Igelstrom Sets National record at Swedish Short Course Champs, day 2

GOTEBORG, Sweden, March 15. SWEDEN'S Emma Igelstrom followed her world record yesterday in the 50m breaststroke (30.24) with a Swedish national record today in the 200m breaststroke.

Swimming at the Swedish National Short Course Championships in Goteborg, Igelstrom went out fast (1:07.79) at the 100 and just kept going, touching in 2:22.08, to win by six seconds.

Other Swedish stars earned gold today. Olympic champion Lars Frolander won the 50m fly by the narrowest or margins, clocking 24.12 seconds (24.11p) -1/100th of a second ahead of Tero Valimaa.

Therese Alshammar won the women's 50 free in 24.25, well off her WR of 23.59, but easily ahead of Anna-Karin Kammerling.

Jens Peterssen was the only man to break two minutes in the 200m backstroke, returning a time of 1:59.80.

Josefin Lillhage, runner-up in the 200 free yesterday, took the 400 today in 4:12.35, fighting off a strong challenge from 18 year-old Ann Berglund (4;13.33).

RESULTS

GREN: 15 100m MEDLEY DAMER SEMIFINAL

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m
FÖRENING LAND
1. Teresia Gimholt 83 6302 30.46 1:05.19
S 77 Stenungsund
2. Ida Börjesson 85 6581 30.62 1:05.40
Simklubben Laxen
3. Marianne Lionell 83 5480 30.31 1:05.69
Södertälje Simsällskap
4. Linnea Tossavainen 81 5478 30.31 1:05.83
Södertälje Simsällskap
5. Heid-Elin Odland 82 7011 30.92 1:06.19
Väsby Simsällskap
6. Ida Sandin 85 6509 30.90 1:06.38
Wisby Simsällskap
7. Anna Westman 83 5285 31.09 1:06.88
Helsingborgs Simsällskap
8. Anna Ricknell 81 8441 31.80 1:06.89
Skellefteå Simklubb
9. Terese Larsson 80 6835 30.39 1:06.96
Ludvika Simsällskap
10. Karin Aspengren 82 7887 30.19 1:07.14
Umeå Simsällskap
11. Johanna Groth 86 6472 31.48 1:07.23
Umeå Simsällskap
12. Hannah Gustavsson 83 8554 30.99 1:07.53
Simklubben Neptun
13. Lovisa Romelsjö 84 5198 31.77 1:07.70
Göteborgs Sim
Helena Brandelius 81 6488 DSQ
Saltsjöbadens Idrottsförening

GREN: 15 100m MEDLEY DAMER FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m
FÖRENING LAND
1. Therese Alshammar 77 7955 28.02 1:03.96
Simklubben Neptun
2. Hanna Eriksson 84 5481 29.25 1:04.20
Södertälje Simsällskap
3. Teresia Gimholt 83 6302 30.70 1:06.37
S 77 Stenungsund
4. Linnea Tossavainen 81 5478 30.61 1:06.39
Södertälje Simsällskap
5. Ida Sandin 85 6509 31.65 1:06.66
Wisby Simsällskap
6. Anna Westman 83 5285 31.23 1:06.84
Helsingborgs Simsällskap
7. Ida Börjesson 85 6581 30.98 1:06.88
Simklubben Laxen
8. Heid-Elin Odland 82 7011 31.17 1:06.90
Väsby Simsällskap
9. Marianne Lionell 83 5480 31.02 1:07.01
Södertälje Simsällskap
10. Hannah Gustavsson 83 8554 31.04 1:07.35
Simklubben Neptun
11. Karin Aspengren 82 7887 30.61 1:07.63
Umeå Simsällskap
12. Johanna Groth 86 6472 31.71 1:07.81
Umeå Simsällskap
13. Terese Larsson 80 6835 30.56 1:07.82
Ludvika Simsällskap
14. Kim Ödin 85 7078 31.59 1:08.18
Trelleborgs Simsällskap
DELTAR EJ I SEMI
15. Anna Ricknell 81 8441 32.10 1:08.21
Skellefteå Simklubb
16. Caroline Drab 85 5089 31.79 1:08.26
Simklubben Ran
DELTAR EJ I SEMI

