 *Fernando Alatorre     18 Azura Florida Aq  1:53.15             
                 24.25        52.99 (28.74)
        1:26.43 (33.44)     1:53.15 (26.72)
 62 Daniel Keith           17 Club Wolverine-M  1:53.21             
                 24.60        53.48 (28.88)
        1:26.50 (33.02)     1:53.21 (26.71)
 63 Michael Burris         17 Snow Swimming-PV  1:53.27             
                 24.67        54.47 (29.80)
        1:26.24 (31.77)     1:53.27 (27.03)
 64 Patrick Lacore         16 Old Dominion Aqu  1:53.33             
                 24.51        53.99 (29.48)
        1:25.58 (31.59)     1:53.33 (27.75)
 65 Jackson Kent           18 Fort Wayne Swim-  1:53.38             
                 24.29        53.45 (29.16)
        1:26.30 (32.85)     1:53.38 (27.08)
 66 Noah Frassrand         17 Saline Swim Team  1:53.39             
                 24.76        53.46 (28.70)
        1:25.85 (32.39)     1:53.39 (27.54)
 67 Chad McGuire           18 Panama City Swim  1:53.40             
                 25.01        54.45 (29.44)
        1:25.78 (31.33)     1:53.40 (27.62)
 68 Matthew Popovich       17 Snow Swimming-PV  1:53.48             
                 23.75        53.47 (29.72)
        1:26.98 (33.51)     1:53.48 (26.50)
 69 Keda Song              17 Kingfish Swimmin  1:53.51             
                 24.18        52.16 (27.98)
        1:26.89 (34.73)     1:53.51 (26.62)
 69 Nicholas Sharp         17 Saint Andrew's S  1:53.51             
                 24.30        51.67 (27.37)
        1:26.97 (35.30)     1:53.51 (26.54)
 71 James McGuire          17 Dynamo Swim Club  1:53.53             
                 25.04        54.43 (29.39)
        1:26.89 (32.46)     1:53.53 (26.64)
 72 Paul Degrado           15 Bolles School Sh  1:53.58             
                 25.12        55.40 (30.28)
        1:26.65 (31.25)     1:53.58 (26.93)
 73 *Adan Diaz             18 Azura Florida Aq  1:53.67             
                 24.81        54.19 (29.38)
        1:26.28 (32.09)     1:53.67 (27.39)
 74 Auston Ramsay          17 Kingfish Swimmin  1:53.69             
                 23.85        50.71 (26.86)
        1:24.99 (34.28)     1:53.69 (28.70)
 75 John Hutton            18 Bolles School Sh  1:54.06             
                 24.68        53.77 (29.09)
        1:26.19 (32.42)     1:54.06 (27.87)
 76 Tim Hagemeister        18 Mason Manta Rays  1:54.07             
                 24.94        54.09 (29.15)
        1:28.22 (34.13)     1:54.07 (25.85)
 77 Mitchell Gariepy       17 Shawmut Aquatic-  1:54.09             
                 24.18        54.47 (30.29)
        1:26.72 (32.25)     1:54.09 (27.37)
 78 Brett Riley            17 Sarasota YMCA Sh  1:54.20             
                 25.07        53.21 (28.14)
        1:26.61 (33.40)     1:54.20 (27.59)
 79 Trahern Gribble        16 Gulliver Swim Cl  1:54.23             
                 23.86        52.16 (28.30)
        1:27.11 (34.95)     1:54.23 (27.12)
 80 Ryan Williams          16 SwimMAC Carolina  1:54.28             
                 25.56        54.64 (29.08)
        1:27.73 (33.09)     1:54.28 (26.55)
 81 Maxwell Chen           16 Kingfish Aquatic  1:54.37             
                 24.34        52.76 (28.42)
        1:26.34 (33.58)     1:54.37 (28.03)
 82 Brian McGroarty        18 Egg Harbor Twp S  1:54.38             
                 24.45        53.24 (28.79)
        1:26.90 (33.66)     1:54.38 (27.48)
 82 James Huang            17 Charter Oak Aqua  1:54.38             
                 24.18        51.89 (27.71)
        1:26.68 (34.79)     1:54.38 (27.70)
 82 John Ryan              17 Upper Dublin Aqu  1:54.38             
                 24.33        52.95 (28.62)
        1:26.71 (33.76)     1:54.38 (27.67)
 85 Collin Hughes          16 Snow Swimming-PV  1:54.44             
                 24.94        54.54 (29.60)
        1:28.03 (33.49)     1:54.44 (26.41)
 85 Jacob Steele           17 Fort Wayne Swim-  1:54.44             
                 24.95        52.75 (27.80)
        1:27.37 (34.62)     1:54.44 (27.07)
 85 Zachariah Althoff      17 Baylor Swim Club  1:54.44             
                 24.74        53.11 (28.37)
        1:27.97 (34.86)     1:54.44 (26.47)
 88 Wyatt Foote            17 Area Tallahassee  1:54.47             
                 25.64        54.89 (29.25)
        1:27.35 (32.46)     1:54.47 (27.12)
 89 Joshua Fulcher         18 Aiken-Augusta Sw  1:54.53             
                 25.49        54.18 (28.69)
        1:28.03 (33.85)     1:54.53 (26.50)
 90 Michael Macgillivray   17 Club Wolverine-M  1:54.67             
                 25.32        54.44 (29.12)
        1:27.07 (32.63)     1:54.67 (27.60)
 91 William McCloud        15 Treasure Coast S  1:54.70             
                 25.22        53.60 (28.38)
        1:27.25 (33.65)     1:54.70 (27.45)
 92 Christopher Smith      18 Red Bank YMCA-NJ  1:54.75             
                 24.19        51.29 (27.10)
        1:25.50 (34.21)     1:54.75 (29.25)
 93 Noah Houskeeper        16 Peddie Aquatic A  1:54.77             
                 23.88        52.23 (28.35)
        1:27.39 (35.16)     1:54.77 (27.38)
 94 Parker Kaye            18 Memphis Thunder-  1:54.83             
                 24.23        53.93 (29.70)
        1:26.62 (32.69)     1:54.83 (28.21)
 95 David Cleason          16 Club Wolverine-M  1:54.97             
                 24.72        53.54 (28.82)
        1:27.59 (34.05)     1:54.97 (27.38)
 95 Jason Green            17 Baylor Swim Club  1:54.97             
                 24.77        53.64 (28.87)
        1:28.53 (34.89)     1:54.97 (26.44)
 97 Kyle Barone            16 Enfinity Aquatic  1:55.04             
                 24.10        51.33 (27.23)
        1:26.20 (34.87)     1:55.04 (28.84)
 98 Stefan Garbee          17 Weston Swimming-  1:55.05             
                 23.70        52.64 (28.94)
        1:26.23 (33.59)     1:55.05 (28.82)
 99 Andrew Kibbe           18 Upper Arlington-  1:55.06             
                 25.11        53.16 (28.05)
        1:28.23 (35.07)     1:55.06 (26.83)
100 Ervin Marin            17 South Florida Aq  1:55.17             
                 25.48        55.92 (30.44)
        1:28.31 (32.39)     1:55.17 (26.86)
101 Andrew Rafalko         15 Carmel Swim Club  1:55.22             
                 25.25        54.69 (29.44)
        1:27.62 (32.93)     1:55.22 (27.60)
102 Marcelo Lauzurique     17 Gulliver Swim Cl  1:55.57             
                 25.73        55.67 (29.94)
        1:28.51 (32.84)     1:55.57 (27.06)
103 Jakob Icimsoy          16 Birmingham Swim-  1:55.64             
                 24.40        53.44 (29.04)
        1:29.05 (35.61)     1:55.64 (26.59)
104 Gabriel Parnell        16 Patriot Aquatics  1:55.67             
                 24.73        53.63 (28.90)
        1:27.00 (33.37)     1:55.67 (28.67)
105 Robert Giller          17 Wilton Y Wahoos-  1:55.77             