GREN: 16 200m RYGGSIM HERRAR FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m 150 m 200 m
FÖRENING LAND
1. Jens Petersson 83 1837 28.80 59.46 1:29.49 1:59.90
Stockholms Kappsimningsklubb
2. Erik Pönni 84 1377 28.56 59.17 1:30.31 2:00.96
Simklubben Poseidon
3. Micke Jacobsson 79 1089 29.20 1:00.21 1:31.04 2:01.46
Täby Sim
4. Erik Samuelsson 85 2948 28.83 1:00.26 1:31.59 2:02.88
Väsby Simsällskap
5. Johan Sunrydh 83 3287 29.23 59.59 1:31.28 2:03.31
Simavdelningen 1902
6. Stefano Prestinoni 77 2590 28.64 1:00.13 1:31.92 2:03.50
Simklubben Neptun
7. Mattias Rantzén 82 2503 29.59 1:00.98 1:32.99 2:05.01
Malmö Kappsimningsklubb
8. Peter Segerlund 82 1847 28.88 1:00.34 1:32.25 2:05.49
Simklubben Neptun

GREN: 16 200m RYGGSIM HERRAR FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m 150 m 200 m
FÖRENING LAND
1. Jens Petersson 83 1837 28.78 59.11 1:29.46 2:00.98
Stockholms Kappsimningsklubb
2. Peter Segerlund 82 1847 28.75 59.45 1:30.70 2:02.23
Simklubben Neptun
3. Erik Pönni 84 1377 29.26 1:00.52 1:31.66 2:02.81
Simklubben Poseidon
4. Micke Jacobsson 79 1089 29.47 1:00.72 1:32.25 2:02.95
Täby Sim
5. Erik Samuelsson 85 2948 29.03 1:00.29 1:31.94 2:03.38
Väsby Simsällskap
6. Johan Sunrydh 83 3287 29.47 1:00.21 1:32.57 2:04.22
Simavdelningen 1902
7. Stefano Prestinoni 77 2590 29.25 1:00.66 1:32.76 2:04.39
Simklubben Neptun
8. Mattias Rantzén 82 2503 29.36 1:00.59 1:32.68 2:04.65
Malmö Kappsimningsklubb
9. Magnus Key 82 1192 30.48 1:01.86 1:33.54 2:04.88
Jönköpings Simsällskap
10. Gregor Brunmar 82 2770 30.02 1:01.41 1:33.32 2:05.25
Simklubben Lödde
11. Gustaf Bergström 82 1194 29.84 1:01.40 1:33.26 2:05.55
Jönköpings Simsällskap
12. Gustavo Kertzscher 81 1167 29.05 1:00.01 1:31.66 2:05.76
Malmö Kappsimningsklubb
13. Pontus Renholm 86 0518 29.94 1:02.92 1:35.95 2:07.31
Polisens IF
14. Stefan Di Grado 82 2303 29.71 1:01.88 1:34.43 2:07.44
Spårvägens Simförening
15. Anders Svensson 83 0573 30.49 1:02.17 1:35.30 2:08.15
Täby Sim
16. Daniel Lönnberg 72 3233 27.07 57.60 1:31.66 2:08.44
Sundsvalls Simsällskap

GREN: 17 200m BRÖSTSIM DAMER FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m 150 m 200 m
FÖRENING LAND
1. Emma Igelström 80 8081 32.30 1:07.79 1:44.63 2:22.08
Spårvägens Simförening
NORDISKT SR REKORD
2. Sara Nordenstam 83 5570 33.95 1:12.10 1:49.95 2:28.04
Väsby Simsällskap
3. Sara Larsson 83 6839 34.53 1:12.45 1:50.75 2:29.51
Ludvika Simsällskap
4. Emma Gustafsson 83 5352 35.27 1:13.74 1:53.15 2:33.64
Växjö Simsällskap
5. Jennie Carlsson 86 7790 35.11 1:15.02 1:56.26 2:38.46
Linköpings Allmänna SS
6. Kia Karelmo 85 6065 36.05 1:16.17 1:57.47 2:38.77
Umeå Simsällskap
7. Janina Gårdensjö 84 5499 35.88 1:16.58 1:57.97 2:39.12
Västerås Simsällskap
8. Sanja Dizdarevic 87 5782 36.27 1:16.94 1:57.85 2:39.42
SK Triton

GREN: 17 200m BRÖSTSIM DAMER FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m 150 m 200 m
FÖRENING LAND
1. Emma Igelström 80 8081 33.33 1:09.97 1:47.51 2:25.62
Spårvägens Simförening
2. Sara Nordenstam 83 5570 35.78 1:15.72 1:54.67 2:33.86
Väsby Simsällskap
3. Sara Larsson 83 6839 36.35 1:15.81 1:55.09 2:34.98
Ludvika Simsällskap
4. Emma Gustafsson 83 5352 36.02 1:15.33 1:54.98 2:35.08
Växjö Simsällskap
5. Jennie Carlsson 86 7790 35.01 1:14.82 1:56.10 2:37.72
Linköpings Allmänna SS
6. Sanja Dizdarevic 87 5782 35.27 1:15.44 1:57.54 2:38.21
SK Triton
7. Kia Karelmo 85 6065 36.50 1:16.20 1:57.23 2:38.58
Umeå Simsällskap
8. Janina Gårdensjö 84 5499 36.44 1:16.43 1:57.25 2:38.72
Västerås Simsällskap
9. Lovisa Romelsjö 84 5198 36.00 1:16.63 1:57.67 2:38.94
Göteborgs Sim
10. Sannah Sjöholm 85 7196 35.92 1:16.55 1:57.85 2:39.22
Södertörns Simsällskap
11. Michaela Lind 81 6092 36.94 1:17.10 1:57.88 2:39.30
Danderyds Simklubb
12. Josefin Wede 87 7814 36.29 1:17.02 1:58.54 2:39.55
Simklubben Sydsim
13. Astrid Armgarth 88 5223 37.34 1:17.93 1:58.40 2:39.82
Linköpings Allmänna SS
14. Marie-Therese Öberg 86 7199 36.97 1:17.94 1:59.13 2:39.97
Södertörns Simsällskap
15. Hanna Wengrud 84 5080 36.82 1:17.58 1:58.93 2:40.37
Västerås Simsällskap
16. Emilie Roslund 87 7072 37.14 1:17.29 1:59.14 2:40.85
Skellefteå Simklubb

GREN: 18 400m FRISIM DAMER FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 100 m 200 m 300 m 400 m
FÖRENING LAND
1. Josefin Lillhage 80 5135 1:01.40 2:04.26 3:08.06 4:12.35
Väsby Simsällskap
2. Ann Berglund 84 5117 1:01.66 2:05.14 3:09.27 4:13.33
Jönköpings Simsällskap
3. Mia Ydfors 84 7066 1:02.00 2:06.71 3:12.77 4:18.05
Simklubben Neptun
4. Emilia Nilsson 88 5272 1:02.62 2:08.23 3:14.70 4:19.61
Linköpings Allmänna SS
5. Sandra Steffensen 82 7074 1:01.59 2:06.47 3:13.08 4:19.82
Trelleborgs Simsällskap
6. Lisa Andersson 80 6036 1:03.35 2:09.62 3:16.85 4:21.49
Helsingborgs Simsällskap
7. Eva Berglund 84 5116 1:04.32 2:10.45 3:16.28 4:21.82
Jönköpings Simsällskap
8. Linda Erlandsson 83 5121 1:02.38 2:09.77 3:17.74 4:24.97
Malmö Kappsimningsklubb