                 24.34        53.05 (28.71)
        1:27.54 (34.49)     1:55.77 (28.23)
106 Reilly Maguire         17 Blue Dolfins-FL   1:55.87             
                 25.78        53.89 (28.11)
        1:28.28 (34.39)     1:55.87 (27.59)
107 William Knaul          16 Shawmut Aquatic-  1:56.32             
                 24.45        52.39 (27.94)
        1:29.23 (36.84)     1:56.32 (27.09)
108 Dillon Hall            16 Georgia Coastal-  1:56.34             
                 25.06        54.19 (29.13)
        1:27.65 (33.46)     1:56.34 (28.69)
109 Dominic Harry          17 Dayton Raiders-O  1:56.35             
                 25.73        55.60 (29.87)
        1:29.20 (33.60)     1:56.35 (27.15)
110 Tristan Dewitt         15 Fort Wayne Swim-  1:56.38             
                 24.74        53.95 (29.21)
        1:28.91 (34.96)     1:56.38 (27.47)
111 Daniel Brothers        17 SwimAtlanta-GA    1:56.68             
                 25.14        53.99 (28.85)
        1:29.79 (35.80)     1:56.68 (26.89)
112 Ansel Froass           15 Cincinnati Marli  1:56.90             
                 25.47        55.75 (30.28)
        1:29.50 (33.75)     1:56.90 (27.40)
113 Zachary Poti           18 UNA-BD-FL         1:56.92             
                 24.35        52.60 (28.25)
        1:28.39 (35.79)     1:56.92 (28.53)
114 Drew Stagge            15 Fishers Area Swi  1:57.15             
                 25.60        55.75 (30.15)
        1:29.83 (34.08)     1:57.15 (27.32)
115 Hunter Kim             14 Westchester Aqua  1:57.18             
                 24.38        54.22 (29.84)
        1:28.83 (34.61)     1:57.18 (28.35)
116 Joseph Perry           17 Cape Cod Swim Cl  1:57.29             
                 25.67        54.91 (29.24)
        1:30.50 (35.59)     1:57.29 (26.79)
117 Elvis Kotikovski       15 Pine Crest Swimm  1:58.22             
                 24.94        52.97 (28.03)
        1:29.32 (36.35)     1:58.22 (28.90)
118 Taylor Williams        14 Memphis Thunder-  1:59.45             
                 25.62        55.46 (29.84)
        1:29.77 (34.31)     1:59.45 (29.68)
119 Eben Krigger           18 Allegheny North-  2:00.29             
                 25.45        56.74 (31.29)
        1:32.98 (36.24)     2:00.29 (27.31)
 -- Andrew Winton          17 SwimAtlanta-GA        DQ              
                 23.65        52.07 (28.42)
        1:21.85 (29.78)          DQ (26.42)
 -- Jason Mathews          17 Ohio State Swim-      DQ              
                 24.09        54.11 (30.02)
        1:26.07 (31.96)          DQ (29.01)
 -- Ethan Beach            17 Quest Swimming-V      DQ              
                 24.55        51.60 (27.05)
        1:26.82 (35.22)          DQ (25.72)
 -- Calvin Yang            17 Crimson Aquatics         

 Event 9  Women 50 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Katherine Douglass     15 Westchester Aqua    22.43      22.04  
                 10.84        22.04 (11.20)
  2 Isabel Ivey            16 Gator Swim Club-    22.61      22.44  
                 11.10        22.44 (11.34)
  3 Grace Countie          17 Marlins of Ralei    22.84      22.54  
                 10.99        22.54 (11.55)
  4 Talia Bates            15 Gator Swim Club-    22.81      22.64  
                 10.99        22.64 (11.65)
  5 Morgan Tankersley      17 Greater Tampa Sw    22.60      22.70  
                 10.99        22.70 (11.71)
  6 Miranda Donley         17 Ohio State Swim-    22.93      22.80  
                 10.98        22.80 (11.82)
  7 Kaitlyn Schorr         17 Southwest Stars-    22.90      22.81  
                 11.09        22.81 (11.72)
 -- Alexandra Walsh        15 Nashville Aquati    22.96         DQ  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Gabriela Albiero       14 Cardinal Aquatic    23.12      22.78  
                 11.07        22.78 (11.71)
 10 Gretchen Walsh         13 Nashville Aquati    23.03      22.85  
                 11.16        22.85 (11.69)
 11 Christiana Regenauer   15 Condors Swim Clu    23.18      23.01  
                 11.13        23.01 (11.88)
 12 Olivia Livingston      15 Jewish Community    23.23      23.07  
                 11.19        23.07 (11.88)
 13 Kaitlyn Cronin         15 Gator Swim Club-    23.12      23.15  
                 11.42        23.15 (11.73)
 14 Sarah Grinalds         16 Westport/Weston-    23.15      23.21  
                 11.33        23.21 (11.88)
 15 Taylor Seaman          16 Club Wolverine-M    23.22      23.26  
                 11.22        23.26 (12.04)
 16 Abbey Berloco          16 Hamilton Y Aquat    23.18      23.40  
                 11.42        23.40 (11.98)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Tonner Debeer          16 Triton Swimming-    23.25      23.07  
                 11.21        23.07 (11.86)
 18 Jessica Nava           16 Pine Crest Swimm    23.33      23.12  
                 11.13        23.12 (11.99)
 19 Sarah Thompson         18 Memphis Thunder-    23.35      23.27  
                 11.31        23.27 (11.96)
 20 Maria Baric            15 YMCA of the Tria    23.34      23.41  
                 11.37        23.41 (12.04)
 21 Katie Corbi            15 SwimMAC Carolina    23.41      23.47  
                 11.51        23.47 (11.96)
 22 Abigail Larson         16 757 Swim-VA         23.38      23.50  
                 11.41        23.50 (12.09)
 22 Joelle Vereb           17 757 Swim-VA         23.41      23.50  
                 11.37        23.50 (12.13)
 24 Taylor Petrak          17 Butler Y Aquatic    23.39      23.59  
                 11.45        23.59 (12.14)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Madeline Cohen         17 SwimAtlanta-GA      23.42             
                 11.41        23.42 (12.01)
 26 Cora Dupre             15 Mason Manta Rays    23.44             
                 11.35        23.44 (12.09)
 27 Marcella Maguire       17 Ridgefield Aquat    23.44             
 28 Ashley Volpenhein      18 Mason Manta Rays    23.44             
                 11.51        23.44 (11.93)
 29 Madelaine Smith        17 Star Aquatics-NC    23.46             
 30 Olwyn Bartis           15 SwimMAC Carolina    23.47             
                 11.40        23.47 (12.07)
 30 Ella Marlow            14 Greater Tampa Sw    23.47             
 32 Kathleen Golding       16 South Florida Aq    23.48             
                 11.57        23.48 (11.91)
 33 Abigail Gibbons        14 Blue Dolfins-FL     23.49             
                 11.38        23.49 (12.11)
 34 Alena Kraus            17 Makos Aquatics C    23.50             
                 11.51        23.50 (11.99)
 35 Emma Curtis            17 Flint 'Y' Falcon    23.53             
                 11.42        23.53 (12.11)
 35 Hannah Foster          17 Mason Manta Rays    23.53             
                 11.51        23.53 (12.02)