GREN: 18 400m FRISIM DAMER FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 100 m 200 m 300 m 400 m
FÖRENING LAND
1. Mia Ydfors 84 7066 1:04.01 2:09.47 3:15.23 4:18.96
Simklubben Neptun
2. Ann Berglund 84 5117 1:03.58 2:08.88 3:14.45 4:19.22
Jönköpings Simsällskap
3. Josefin Lillhage 80 5135 1:02.87 2:09.14 3:14.36 4:19.40
Väsby Simsällskap
4. Emilia Nilsson 88 5272 1:02.93 2:09.39 3:15.76 4:20.23
Linköpings Allmänna SS
5. Sandra Steffensen 82 7074 1:02.56 2:09.02 3:15.51 4:21.36
Trelleborgs Simsällskap
6. Eva Berglund 84 5116 1:04.04 2:10.18 3:16.19 4:21.77
Jönköpings Simsällskap
7. Teresia Gimholt 83 6302 1:04.25 2:11.29 3:17.39 4:22.83
S 77 Stenungsund
DELTAR EJ I FINAL
8. Linda Erlandsson 83 5121 1:03.78 2:08.95 3:15.48 4:23.36
Malmö Kappsimningsklubb
9. Lisa Andersson 80 6036 1:04.98 2:11.20 3:17.75 4:23.42
Helsingborgs Simsällskap
10. Helen Svensson 78 5039 1:02.81 2:09.10 3:17.12 4:23.58
Malmö Kappsimningsklubb
11. Anna Johansson 84 5628 1:04.74 2:11.89 3:19.35 4:27.47
Karlstads Simsällskap
12. Helena Lidén 83 5429 1:05.02 2:12.39 3:20.65 4:28.10
Spårvägens Simförening
13. Emma Wallin 85 6246 1:03.51 2:11.99 3:20.87 4:28.28
Sundsvalls Simsällskap
14. Linn Akkad 82 7145 1:04.34 2:11.73 3:21.18 4:30.52
Malmö Kappsimningsklubb
15. Jenni Jansson 83 6598 1:04.83 2:13.19 3:22.31 4:30.67
Väsby Simsällskap
16. Sofia Cederquist 86 7128 1:05.64 2:13.05 3:21.95 4:31.33
Jönköpings Simsällskap

GREN: 19 100m MEDLEY HERRAR SEMIFINAL

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m
FÖRENING LAND
1. Filip Lundeholm 82 0133 27.77 57.71
Jönköpings Simsällskap
2. Andreas Eriksson 84 0572 27.40 58.14
Simklubben Neptun
3. Jonathan Wik 81 2312 27.02 58.23
Spårvägens Simförening
4. Nicklas Peterson 81 0807 26.32 58.45
Simklubben Elfsborg
DELTAR EJ I FINAL
5. Joakim Andersson 79 1882 27.13 58.50
Mölndals Allmänna Simsällskap
6. Peter Hjers 74 1976 27.73 58.57
Simklubben Neptun
7. Mujo Mujanovic 83 3436 27.08 58.92
Simklubben Ran
8. Per Ångqvist 81 0505 27.71 58.93
Umeå Simsällskap
9. Dan Hellström 84 0109 27.46 58.99
Malmö Kappsimningsklubb
10. Linus Johannesson 83 0961 27.57 59.11
Simklubben Elfsborg
11. Daniel Lundberg 82 1875 27.50 59.41
Kungsbacka Simsällskap
12. Daniel Svensson 82 1008 27.61 59.61
Kristianstads SLS
13. Dennis Carlsson 82 0620 27.45 59.75
Skäret Simsällskap
14. Niclas Höckerfelt 84 0888 27.87 1:00.65
Kalmar Simsällskap
15. Tobias Gustafsson 82 0047 28.04 1:01.33
Kristianstads SLS