 37 *Kirschtine Balbuena   16 Gator Swim Club-    23.55             
                 11.56        23.55 (11.99)
 38 Heidi Lowe             16 SwimMAC Carolina    23.58             
 39 Annette Schultz        16 Dexter Community    23.59             
 40 Riley Gaines           16 Excel Aquatics-S    23.62             
                 11.54        23.62 (12.08)
 40 Kailyn Evans           17 North Penn Aquat    23.62             
 42 Paige Hetrick          14 Unattached-NI       23.63             
 43 Gertrude Rothrock      17 Carmel Swim Club    23.64             
                 11.69        23.64 (11.95)
 44 Madeline Wallis        17 Gator Swim Club-    23.66             
                 11.51        23.66 (12.15)
 45 Jacqueline Clabeaux    17 York Swim Club-P    23.67             
 45 Lindsey Wagner         16 Executive Swim C    23.67             
                 11.48        23.67 (12.19)
 47 Julia Eskew            17 Nashville Aquati    23.69             
 48 Elysse Pardus          15 South Carolina S    23.70             
 49 Olivia Jack            16 Clifton Park-Hal    23.73             
 50 Serafina Viola         14 Fairport Area Sw    23.74             
                 11.53        23.74 (12.21)
 51 Hanna Gresser          17 Firestone Akron-    23.75             
 52 Ann Tolan              17 Long Reach Swim-    23.76             
                 11.48        23.76 (12.28)
 52 Olivia Carter          16 Enfinity Aquatic    23.76             
 54 Ashley Voelkerding     17 Cincinnati Marli    23.77             
 55 Zoe Skirboll           12 Racer X Aquatics    23.78             
 56 Grace Pangburn         15 Carmel Swim Club    23.79             
                 11.57        23.79 (12.22)
 57 Dakota Elliott         16 Upper Arlington-    23.81             
 57 Nora Fullenkamp        18 Dayton Raiders-O    23.81             
                 11.55        23.81 (12.26)
 59 Charlotte Hylinski     18 SwimMAC Carolina    23.83             
 60 Claire Curzan          12 Raleigh Swimming    23.84             
 61 Kiara Norris           16 Memphis Tiger Sw    23.85             
 62 Abigail Burke          16 Highlander Aquat    23.87             
 63 Bailey Klafehn         17 Victor Swim Club    23.88             
 64 Svea Torres            17 East Carolina Aq    23.89             
                 11.71        23.89 (12.18)
 65 Sofia Bernard          17 Highlander Aquat    23.91             
 66 Tatum Smith            16 Dynamo Swim Club    23.92             
                 11.68        23.92 (12.24)
 67 Lauryn Parrish         17 Fishers Area Swi    23.94             
 68 Madison Floyd          17 Blue Dolfins-FL     23.95             
 68 Sarah Sorensen         16 Stingrays-GA        23.95             
                 11.61        23.95 (12.34)
 70 Madison Ledwith        17 Radnor Aquatic C    23.97             
 70 Crile Hart             18 Lake Erie Silver    23.97             
 72 Camryn Curry           17 Una QSTS-VA         23.98             
 73 Johanna Jorgenson      14 Saline Swim Team    24.00             
 73 Madelyn Flickinger     15 SwimMAC Carolina    24.00             
 75 Mckayla Moffat         16 Ohio State Swim-    24.02             
 76 Brooke Forde           17 Lakeside Swim Te    24.03             
 77 Andrea Wei             16 Shawmut Aquatic-    24.04             
 78 Andie Myers            17 Highlander Aquat    24.06             
 79 Tristen Ulett          14 Dynamo Swim Club    24.07             
                 11.68        24.07 (12.39)
 79 Camryn Forbes          18 Butler Y Aquatic    24.07             
                 11.83        24.07 (12.24)
 79 Jordan Kohut           17 YMCA of the Tria    24.07             
                 11.76        24.07 (12.31)
 79 Abigail Johnston       17 Fort Wayne Swim-    24.07             
 83 Claire Donan           15 Triton Swimming-    24.08             
 84 Chloe Grimme           14 Pipeline Swimmin    24.14             
 85 Abigail Wilder         17 Bolles School Sh    24.16             
 86 Elizabeth Richardson   16 Indian River Aqu    24.17             
 87 Rebecca Evans          16 Fairport Area Sw    24.18             
                 11.66        24.18 (12.52)
 87 Jennifer Secrest       15 North Palm Beach    24.18             
 89 Carly Hart             18 Firestone Akron-    24.20             
 89 Shayna Hollander       16 Jersey Gators-NJ    24.20             
 91 Kaylee Wheeler         16 Cardinal Aquatic    24.21             
 92 Emme Nelson            15 SwimMAC Carolina    24.22             
 92 Kate Saczawa           15 Ohio State Swim-    24.22             
 94 Rebecca Luft           18 Ohio State Unive    24.24             
 95 Lauren Mabie           17 Germantown Cente    24.26             
 96 Celismar Guzman        16 Tampa Bay  Aquat    24.27             
 96 Raleigh Bentz          17 Dynamo Swim Club    24.27             
 98 Eliza Whitmire         14 Aquatic Team Of-    24.28             
 99 Charlotte Proceller    15 Weston Swimming-    24.30             
100 Hailey Jerew           16 AquaKids Sharks-    24.31             
101 Caroline Aikins        17 SwimAtlanta-GA      24.37             
102 Zorryonna Mason        16 Cardinal Aquatic    24.38             
                 11.84        24.38 (12.54)
103 Casey Chung            15 Club Wolverine-M    24.40             
104 Cathleen Li            17 Gator Swim Club-    24.44             
105 Christina Cianciolo    15 Sarasota YMCA Sh    24.46             
105 Elizabeth Boyer        16 Cheshire Y Sea D    24.46             
107 Hannah Sykes           15 Episcopal AmberJ    24.49             
107 Lauren McGrath         18 Allegheny North-    24.49             
109 Cameron Gring          15 Reading YMCA-MA     24.52             
110 Emily Weiss            15 Cardinal Communi    24.57             
111 Madeline Burt          14 Swim Florida-FL     24.61             
112 Belinda Donohoe        18 Shawmut Aquatic-    25.01              Event 10  Men 50 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Drew Kibler            16 Carmel Swim Club    19.66      19.70  
                  9.56        19.70 (10.14)
  2 Jack Franzman          17 Zionsville Swim-    20.03      19.81  
                  9.67        19.81 (10.14)
  3 Willie Davis           16 Bolles School Sh    20.28      19.92  
                  9.76        19.92 (10.16)
  4 Issac Davis            16 Bolles School Sh    20.62      19.93  
                  9.69        19.93 (10.24)
  5 John Walker            15 SwimMAC Carolina    20.24      20.10  
                  9.76        20.10 (10.34)
  6 William Chan           16 SwimMAC Carolina    20.52      20.44  
                  9.93        20.44 (10.51)
  7 Matthew Yish           16 SOLO Aquatics-NE    20.61      20.48  
                  9.90        20.48 (10.58)
  8 Justin Grender         16 Cincinnati Marli    20.45      20.61  