GREN: 19 100m MEDLEY HERRAR FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m 100 m
FÖRENING LAND
1. Erik Dorch 83 2784 25.74 56.07
Linköpings Allmänna SS
2. David Gustafsson 82 3522 26.22 56.97
Norrköpings Kappsimningsklubb
3. Micke Jacobsson 79 1089 26.91 57.42
Täby Sim
DELTAR EJ I SEMI
4. Peter Hjers 74 1976 27.81 58.45
Simklubben Neptun
5. Filip Lundeholm 82 0133 27.05 58.55
Jönköpings Simsällskap
6. Jonathan Wik 81 2312 27.16 58.57
Spårvägens Simförening
7. Andreas Eriksson 84 0572 27.29 58.74
Simklubben Neptun
8. Nicklas Peterson 81 0807 26.42 58.81
Simklubben Elfsborg
9. Joakim Andersson 79 1882 27.25 58.86
Mölndals Allmänna Simsällskap
10. Daniel Lundberg 82 1875 27.53 59.04
Kungsbacka Simsällskap
11. Per Ångqvist 81 0505 28.05 59.21
Umeå Simsällskap
12. Linus Johannesson 83 0961 27.67 59.23
Simklubben Elfsborg
13. Dan Hellström 84 0109 27.42 59.46
Malmö Kappsimningsklubb
14. Daniel Svensson 82 1008 27.50 59.47
Kristianstads SLS
15. Mujo Mujanovic 83 3436 27.15 59.77
Simklubben Ran
16. Dennis Carlsson 82 0620 27.53 1:00.01
Skäret Simsällskap

GREN: 20 50m FRISIM DAMER FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Therese Alshammar 77 7955 24.25
Simklubben Neptun
2. Anna-Karin Kammerling 80 6249 25.06
Sundsvalls Simsällskap
3. Johanna Sjöberg 78 6618 25.40
Södertälje Simsällskap
4. Cathrin Carlzon 83 5228 25.75
Södertörns Simsällskap
5. Annica Löfstedt 82 5457 26.21
Örebro Simallians
6. Annika Hult 86 5525 26.30
Linköpings Allmänna SS
7. Josefin Lillhage 80 5135 26.44
Väsby Simsällskap
8. Anna Folkesson 80 6070 26.78
Umeå Simsällskap

GREN: 20 50m FRISIM DAMER SEMIFINAL

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Anna-Karin Kammerling 80 6249 25.61
Sundsvalls Simsällskap
2. Annica Löfstedt 82 5457 25.97
Örebro Simallians
3. Cathrin Carlzon 83 5228 26.08
Södertörns Simsällskap
4. Josefin Lillhage 80 5135 26.27
Väsby Simsällskap
5. Annika Hult 86 5525 26.45
Linköpings Allmänna SS
6. Anna Folkesson 80 6070 26.62
Umeå Simsällskap
7. Emma Holmquist 86 5097 26.66
Malmö Kappsimningsklubb
8. Jenny Redlund 81 8691 26.69
Malmö Kappsimningsklubb
Gabriella Fagundez 85 6310 26.69
Väsby Simsällskap
10. Lisa Andersson 80 6036 26.72
Helsingborgs Simsällskap
11. Lorraine Flores 80 6717 26.73
Stockholms Kappsimningsklubb
12. Denise Helgesson 84 7954 26.95
Väsby Simsällskap
13. Helena Brandelius 81 6488 27.04
Saltsjöbadens Idrottsförening
14. Marina Sandback 84 5066 27.09
Västerås Simsällskap
15. Natalie Andersson 79 8078 27.11
Simklubben Ran
Hanna Eriksson 84 5481 DSQ
Södertälje Simsällskap