                  9.97        20.61 (10.64)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Blaise Vera            17 Mississippi Mako    20.72      20.56  
                  9.99        20.56 (10.57)
 10 Caleb Harrington       17 Tennessee Aquati    20.76      20.61  
                  9.87        20.61 (10.74)
 11 Cody Bybee             17 Dayton Raiders-O    20.78      20.67  
                  9.98        20.67 (10.69)
 12 Christian Berry        18 Memphis Thunder-    20.62      20.68  
                 10.17        20.68 (10.51)
 13 Graham Hertweck        17 Star Aquatics-NC    20.77      20.70  
                 10.08        20.70 (10.62)
 14 Destin Lasco           15 Pleasantville Aq    20.79      20.72  
                 10.25        20.72 (10.47)
 15 Justin Liu             17 Egg Harbor Twp S    20.65      20.79  
                 10.15        20.79 (10.64)
 16 Levente Bathory        17 Enfinity Aquatic    20.76      20.97  
                 10.35        20.97 (10.62)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Jake Sannem            17 Upper Dublin Aqu    20.85      20.66  
                 10.19        20.66 (10.47)
 18 Cason Wilburn          15 East Coast Aquat    20.83      20.67  
                 10.11        20.67 (10.56)
 19 Colson Moore           17 South Eastern Vi    20.84      20.76  
                 10.15        20.76 (10.61)
 20 Jackson Defore         18 Unattached-FL       20.86      20.85  
                 10.14        20.85 (10.71)
 21 *Nathan Stern          16 Peddie Aquatic A    20.82      20.86  
                 10.25        20.86 (10.61)
 22 Corben Miles           18 Patriot Swim Clu    20.79      20.89  
                 10.21        20.89 (10.68)
 23 Jeffrey Murray         17 SwimMAC Carolina    20.88      21.00  
                 10.21        21.00 (10.79)
 24 David Gray             16 Stingrays-GA        20.83      21.04  
                 10.46        21.04 (10.58)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 *Gabriel Gomez Treig   17 Bolles School Sh    20.90             
                 10.23        20.90 (10.67)
 26 Nicolas Albiero        17 Cardinal Aquatic    20.92             
                 10.26        20.92 (10.66)
 27 Rodolfo Aguilar        18 Club Wolverine-M    20.93             
                 10.15        20.93 (10.78)
 28 Tucker Burhans         17 Enfinity Aquatic    20.94             
                 10.33        20.94 (10.61)
 29 Gershwin Greene        17 Baylor Swim Club    20.95             
                 10.22        20.95 (10.73)
 30 Mason Gonzalez         16 Allegheny North-    20.97             
                 10.28        20.97 (10.69)
 31 *Patrick Groters       17 Pine Crest Swimm    20.98             
                 10.19        20.98 (10.79)
 32 Michael Blank          16 Peddie Aquatic A    20.99             
                 10.04        20.99 (10.95)
 32 Eien McGee             16 Performance Elit    20.99             
                 10.04        20.99 (10.95)
 34 William Tarvestad      16 Triton Swimming-    21.00             
                 10.19        21.00 (10.81)
 35 Jonathan Vater         18 Dynamo Swim Club    21.01             
                 10.32        21.01 (10.69)
 36 Hunter Tapp            15 Lakeside Swim Te    21.05             
                 10.30        21.05 (10.75)
 37 Johannes Kabelka       17 Ohio State Swim-    21.06             
                 10.23        21.06 (10.83)
 38 Nico Ferrara           16 Pine Crest Swimm    21.07             
                 10.19        21.07 (10.88)
 38 Andrew Couchon         17 Carmel Swim Club    21.07             
                 10.21        21.07 (10.86)
 38 Eli Coan               18 Cumming Waves-GA    21.07             
                 10.29        21.07 (10.78)
 41 Vincent Marciano       15 Unattached-NJ       21.08             
                 10.33        21.08 (10.75)
 41 Robert Cecil           17 Berkeley Barracu    21.08             
                 10.33        21.08 (10.75)
 43 *Izaak Bastian         15 Saint Andrew's S    21.10             
                 10.28        21.10 (10.82)
 44 Noah Henderson         15 Star Aquatics-NC    21.11             
                 10.29        21.11 (10.82)
 45 Isaiah Gregory         18 Racer X Aquatics    21.12             
                 10.24        21.12 (10.88)
 46 James Daugherty        18 Bolles School Sh    21.13             
                 10.29        21.13 (10.84)
 46 Sterling Smith         17 Unattached-PV       21.13             
                 10.38        21.13 (10.75)
 46 Joshua Walsh           17 Memphis Thunder-    21.13             
                 10.33        21.13 (10.80)
 49 Matthew Serra          18 Bolles School Sh    21.17             
                 10.26        21.17 (10.91)
 49 Kyle Worrell           17 YMCA of Burlingt    21.17             
                 10.35        21.17 (10.82)
 49 Patrick Sullivan       17 South Carolina S    21.17             
                 10.36        21.17 (10.81)
 52 Grant House            18 Countryside YMCA    21.18             
                 10.25        21.18 (10.93)
 53 Robbie Epler           17 SwimMAC Carolina    21.20             
                 10.44        21.20 (10.76)
 54 John Hutton            18 Bolles School Sh    21.23             
                 10.50        21.23 (10.73)
 55 Luke Lezotte           15 South Florida Aq    21.24             
                 10.38        21.24 (10.86)
 55 Gavin Jones            18 Bolles School Sh    21.24             
                 10.28        21.24 (10.96)
 55 Zachary Poti           18 UNA-BD-FL           21.24             
                 10.35        21.24 (10.89)
 58 Camden Murphy          17 Kingfish Aquatic    21.25             
                 10.49        21.25 (10.76)
 58 Michael Lynch          18 Ohio State Unive    21.25             
                 10.40        21.25 (10.85)
 60 Alessandro Boratto     17 Upper Dublin Aqu    21.28             
                 10.47        21.28 (10.81)
 61 Dylan Boyd             17 YMCA of the Tria    21.29             
                 10.49        21.29 (10.80)
 62 Scott Romeyn           17 Central CT Aquat    21.30             
                 10.32        21.30 (10.98)
 63 *Jayme Rezende         18 Azura Florida Aq    21.31             
                 10.25        21.31 (11.06)
 64 *Seggio Bernardina     17 East Coast Aquat    21.32             
                 10.41        21.32 (10.91)
 64 Jack Edelson           17 SwimMAC Carolina    21.32             
                 10.53        21.32 (10.79)
 64 Eric Tong              18 X-Cel Swimming-N    21.32             
                 10.27        21.32 (11.05)
 67 John Pate              17 Bolles School Sh    21.33             
                 10.53        21.33 (10.80)
 68 Mason Wilby            17 Gator Swim Club-    21.37             
                 10.29        21.37 (11.08)
 69 Matthew Lattin         17 Nashville Aquati    21.38             
                 10.47        21.38 (10.91)
 70 Zachary Hils           16 Lexington Dolphi    21.39             
                 10.59        21.39 (10.80)
 70 Brendan Sullivan       16 Seacoast Swimmin    21.39             
                 10.45        21.39 (10.94)
 72 Ikenna Eruchalu        17 SwimMAC Carolina    21.42             
                 10.42        21.42 (11.00)
 73 William Rose           14 Canton City Scho    21.43             
                 10.42        21.43 (11.01)
 73 Khameron Glass         16 Sunkist Swim Tea    21.43             
                 10.36        21.43 (11.07)
 75 Nathaniel Davenport    17 Kingfish Swimmin    21.45             
                 10.47        21.45 (10.98)
 76 Carson Burt            17 Powel Crosley, J    21.46             
                 10.52        21.46 (10.94)
 77 Nathaniel Stovern      17 Berkeley Barracu    21.47             
                 10.59        21.47 (10.88)
 78 Noah Corbitt           17 Hilton Head Aqua    21.51             
                 10.70        21.51 (10.81)
 79 Kenneth Hauter         17 Fort Wayne Swim-    21.52             
                 10.45        21.52 (11.07)
 80 Parker Hershberger     16 Washington Towns    21.55             
                 10.67        21.55 (10.88)
 81 Sterling Crane         15 Episcopal AmberJ    21.59             
                 10.66        21.59 (10.93)
 82 Remy Skerjanz          18 Y-Spartaquatics-    21.65             
                 10.71        21.65 (10.94)
 83 Ryland Sun             15 Area Tallahassee    21.67             
                 10.49        21.67 (11.18)
 84 Edward Michael         16 Ohio State Swim-    21.69             
                 10.55        21.69 (11.14)
 85 Elijah Patrick         18 Nashville Aquati    21.72             
                 10.71        21.72 (11.01)
 86 Daniel Alber           17 Gator Swim Club-    21.82             
                 10.78        21.82 (11.04)
 87 Dominic Harry          17 Dayton Raiders-O    21.98             
                 10.76        21.98 (11.22)
 -- Manden Smith           17 Pipeline Swimmin      DQ              
 -- Nicholas Ward          18 Unattached-OH         NS              
 -- Ariel Spektor          17 Bolles School Sh      NS              
 -- Jared Fitzgerald       18 Peddie Aquatic A      NS              
 -- Jason Mathews          17 Ohio State Swim-      NS              

 Event 11  Women 4x100 Yard Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Nashville Aquati-SE  'A'            3:38.66    3:38.11  
     1) Alexandra Walsh 15            2) Allison Raab 16              
     3) Ella Nelson 15                4) Gretchen Walsh 13            
                 25.99        52.67 (52.67)
        1:21.72 (29.05)   1:54.04 (1:01.37)
        2:19.96 (25.92)     2:49.55 (55.51)
        3:12.39 (22.84)     3:38.11 (48.56)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'A'            3:37.57    3:39.21  
     1) Julia Menkhaus 16             2) Caroline Hauder 17           
     3) Sophie Lindner 16             4) Heidi Lowe 16                
                 26.15        53.34 (53.34)
        1:21.70 (28.36)   1:54.73 (1:01.39)
        2:19.87 (25.14)     2:49.58 (54.85)
        3:12.97 (23.39)     3:39.21 (49.63)
  3 Gator Swim Club-FL  'A'             3:42.81    3:39.71  
     1) Caitlin Brooks 16             2) Isabel Ivey 16               
     3) Talia Bates 15                4) *Kirschtine Balbuena 16      
                 26.46        54.31 (54.31)
        1:23.58 (29.27)   1:56.66 (1:02.35)
        2:21.27 (24.61)     2:49.72 (53.06)
        3:13.80 (24.08)     3:39.71 (49.99)
  4 SwimAtlanta-GA  'A'                 3:42.60    3:39.92  
     1) Madeline Cohen 17             2) Cailey Renken 17             
     3) Devan Sweeney 18              4) Emma Alexander 16            
                 26.02        53.78 (53.78)
        1:22.57 (28.79)   1:55.81 (1:02.03)
        2:20.86 (25.05)     2:49.93 (54.12)
        3:13.82 (23.89)     3:39.92 (49.99)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'B'            3:39.46    3:40.03  
     1) Stephanie Nelson 18           2) Jane Donahue 17              
     3) Charlotte Hylinski 18         4) Katie Corbi 15               
                 26.68        54.33 (54.33)
        1:22.90 (28.57)   1:55.65 (1:01.32)
        2:20.70 (25.05)     2:50.35 (54.70)
        3:13.86 (23.51)     3:40.03 (49.68)
  6 Carmel Swim Club-IN  'A'            3:43.47    3:40.18  
     1) Samantha Burchill 17          2) Grace Estabrook 17           
     3) Gertrude Rothrock 17          4) Kelly Pash 15                
                 26.34        54.27 (54.27)
        1:24.77 (30.50)   1:57.95 (1:03.68)
        2:22.89 (24.94)     2:51.51 (53.56)
        3:14.93 (23.42)     3:40.18 (48.67)
  7 Cardinal Aquatic-KY  'A'            3:41.93    3:41.31  
     1) Zorryonna Mason 16            2) Kaylee Wheeler 16            
     3) Kelly Tichenor 16             4) Gabriela Albiero 14          
                 27.23        56.44 (56.44)
        1:24.76 (28.32)   1:57.69 (1:01.25)
        2:22.59 (24.90)     2:51.53 (53.84)
        3:15.25 (23.72)     3:41.31 (49.78)
  8 Marlins of Ralei-NC  'A'            3:44.56    3:42.52  
     1) Kathleen Moore 17             2) Julia Poole 17               
     3) Madison Homovich 16           4) Grace Countie 17             
                 26.96        54.97 (54.97)
        1:24.15 (29.18)   1:57.44 (1:02.47)
        2:22.86 (25.42)     2:51.87 (54.43)
        3:16.20 (24.33)     3:42.52 (50.65)
  9 Ohio State Swim-OH  'A'             3:43.56    3:44.71  
     1) Kate Saczawa 15               2) Janessa Mathews 16           
     3) Rachel Peroni 16              4) Miranda Donley 17            
                 27.48        57.15 (57.15)
        1:25.67 (28.52)   1:58.55 (1:01.40)
        2:24.12 (25.57)     2:54.50 (55.95)
        3:17.97 (23.47)     3:44.71 (50.21)
 10 New Wave Swim Te-NC  'A'            3:48.67    3:46.53  
     1) Mary Pruden 16                2) Mikaela Fullerton 15         
     3) Amanda Ray 14                 4) Kenna Haney 15               
                 27.75        56.06 (56.06)
        1:24.99 (28.93)   1:59.85 (1:03.79)
        2:25.84 (25.99)     2:55.82 (55.97)
        3:20.06 (24.24)     3:46.53 (50.71)
 11 Club Wolverine-MI  'A'              3:49.96    3:47.00  
     1) Casey Chung 15                2) Georgia Mosher 16            
     3) Emma Cleason 18               4) Taylor Seaman 16             
                 27.43        56.85 (56.85)
        1:27.18 (30.33)   2:01.55 (1:04.70)
        2:27.00 (25.45)     2:56.42 (54.87)
        3:20.13 (23.71)     3:47.00 (50.58)
 12 Upper Arlington-OH  'A'             3:46.17    3:47.08  
     1) Kendra Sheehan 16             2) Hannah Caldwell 16           
     3) Dakota Elliott 16             4) Katherine Trace 17           