GREN: 20 50m FRISIM DAMER FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Therese Alshammar 77 7955 25.01
Simklubben Neptun
2. Johanna Sjöberg 78 6618 25.33
Södertälje Simsällskap
3. Anna-Karin Kammerling 80 6249 25.84
Sundsvalls Simsällskap
4. Josefin Lillhage 80 5135 26.14
Väsby Simsällskap
Annica Löfstedt 82 5457 26.14
Örebro Simallians
6. Annika Hult 86 5525 26.22
Linköpings Allmänna SS
7. Cathrin Carlzon 83 5228 26.34
Södertörns Simsällskap
8. Gabriella Fagundez 85 6310 26.46
Väsby Simsällskap
Hanna Eriksson 84 5481 26.46
Södertälje Simsällskap
10. Emma Holmquist 86 5097 26.57
Malmö Kappsimningsklubb
11. Jenny Redlund 81 8691 26.67
Malmö Kappsimningsklubb
12. Helena Brandelius 81 6488 26.72
Saltsjöbadens Idrottsförening
13. Lorraine Flores 80 6717 26.82
Stockholms Kappsimningsklubb
14. Marina Sandback 84 5066 26.89
Västerås Simsällskap
15. Lisa Andersson 80 6036 26.96
Helsingborgs Simsällskap
16. Anna Folkesson 80 6070 27.04
Umeå Simsällskap

GREN: 21 50m FJÄRILSIM HERRAR FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Lars Frölander 74 0362 24.12
Linköpings Allmänna SS
2. Tero Välimaa 78 3347 24.13
Simklubben Neptun
3. Joakim Dahl 76 1413 24.22
Landskrona Simsällskap
4. Jan Karlsson 68 0371 24.30
Väsby Simsällskap
5. Jonas Åkesson 71 2518 24.35
Södertälje Simsällskap
6. Magnus Kjellberg 84 0452 24.78
Spårvägens Simförening
7. Johan Norling 82 2594 25.02
Simklubben Neptun
Hans Brickner 82 0084 DSQ
Västerås Simsällskap

GREN: 21 50m FJÄRILSIM HERRAR SEMIFINAL

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Jan Karlsson 68 0371 24.46
Väsby Simsällskap
2. Joakim Dahl 76 1413 24.65
Landskrona Simsällskap
3. Jonas Åkesson 71 2518 24.79
Södertälje Simsällskap
4. Hans Brickner 82 0084 24.83
Västerås Simsällskap
5. Magnus Kjellberg 84 0452 24.85
Spårvägens Simförening
6. Johan Norling 82 2594 24.95
Simklubben Neptun
7. Tor Sundin 84 1277 24.96
Upsala Simsällskap
8. Johannes Nordenstam 80 0617 25.15
Väsby Simsällskap
9. Daniel Lönnberg 72 3233 25.29
Sundsvalls Simsällskap
10. Daniel Hult 83 0128 25.36
Jönköpings Simsällskap
11. Johan Karlsson 82 0304 25.56
Järfälla Simsällskap
12. Fredrik Weng 80 0496 25.60
Västerås Simsällskap
13. Nikola Kördel 78 0473 25.72
Örebro Simallians
14. Anders Privér 77 0968 25.78
Simklubben Elfsborg
15. Niklas Larsson 77 0179 25.99
Linköpings Allmänna SS
16. Johan Backlund 75 0897 26.00
Sundsvalls Simsällskap

GREN: 21 50m FJÄRILSIM HERRAR FÖRSÖK

PLAC NAMN FÖDD KOD 50 m
FÖRENING LAND
1. Lars Frölander 74 0362 24.11
Linköpings Allmänna SS
2. Tero Välimaa 78 3347 24.32
Simklubben Neptun
3. Jan Karlsson 68 0371 24.40
Väsby Simsällskap
4. Jonas Åkesson 71 2518 24.44
Södertälje Simsällskap
5. Joakim Dahl 76 1413 24.64
Landskrona Simsällskap
6. David Andréasson 81 3285 24.77
Mölndals Allmänna Simsällskap
DELTAR EJ I SEMI
7. Tor Sundin 84 1277 25.07
Upsala Simsällskap
8. Magnus Kjellberg 84 0452 25.14
Spårvägens Simförening
9. Johan Norling 82 2594 25.18
Simklubben Neptun
10. Hans Brickner 82 0084 25.22
Västerås Simsällskap
11. Daniel Lönnberg 72 3233 25.26
Sundsvalls Simsällskap
12. Johan Karlsson 82 0304 25.34
Järfälla Simsällskap
13. Johannes Nordenstam 80 0617 25.37
Väsby Simsällskap
14. Daniel Hult 83 0128 25.57
Jönköpings Simsällskap
15. Fredrik Weng 80 0496 25.61
Västerås Simsällskap
16. Nikola Kördel 78 0473 25.66
Örebro Simallians

GREN: 22 1500m FRISIM HERRAR FINAL
PASS 4 18.00

PLAC NAMN FÖDD KOD 100 m 200 m 300 m 400 m
FÖRENING LAND 500 m 600 m 700 m 800 m
900 m 1000 m 1100 m 1200 m
1300 m 1400 m 1500 m

1. Johan Claar 84 2231 1:01.42 2:05.14 3:09.10 4:12.64
Jönköpings Simsällskap 5:16.20 6:18.89 7:21.70 8:24.07
9:26.50 10:28.62 11:30.85 12:33.56
13:36.98 14:40.10 15:42.15

2. Fredrik Gustafsson 85 0028 1:00.96 2:04.53 3:07.37 4:10.30
Malmö Kappsimningsklubb 5:13.34 6:16.16 7:19.52 8:22.58
9:25.76 10:29.18 11:32.12 12:36.39
13:40.97 14:44.68 15:47.51

3. Mikael Rosén 74 1366 1:00.91 2:05.09 3:08.99 4:12.38
Södertörns Simsällskap 5:15.57 6:18.61 7:22.51 8:25.57
9:29.08 10:32.82 11:36.46 12:40.01
13:43.83 14:47.74 15:49.49

4. Magnus Fredriksson 79 0651 1:00.99 2:04.40 3:07.03 4:09.98
Norrköpings Kappsimningsklubb 5:13.05 6:16.35 7:20.33 8:24.25
9:28.60 10:33.90 11:39.16 12:44.60
13:50.00 14:56.08 16:00.52

5. Niklas Persson 85 0024 1:01.70 2:04.98 3:09.24 4:13.01
Malmö Kappsimningsklubb 5:17.59 6:22.59 7:27.51 8:32.35
9:37.28 10:42.11 11:47.41 12:52.53
13:58.61 15:04.31 16:07.19

6. Björn Schantz 83 1639 1:01.15 2:05.50 3:09.71 4:13.64
Simklubben Lödde 5:18.06 6:22.89 7:28.23 8:33.34
9:39.08 10:44.76 11:48.75 12:54.62
13:59.29 15:04.23 16:08.11

7. Simon Börjesson 86 2399 1:00.40 2:04.87 3:10.13 4:15.08
Polisens IF 5:20.74 6:25.20 7:30.39 8:35.65
9:41.15 10:46.46 11:51.60 12:56.88
14:02.17 15:06.59 16:10.10

8. Axel Pettersson 83 3334 1:00.73 2:04.78 3:09.03 4:13.29
Simklubben Neptun 5:17.77 6:22.60 7:27.31 8:32.78
9:38.46 10:44.09 11:49.79 12:55.72
14:01.98 15:08.01 16:12.69

Comments Off

Author: Archive Team

Current Swimming World Issue


Trouble Viewing on Smart Phones, Tablets or iPads? Click Here

Morning Swim Show

SwimOutlet.com Tech Talk

Speedo Performance of the Week