                 27.16        57.18 (57.18)
        1:26.11 (28.93)   2:00.08 (1:02.90)
        2:26.14 (26.06)     2:56.42 (56.34)
        3:20.50 (24.08)     3:47.08 (50.66)
 13 Cincinnati Marli-OH  'A'            3:47.69L   3:47.19  
     1) Isabelle Murray 17            2) Josephine Grote 18           
     3) Ashley Voelkerding 17         4) Abigail Rapien 17            
                 27.62        56.08 (56.08)
        1:26.37 (30.29)   2:00.81 (1:04.73)
        2:26.19 (25.38)     2:55.04 (54.23)
        3:20.06 (25.02)     3:47.19 (52.15)
 14 Dynamo Swim Club-GA  'A'            3:45.24    3:47.41  
     1) Tristen Ulett 14              2) Julia Shuford 17             
     3) *Jade Foelske 15              4) Tatum Smith 16               
                 27.82        56.79 (56.79)
        1:27.08 (30.29)   2:01.32 (1:04.53)
        2:26.65 (25.33)     2:56.07 (54.75)
        3:20.32 (24.25)     3:47.41 (51.34)
 15 Dayton Raiders-OH  'A'              3:47.45    3:47.48  
     1) Isabella Gable 16             2) Sarah Sperber 17             
     3) Margaret Berning 17           4) Nora Fullenkamp 18           
                 27.74        57.33 (57.33)
        1:27.15 (29.82)   2:00.42 (1:03.09)
        2:26.21 (25.79)     2:56.07 (55.65)
        3:20.47 (24.40)     3:47.48 (51.41)
 16 North Penn Aquat-MA  'A'            3:50.54    3:48.64  
     1) Megan Zartman 16              2) Kailyn Evans 17              
     3) Claudia Thamm 15              4) Jenna Johns 17               
                 28.24        59.00 (59.00)
        1:27.88 (28.88)   2:01.35 (1:02.35)
        2:27.07 (25.72)     2:57.77 (56.42)
        3:21.71 (23.94)     3:48.64 (50.87)
 17 Sarasota YMCA Sh-FL  'A'            3:49.46    3:48.66  
     1) Courtney Chapin 17            2) Madison Tyle 17              
     3) Isabel Traba 15               4) Christina Cianciolo 15       
                 27.07                     
            1:26.88 ( )         2:01.96 ( )
        2:27.48 (25.52)     2:57.27 (55.31)
        3:21.96 (24.69)     3:48.66 (51.39)
 18 Marlins of Ralei-NC  'B'            4:24.17L   3:48.70  
     1) Abigail Arens 14              2) Ashley McCauley 15           
     3) Ashley Worden 15              4) Caroline Crouse 14           
                 27.59                     
            1:26.23 ( )         1:58.83 ( )
        2:25.91 (27.08)     2:56.64 (57.81)
        3:20.96 (24.32)     3:48.70 (52.06)
 19 757 Swim-VA  'A'                    3:46.64    3:48.98  
     1) Joelle Vereb 17               2) Colby Hurt 15                
     3) Sofia Long 15                 4) Abigail Larson 16            
                 27.05        56.58 (56.58)
        1:26.95 (30.37)   2:01.54 (1:04.96)
        2:27.74 (26.20)     2:57.92 (56.38)
        3:21.81 (23.89)     3:48.98 (51.06)
 20 Bolles School Sh-FL  'A'            3:49.37    3:49.11  
     1) Abigail Wilder 17             2) Katherine Baker 16           
     3) Priscila De La Pena Schott 17 4) Kensey McMahon 17            
                 26.84        54.95 (54.95)
        1:25.15 (30.20)   1:59.76 (1:04.81)
        2:26.93 (27.17)     2:57.54 (57.78)
        3:22.34 (24.80)     3:49.11 (51.57)
 21 Delaware Swim Te-MA  'A'            3:48.83    3:49.39  
     1) Emma Brinton 17               2) Rabea Pfaff 15               
     3) Olivia Paoletti 17            4) Morgan Curl 18               
                 27.62        56.22 (56.22)
        1:26.23 (30.01)   2:00.73 (1:04.51)
        2:27.05 (26.32)     2:57.37 (56.64)
        3:21.89 (24.52)     3:49.39 (52.02)
 22 Y-Spartaquatics-SC  'A'             3:40.43    3:50.19  
     1) Emily Horomanski 15           2) Hannah Ownbey 15             
     3) Madeline Baker 17             4) Sydney Baker 17              
                 28.64        58.73 (58.73)
        1:29.26 (30.53)   2:03.91 (1:05.18)
        2:29.39 (25.48)     2:58.96 (55.05)
        3:23.53 (24.57)     3:50.19 (51.23)
 23 Highlander Aquat-FL  'A'            3:51.04    3:50.46  
     1) Abigail Burke 16              2) Carley Lowe 17               
     3) Andie Myers 17                4) Sofia Bernard 17             
                 27.24        56.72 (56.72)
        1:28.14 (31.42)   2:03.89 (1:07.17)
        2:29.53 (25.64)     2:58.91 (55.02)
        3:23.15 (24.24)     3:50.46 (51.55)
 24 Lake Erie Silver-LE  'A'            3:50.29    3:50.65  
     1) Kathleen Lynch 18             2) Abigail German 17            
     3) Spencer Crawford 16           4) Crile Hart 18                
                 27.97        57.73 (57.73)
        1:27.01 (29.28)   2:01.11 (1:03.38)
        2:28.09 (26.98)     2:59.75 (58.64)
        3:23.62 (23.87)     3:50.65 (50.90)
 25 Victor Swim Club-NI  'A'            4:23.96L   3:50.73  
     1) Alyssa Helak 17               2) Katie Pollock 16             
     3) Megan Deuel 14                4) Sydney St Rose-Finear 16     
                 27.76        57.00 (57.00)
        1:27.37 (30.37)   2:02.60 (1:05.60)
        2:28.08 (25.48)     2:58.37 (55.77)
        3:23.43 (25.06)     3:50.73 (52.36)
 26 Flint 'Y' Falcon-MI  'A'            3:50.35    3:51.02  
     1) Alaina Skellett 17            2) Amanda Quitos 17             
     3) Natalie Gallamore 17          4) Emma Curtis 17               
                 27.29        54.80 (54.80)
        1:26.64 (31.84)   2:03.17 (1:08.37)
        2:29.29 (26.12)     2:59.84 (56.67)
        3:23.96 (24.12)     3:51.02 (51.18)
 27 Tennessee Aquati-SE  'A'            4:25.63L   3:51.09  
     1) Abigail Rumpp 17              2) Lindsey Sanders 15           
     3) Carissa Armijo 16             4) Erica Laning 17              
                 28.54        58.21 (58.21)
        1:29.04 (30.83)   2:03.26 (1:05.05)
        2:29.69 (26.43)     2:59.32 (56.06)
        3:24.24 (24.92)     3:51.09 (51.77)
 28 Shawmut Aquatic-NE  'A'             3:48.86    3:52.13  
     1) Michaela Degnan 17            2) Alexandra Robertson 15       
     3) Andrea Wei 16                 4) Belinda Donohoe 18           
                 28.03        57.60 (57.60)
        1:28.26 (30.66)   2:03.76 (1:06.16)
        2:29.61 (25.85)     2:59.51 (55.75)
        3:24.74 (25.23)     3:52.13 (52.62)
 29 Ohio State Swim-OH  'B'             3:49.79    3:52.88  
     1) Macey Swearingen 14           2) Logan Lawhorn 15             
     3) Mia Brown 15                  4) Mckayla Moffat 16            
                 28.55        59.15 (59.15)
        1:28.97 (29.82)   2:04.57 (1:05.42)
        2:30.27 (25.70)     3:01.39 (56.82)
        3:25.62 (24.23)     3:52.88 (51.49)
 30 Blue Dolfins-FL  'A'                4:25.29L   3:53.07  
     1) Abigail Gibbons 14            2) Ashley Boddiford 18          
     3) Madison Floyd 17              4) Kaitlyn Hunt 18              
                 26.99        56.55 (56.55)
        1:28.05 (31.50)   2:04.47 (1:07.92)
        2:31.17 (26.70)     3:01.01 (56.54)
        3:25.87 (24.86)     3:53.07 (52.06)
 31 Greensboro Commu-NC  'A'            3:50.80    3:53.50  
     1) Heather Sigmon 17             2) Alaina Joyce 16              
     3) Mckenzie Campbell 15          4) Omega Pinnix 14              
                 26.98        54.99 (54.99)
        1:26.96 (31.97)   2:02.88 (1:07.89)
        2:29.62 (26.74)     3:00.53 (57.65)
        3:25.27 (24.74)     3:53.50 (52.97)
 32 SWIM-LE  'A'                        3:50.46    3:54.72  
     1) Cassandra Pasadyn 16          2) Jordyn Homoki 14             
     3) Shaunna Jones 17              4) Julia Newbould 16            
                 26.54        55.62 (55.62)
        1:27.56 (31.94)   2:03.65 (1:08.03)
        2:30.87 (27.22)     3:02.23 (58.58)
        3:26.90 (24.67)     3:54.72 (52.49)
 33 Dayton Raiders-OH  'B'              3:49.53    3:55.05  
     1) Isabella All 16               2) Grace Seibert 17             
     3) Marie Docken 17               4) Macleary Moran 16            
                 28.71        59.10 (59.10)
        1:30.04 (30.94)   2:04.42 (1:05.32)
        2:31.19 (26.77)     3:01.75 (57.33)
        3:27.13 (25.38)     3:55.05 (53.30)
 34 Fairport Area Sw-NI  'A'            3:47.84    3:56.55  
     1) Grace Chen 16                 2) Rebecca Evans 16             
     3) Megan Palmer 16               4) Serafina Viola 14            
                 27.60        58.03 (58.03)
        1:29.26 (31.23)   2:05.56 (1:07.53)
        2:32.97 (27.41)     3:04.39 (58.83)
        3:28.78 (24.39)     3:56.55 (52.16)
 35 Scarlet Aquatics-NJ  'A'            4:24.31L   3:57.06  
     1) Abigail Kilgallon 17          2) Gabrielle Baratta 17         
     3) Strokes Zoe 14                4) Junseo Kim 14                
                 29.01        59.21 (59.21)
        1:29.90 (30.69)   2:04.82 (1:05.61)
        2:32.23 (27.41)     3:04.02 (59.20)
        3:29.05 (25.03)     3:57.06 (53.04)
 -- Tampa Bay  Aquat-FL  'A'            3:45.67         DQ  
     1) Celismar Guzman 16            2) Christin Rockway 16          
     3) Morgan Shinault 14            4) Klaudia Greer 16             
 -- Pine Crest Swimm-FG  'A'            3:45.09         DQ  
     1) Jessica Nava 16               2) Hannah Virgin 16             
     3) Alexandra Meszaros 15         4) Andrea Santander 15          

 Event 12  Men 4x100 Yard Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Bolles School Sh-FL  'A'            3:14.51    3:13.90  
     1) Matthew Serra 18              2) James Daugherty 18           
     3) Ariel Spektor 17              4) Willie Davis 16              
                 23.96        49.48 (49.48)
        1:14.72 (25.24)     1:43.33 (53.85)
        2:05.49 (22.16)     2:30.40 (47.07)
        2:51.03 (20.63)     3:13.90 (43.50)
  2 Zionsville Swim-IN  'A'             3:20.59    3:17.79  
     1) Tyler Harmon 17               2) Brock Brown 17               
     3) Andrew Schuler 17             4) Jack Franzman 17             
                 23.86        49.02 (49.02)
        1:15.19 (26.17)     1:45.52 (56.50)
        2:08.38 (22.86)     2:34.20 (48.68)
        2:55.17 (20.97)     3:17.79 (43.59)
  3 Carmel Swim Club-IN  'A'            3:20.97    3:18.80  
     1) Wyatt Davis 15                2) Stefano Batista 16           
     3) Drew Kibler 16                4) Andrew Couchon 17            
                 23.92        49.25 (49.25)
        1:15.29 (26.04)     1:44.86 (55.61)
        2:07.16 (22.30)     2:33.17 (48.31)
        2:54.34 (21.17)     3:18.80 (45.63)
  4 Dynamo Swim Club-GA  'A'            3:16.53    3:19.65  
     1) Ian Grum 15                   2) Jonathan Yang 17             
     3) Raunak Khosla 16              4) Jonathan Vater 18            
                 24.54        50.57 (50.57)
        1:16.69 (26.12)     1:46.13 (55.56)
        2:09.15 (23.02)     2:35.03 (48.90)
        2:56.37 (21.34)     3:19.65 (44.62)
  5 Memphis Thunder-SE  'A'             3:22.08    3:19.73  
     1) John McCaghren 18             2) Parker Kaye 18               
     3) Joshua Walsh 17               4) Christian Berry 18           
                 23.74        49.56 (49.56)
        1:15.58 (26.02)     1:46.00 (56.44)
        2:08.34 (22.34)     2:34.97 (48.97)
        2:56.21 (21.24)     3:19.73 (44.76)
  6 Cincinnati Marli-OH  'A'            3:20.73    3:19.90  
     1) Justin Grender 16             2) Alexander Wade 17            
     3) Luke Sobolewski 17            4) Nicholas Perera 17           
                 24.00        49.48 (49.48)
        1:16.41 (26.93)     1:46.68 (57.20)
        2:08.47 (21.79)     2:34.77 (48.09)
        2:56.31 (21.54)     3:19.90 (45.13)
  7 Upper Dublin Aqu-MA  'A'            3:14.89    3:20.00  
     1) Alessandro Boratto 17         2) Andrew Thomas 17             
     3) John Ryan 17                  4) Jake Sannem 17               
                 23.66        48.61 (48.61)
        1:14.81 (26.20)     1:45.31 (56.70)
        2:08.37 (23.06)     2:36.02 (50.71)
        2:56.90 (20.88)     3:20.00 (43.98)
  8 SwimAtlanta-GA  'A'                 3:19.06    3:20.82  
     1) Keegan Walsh 16               2) Andrew Winton 17             
     3) Andrew Huenniger 18           4) Jacob Allen 17               
                 24.80        50.79 (50.79)
        1:15.73 (24.94)     1:45.15 (54.36)
        2:08.33 (23.18)     2:35.00 (49.85)
        2:56.32 (21.32)     3:20.82 (45.82)
  9 Dayton Raiders-OH  'A'              3:18.10    3:21.09  
     1) Evan Stapp 18                 2) Eric Knowles 17              
     3) Cody Bybee 17                 4) Dominic Harry 17             
                 24.77        51.32 (51.32)
        1:17.86 (26.54)     1:47.05 (55.73)
        2:09.35 (22.30)     2:34.82 (47.77)
        2:56.58 (21.76)     3:21.09 (46.27)
 10 Tennessee Aquati-SE  'A'            3:20.59    3:21.73  
     1) Jack Hamilton 16              2) Alexander Hines 17           
     3) Caleb Harrington 17           4) Coleman Kredich 15           
                 25.20        51.52 (51.52)
        1:18.23 (26.71)     1:47.99 (56.47)
        2:09.83 (21.84)     2:35.61 (47.62)
        2:57.29 (21.68)     3:21.73 (46.12)
 11 Ohio State Swim-OH  'A'             3:23.97    3:21.82  
     1) Edward Michael 16             2) Hudson McDaniel 17           
     3) Benjamin Kuriger 17           4) Johannes Kabelka 17          
                 24.54        50.86 (50.86)
        1:16.74 (25.88)     1:46.89 (56.03)
        2:09.58 (22.69)     2:36.13 (49.24)
        2:57.56 (21.43)     3:21.82 (45.69)
 12 Marlins of Ralei-NC  'A'            3:20.80    3:22.27  
     1) John Healy 16                 2) Charles Watkins 18           
     3) Zachary Brown 16              4) Jacob Phillips 17            
                 24.44        49.81 (49.81)
        1:16.67 (26.86)     1:47.63 (57.82)
        2:10.04 (22.41)     2:35.85 (48.22)
        2:58.30 (22.45)     3:22.27 (46.42)
 13 Bolles School Sh-FL  'B'            3:19.37    3:22.46  
     1) Issac Davis 16                2) Paul Degrado 15              
     3) Nicholas Hackett 16           4) *Gabriel Gomez Treig 17      
                 24.79        51.01 (51.01)
        1:17.51 (26.50)     1:46.87 (55.86)
        2:09.66 (22.79)     2:35.89 (49.02)
        2:57.94 (22.05)     3:22.46 (46.57)
 14 Snow Swimming-PV  'A'               3:25.99    3:22.59  
     1) Luay Hilmi 16                 2) Michael Burris 17            
     3) Matthew Popovich 17           4) Collin Hughes 16             
                 24.51        51.27 (51.27)
        1:16.82 (25.55)     1:46.25 (54.98)
        2:09.85 (23.60)     2:36.52 (50.27)
        2:58.37 (21.85)     3:22.59 (46.07)
 15 Baylor Swim Club-SE  'A'            3:28.03    3:22.72  
     1) Zachariah Althoff 17          2) Luis Sebastian Weekes 16     
     3) Peter Lochmaier 17            4) Robert Freeman 16            
                 24.49        50.93 (50.93)
        1:17.68 (26.75)     1:49.07 (58.14)
        2:11.56 (22.49)     2:37.66 (48.59)
        2:59.30 (21.64)     3:22.72 (45.06)
 16 Peddie Aquatic A-NJ  'A'            3:22.36    3:23.06  
     1) Michael Blank 16              2) Alexander Encinar 18         
     3) Noah Houskeeper 16            4) *Nathan Stern 16             
                 23.80        50.83 (50.83)
        1:17.80 (26.97)     1:48.34 (57.51)
        2:10.99 (22.65)     2:37.47 (49.13)
        2:59.08 (21.61)     3:23.06 (45.59)
 17 Michigan Lakesho-MI  'A'            3:54.73L   3:23.77  
     1) Ian Miskelley 16              2) Luke Mason 16                
     3) Spencer Carl 18               4) Skyler Cook-Weeks 17         
                 25.05        51.34 (51.34)
        1:18.82 (27.48)     1:50.33 (58.99)
        2:12.24 (21.91)     2:37.92 (47.59)
        2:59.40 (21.48)     3:23.77 (45.85)
 18 Enfinity Aquatic-NC  'A'            3:23.13    3:23.96  
     1) Kyle Barone 16                2) Ben Duckworth 15             
     3) Maxwell Edwards 16            4) Tucker Burhans 17            
                 23.78        49.77 (49.77)
        1:17.87 (28.10)     1:49.59 (59.82)
        2:12.12 (22.53)     2:38.20 (48.61)
        2:59.71 (21.51)     3:23.96 (45.76)
 19 Fort Wayne Swim-IN  'A'             3:24.43    3:24.67  
     1) Jacob Steele 17               2) Tristan Dewitt 15            
     3) Jackson Kent 18               4) Kenneth Hauter 17            
                 24.14        49.80 (49.80)
        1:17.28 (27.48)     1:47.94 (58.14)
        2:11.30 (23.36)     2:38.18 (50.24)
        3:00.04 (21.86)     3:24.67 (46.49)
 20 Egg Harbor Twp S-MA  'A'            3:27.61    3:24.84  
     1) Cristian Bell 16              2) Andrew Duff 18               
     3) Brian McGroarty 18            4) Justin Liu 17                
                 24.51        50.37 (50.37)
        1:17.78 (27.41)     1:49.71 (59.34)
        2:12.90 (23.19)     2:39.76 (50.05)
        3:01.31 (21.55)     3:24.84 (45.08)
 21 Dynamo Swim Club-GA  'B'            3:21.10    3:25.50  
     1) Owen Downs 17                 2) Hunter Merkle 17             
     3) Alexander Ballard 16          4) Jeffrey Durmer 17            
                 24.71        51.49 (51.49)
        1:17.94 (26.45)     1:48.69 (57.20)
        2:12.45 (23.76)     2:39.53 (50.84)
        3:01.59 (22.06)     3:25.50 (45.97)
 22 Club Wolverine-MI  'A'              3:25.43    3:26.33  
     1) Daniel Keith 17               2) Michael Macgillivray 17      
     3) David Cleason 16              4) Rodolfo Aguilar 18           
                 24.90        51.18 (51.18)
        1:18.15 (26.97)     1:48.93 (57.75)
        2:12.77 (23.84)     2:40.96 (52.03)
        3:02.78 (21.82)     3:26.33 (45.37)
 23 Tampa Bay  Aquat-FL  'A'            3:26.97    3:27.06  
     1) Joseph Licht 17               2) Paxton Rhoads 17             
     3) Van Cates 18                  4) Brendan Driscoll 16          
                 24.82        50.85 (50.85)
        1:16.33 (25.48)     1:47.13 (56.28)
        2:10.20 (23.07)     2:36.79 (49.66)
        3:00.93 (24.14)     3:27.06 (50.27)
 24 Sarasota YMCA Sh-FL  'A'            3:26.47    3:28.73  
     1) Brendan Firlie 16             2) Brett Riley 17               
     3) Arik Katz 15                  4) Matthew Nutter 17            
                 24.97        51.24 (51.24)
        1:18.64 (27.40)     1:49.51 (58.27)
        2:13.88 (24.37)     2:42.12 (52.61)
        3:04.69 (22.57)     3:28.73 (46.61)
 25 Dayton Raiders-OH  'B'              3:28.02    3:30.36  
     1) Nathan Mitchell 18            2) Samuel McCarthy 17           
     3) Josef Pohlmann 16             4) Hugh Kipp 18                 
                 25.39        51.81 (51.81)
        1:20.13 (28.32)   1:52.11 (1:00.30)
        2:15.63 (23.52)     2:42.81 (50.70)
        3:05.41 (22.60)     3:30.36 (47.55)
 26 Cincinnati Marli-OH  'B'            3:26.69    3:30.60  
     1) Jacob McDonald 14             2) Ansel Froass 15              
     3) Dillon Froass 17              4) Joshua McDonald 17           
                 25.41        52.76 (52.76)
        1:20.94 (28.18)     1:52.37 (59.61)
        2:16.35 (23.98)     2:44.25 (51.88)
        3:06.11 (21.86)     3:30.60 (46.35)
 27 Scarlet Aquatics-NJ  'A'            4:00.44L   3:33.70  
     1) *Johannes Calloni 16          2) Ian Liu 15                   
     3) Kyle Iorizzo 17               4) Jackson Karofsky 17          
                 25.01        50.71 (50.71)
        1:19.24 (28.53)   1:51.38 (1:00.67)
        2:16.23 (24.85)     2:45.42 (54.04)
        3:08.67 (23.25)     3:33.70 (48.28)
 -- Lakeside Swim Te-KY  'A'            3:19.65         DQ  
     1) Martin Nitzken 17             2) Keefer Barnum 17             
     3) Aldan Johnston 16             4) Hunter Tapp 15               
 -- SwimMAC Carolina-NC  'B'            3:22.18         DQ  
     1) Coleman Manchester 18         2) Colson Zucker 17             
     3) Ikenna Eruchalu 17            4) Jeffrey Murray 17            
 -- Baylor Swim Club-SE  'B'            4:00.63L        DQ  
     1) Jack Kirby 16                 2) Matthew Boyer 18             
     3) Jason Green 17                4) Gershwin Greene 17           
 -- Ohio State Swim-OH  'B'             3:27.31         DQ  
     1) Max Dreisbach 16              2) Nathaniel Goldfarb 18        
     3) Calvin Furbee 16              4) Colin McDermott 18           
 -- Nashville Aquati-SE  'A'            3:26.44         DQ  
     1) Spencer Klinsky 18            2) Noah Stopkotte 18            
     3) Elijah Patrick 18             4) Matthew Lattin 17            
 -- SwimMAC Carolina-NC  'A'            3:18.41         DQ  
     1) Alexander McMurry 18          2) William Chan 16              
     3) Robbie Epler 17               4) John Walker 15                                  


Results Link Embed HTML: