Bovell Leads Tigers At Auburn Invite

AUBURN, Ala, December 5. AUBURN sophomore George Bovell clocked a NCAA automatic time in the 200 IM of 1:45.77 as action got underway at the Auburn Tiger Invitational on Thursday night at the James E. Martin Aquatics Center. Bovell's time is currently the fastest in the nation by almost a full second.

"We swam much better as a team tonight than this morning," AU assistant coach Ralph Crocker said. "Obviously George Bovell's swim is fast for this time of the season. We told him before the session that swimming the 500 freestyle before the 200 IM would not hurt him at this time of the year."

Bovell, who set the NCAA record in the 200 IM at the 2003 championships, swam the 500 in a time of 4:37.09 in the event prior to the 200 IM, touching the wall first in the 'C' final. AU's BJ Jones was the top finisher in the championship final, clocking a 4:24.90.

Leading the charge for the AU women was Eileen Coparropa, who placed first in the 50 free with a time of 22.77, and anchored the first-place finishing 400 medley relay (3:48.88) in a time of 51.06, which also included Kirsty Coventry, Laura Swander and Demerae Christianson.

Auburn placed four women in the championship finals of the 500 free and took home the top four times in the race. Adrienne Binder was the top finisher with a time of 4:46.86, followed by Hayley Peirsol (4:48.21), Heather Kemp (4:50.87) and Kirsty Coventry (4:52.90), all of which were 'B' cuts.

"I was really happy with the depth in the 500 free. It was fun to watch Heather Kemp swim her inaugural 500 of the season," AU Co-Head Women's Coach Kim Brackin said. "There was also some good racing by Kirsty Coventry in the 200 IM. We did a good job of transitioning from long course to short course this evening."

Coventry won the women's 200 IM with an NCAA automatic time of 2:00.62.

The meet continues on Friday morning with the prelims session starting at 10 a.m. CT. All prelim races are contested long course-meters while the finals, which begin at 6 p.m. on Friday, are swum short course-yards.

2003 AUBURN TIGER INVITATIONAL – 12/4/2003 to 12/6/2003
Results

Event 13 Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
4:49.19 NC A
4:57.86 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Coventry, Kirsty L 20 Auburn-SE 4:55.38 NC B
31.66 1:07.25 (35.59) 1:44.77 (37.52) 2:20.97 (36.20)
3:03.68 (42.71) 3:46.28 (42.60) 4:21.38 (35.10) 4:55.38 (34.00)
2 Hoelzer, Margaret J 20 Auburn-SE 4:59.98
30.69 1:05.13 (34.44) 1:43.15 (38.02) 2:18.48 (35.33)
3:05.48 (47.00) 3:52.34 (46.86) 4:26.44 (34.10) 4:59.98 (33.54)
3 Strunk, Deanna M 19 Ohio State-OH 5:05.38
31.20 1:07.03 (35.83) 1:46.58 (39.55) 2:25.52 (38.94)
3:10.28 (44.76) 3:55.04 (44.76) 4:31.18 (36.14) 5:05.38 (34.20)
4 Raezer, Stephanie L 21 Ohio State-OH 5:05.90
32.73 1:09.07 (36.34) 1:50.02 (40.95) 2:29.95 (39.93)
3:12.95 (43.00) 3:56.88 (43.93) 4:32.32 (35.44) 5:05.90 (33.58)
5 Ruka, Meredith M 18 South Carolina-SC 5:06.80
32.79 1:09.14 (36.35) 1:48.45 (39.31) 2:27.44 (38.99)
3:12.36 (44.92) 3:57.39 (45.03) 4:32.22 (34.83) 5:06.80 (34.58)
6 Peirsol, Hayley R 18 Auburn-SE 5:10.32
33.66 1:11.58 (37.92) 1:51.07 (39.49) 2:30.64 (39.57)
3:16.20 (45.56) 4:02.38 (46.18) 4:36.65 (34.27) 5:10.32 (33.67)
7 Osterer, Liz L 18 Ohio State-OH 5:12.74
32.14 1:09.09 (36.95) 1:50.52 (41.43) 2:30.74 (40.22)
3:14.96 (44.22) 4:00.07 (45.11) 4:36.92 (36.85) 5:12.74 (35.82)
8 Lunsmann, Leslie K 19 Auburn-SE 5:14.36
33.05 1:10.82 (37.77) 1:53.10 (42.28) 2:34.84 (41.74)
3:19.00 (44.16) 4:04.04 (45.04) 4:39.56 (35.52) 5:14.36 (34.80)
————————————————————————-
9 Dyszkiewicz, Magda I 22 Auburn-SE 5:17.43
34.56 1:14.26 (39.70) 1:55.21 (40.95) 2:34.31 (39.10)
3:21.94 (47.63) 4:08.86 (46.92) 4:43.39 (34.53) 5:17.43 (34.04)
10 Kemp, Heather L 21 Auburn-SE 5:19.89
32.91 1:11.43 (38.52) 1:54.02 (42.59) 2:34.61 (40.59)
3:21.85 (47.24) 4:09.27 (47.42) 4:44.66 (35.39) 5:19.89 (35.23)

Event 14 Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
4:21.26 NC A
4:29.09 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Bathazi, Istvan 24 South Carolina-SC 4:27.59 NC B
28.29 1:01.35 (33.06) 1:36.06 (34.71) 2:10.55 (34.49)
2:47.16 (36.61) 3:25.33 (38.17) 3:56.59 (31.26) 4:27.59 (31.00)
2 Shanteau, Eric L 20 Auburn-SE 4:33.61
29.79 1:03.92 (34.13) 1:38.67 (34.75) 2:12.61 (33.94)
2:50.34 (37.73) 3:28.70 (38.36) 4:02.02 (33.32) 4:33.61 (31.59)
3 Callahan, Andrew A 17 Dynamo-GA 4:38.36
31.06 1:06.04 (34.98) 1:43.66 (37.62) 2:20.23 (36.57)
2:56.74 (36.51) 3:34.05 (37.31) 4:07.33 (33.28) 4:38.36 (31.03)
4 Farrington, Michael K 19 South Carolina-SC 4:38.38
30.43 1:04.37 (33.94) 1:42.20 (37.83) 2:20.00 (37.80)
2:56.72 (36.72) 3:35.73 (39.01) 4:07.47 (31.74) 4:38.38 (30.91)
5 Knowles, Jeremy D 22 Auburn-SE 4:40.27
29.92 1:03.97 (34.05) 1:40.21 (36.24) 2:15.46 (35.25)
2:55.87 (40.41) 3:37.03 (41.16) 4:08.88 (31.85) 4:40.27 (31.39)
6 Van Wie, Doug P 19 Auburn-SE 4:42.76
29.97 1:03.86 (33.89) 1:40.07 (36.21) 2:14.17 (34.10)
2:56.94 (42.77) 3:39.27 (42.33) 4:12.45 (33.18) 4:42.76 (30.31)
7 Bovell, George R 20 Auburn-SE 4:42.93
30.14 1:05.81 (35.67) 1:43.39 (37.58) 2:19.41 (36.02)
2:59.83 (40.42) 3:40.77 (40.94) 4:12.95 (32.18) 4:42.93 (29.98)
8 Ayalon, Shilo 22 Unat – Gtac-GA 4:45.41
30.47 1:05.66 (35.19) 1:43.73 (38.07) 2:19.67 (35.94)
3:01.12 (41.45) 3:43.13 (42.01) 4:14.83 (31.70) 4:45.41 (30.58)
————————————————————————-
9 Cargill, Kevin T 17 Dynamo-GA 4:50.79
31.38 1:08.82 (37.44) 1:45.12 (36.30) 2:20.90 (35.78)
3:03.57 (42.67) 3:46.68 (43.11) 4:19.33 (32.65) 4:50.79 (31.46)
10 Scott, John A 19 Auburn-SE 5:00.65
31.64 1:07.47 (35.83) 1:46.72 (39.25) 2:26.34 (39.62)
3:09.11 (42.77) 3:53.94 (44.83) 4:27.86 (33.92) 5:00.65 (32.79)
— Farrington, Timothy H 19 South Carolina-SC DQ
30.60 1:04.80 (34.20) 1:41.53 (36.73) 2:17.57 (36.04)
2:58.92 (41.35) 3:40.24 (41.32) 4:12.40 (32.16) DQ (31.17)
— Knopf, Nate D 20 Auburn-SE DQ
31.97 1:07.77 (35.80) 2:22.74 ( )
3:03.89 (41.15) 3:45.59 (41.70) 4:18.02 (32.43) DQ (31.50)

Event 15 Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
1:00.40 NC A
1:02.21 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Hanson, Pam R 24 Tenn Aquatics-SE 1:02.42
29.39 1:02.42 (33.03)
2 Christianson, Demerae L 22 Auburn-SE 1:02.50
29.29 1:02.50 (33.21)
3 Skaggs, Heather B 20 South Carolina-SC 1:03.47
29.33 1:03.47 (34.14)
4 Jones, Tammy M 20 Michigan State-MI 1:03.83
29.17 1:03.83 (34.66)
5 Bethune, Tawnie E 19 Auburn-SE 1:03.94
29.99 1:03.94 (33.95)
6 McHugh, Carolyn F 20 South Carolina-SC 1:04.58
29.94 1:04.58 (34.64)
7 Fiorentino, Kendel L 18 South Carolina-SC 1:04.76
30.42 1:04.76 (34.34)
8 Johnson, Meagan A 21 South Carolina-SC 1:05.55
30.77 1:05.55 (34.78)
————————————————————————-
9 Strunk, Deanna M 19 Ohio State-OH 1:06.20
30.38 1:06.20 (35.82)
10 Lawless, Alessandra C 20 Auburn-SE 1:06.84
30.87 1:06.84 (35.97)
11 Lunsmann, Leslie K 19 Auburn-SE 1:07.01
31.21 1:07.01 (35.80)
12 Ruka, Meredith M 18 South Carolina-SC 1:07.96
32.95 1:07.96 (35.01)
13 Hartland, Amy E 21 South Carolina-SC 1:08.81
31.93 1:08.81 (36.88)

Event 16 Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
53.39 NC A
54.99 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Gaspar, Zsolt Z 26 Team Carolina-SC 53.73 NC B
25.06 53.73 (28.67)
2 Tomes, Marty E 20 Ohio State-OH 55.90
25.86 55.90 (30.04)
3 Parkin, Josh D 20 South Carolina-SC 56.84
26.37 56.84 (30.47)
4 Quevedo, Ozzie 27 Auburn Aquatics-SE 56.91
26.08 56.91 (30.83)
5 Knowles, Jeremy D 22 Auburn-SE 57.03
26.79 57.03 (30.24)
6 Oliver, Jorge M 22 Unat – Bss-FL 58.03
27.00 58.03 (31.03)
7 Cady, Kurt W 20 Auburn-SE 58.08
26.89 58.08 (31.19)
8 Babcock, Lyle W 20 Auburn-SE 58.60
27.21 58.60 (31.39)
————————————————————————-
9 Harley, Nick S 19 Michigan State-MI 58.74
27.01 58.74 (31.73)
10 Ammons, Nnamnse I 22 Club Seminole-FL 58.97
26.92 58.97 (32.05)
11 Ciarla, Aaron P 25 Auburn Aquatics-SE 59.15
27.08 59.15 (32.07)
12 McMahon, Dan M 16 Dynamo-GA 59.16
28.55 59.16 (30.61)
12 Gibb, Derek M 22 Auburn-SE 59.16
27.08 59.16 (32.08)
14 Scott, John A 19 Auburn-SE 59.20
28.57 59.20 (30.63)
14 Murphy, Ed P 21 South Carolina-SC 59.20
27.43 59.20 (31.77)
16 Johnson, Mark D 18 Auburn-SE 59.24
27.82 59.24 (31.42)
————————————————————————-
17 Condon, Sean C 19 South Carolina-SC 59.29
27.39 59.29 (31.90)
18 Lillard, Jim D 18 South Carolina-SC 1:00.19
28.15 1:00.19 (32.04)
19 Bastak, Adam C 18 South Carolina-SC 1:00.23
27.98 1:00.23 (32.25)
20 Burkhard, Matt D 18 South Carolina-SC 1:00.89
27.38 1:00.89 (33.51)
21 Houllier, Matthew J 22 Unattached-MA 1:01.02
29.21 1:01.02 (31.81)
22 Kerlin, Matt W 20 South Carolina-SC 1:02.97
28.34 1:02.97 (34.63)

Event 17 Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
2:01.60 NC A
2:05.24 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Van Assen, Jen L 21 South Carolina-SC 2:02.61 NC B
28.85 59.45 (30.60) 1:31.44 (31.99) 2:02.61 (31.17)
2 Reynolds, Caitlin M 16 Dynamo-GA 2:04.34 NC B
29.66 1:01.29 (31.63) 1:32.68 (31.39) 2:04.34 (31.66)
3 Hill, Elizabeth E 18 Dynamo-GA 2:04.39 NC B
29.11 59.90 (30.79) 1:31.82 (31.92) 2:04.39 (32.57)
4 Hoelzer, Margaret J 20 Auburn-SE 2:04.63 NC B
29.76 1:00.97 (31.21) 1:32.92 (31.95) 2:04.63 (31.71)
5 Durot, Elizabeth S 17 Dynamo-GA 2:05.19 NC B
29.59 1:01.47 (31.88) 1:33.47 (32.00) 2:05.19 (31.72)
6 Kemp, Heather L 21 Auburn-SE 2:06.76
29.91 1:02.11 (32.20) 1:34.56 (32.45) 2:06.76 (32.20)
7 Moss, Jeri A 19 Auburn-SE 2:06.91
29.96 1:02.15 (32.19) 1:34.81 (32.66) 2:06.91 (32.10)
8 Dedekind, Bronwyn M 22 South Carolina-SC 2:07.75
30.25 1:02.76 (32.51) 1:35.77 (33.01) 2:07.75 (31.98)
————————————————————————-
9 Binder, Adrienne M 18 Auburn-SE 2:08.04
30.21 1:02.80 (32.59) 1:35.63 (32.83) 2:08.04 (32.41)
10 Swindle, Christina M 19 Auburn-SE 2:08.72
30.14 1:02.27 (32.13) 1:35.24 (32.97) 2:08.72 (33.48)
11 Maglich, Nicole K 19 Ohio State-OH 2:08.73
29.89 1:02.57 (32.68) 1:35.83 (33.26) 2:08.73 (32.90)
12 Skaggs, Haley B 19 South Carolina-SC 2:08.87
29.81 1:02.28 (32.47) 1:35.71 (33.43) 2:08.87 (33.16)
13 Lancken, Kylie S 21 Ohio State-OH 2:10.27
29.98 1:02.88 (32.90) 1:36.59 (33.71) 2:10.27 (33.68)
14 Andrews, Bennett B 19 South Carolina-SC 2:10.72
30.75 1:03.58 (32.83) 1:37.33 (33.75) 2:10.72 (33.39)
15 Bastak, Ashleigh E 21 South Carolina-SC 2:11.04
30.51 1:03.52 (33.01) 1:37.26 (33.74) 2:11.04 (33.78)
16 May, Kaelon E 18 South Carolina-SC 2:13.34
30.40 1:03.29 (32.89) 1:38.02 (34.73) 2:13.34 (35.32)
————————————————————————-
17 Dyszkiewicz, Magda I 22 Auburn-SE 2:14.64
31.59 1:05.53 (33.94) 1:40.40 (34.87) 2:14.64 (34.24)
18 Clanton, Anna Kate K 18 South Carolina-SC 2:15.84
31.57 1:05.42 (33.85) 1:40.80 (35.38) 2:15.84 (35.04)

Event 18 Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
1:49.94 NC A
1:53.23 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Jones, BJ S 21 Auburn-SE 1:53.96
27.04 56.01 (28.97) 1:25.40 (29.39) 1:53.96 (28.56)
2 Szucs, Tamas 22 South Carolina-SC 1:54.45
26.72 55.61 (28.89) 1:25.07 (29.46) 1:54.45 (29.38)
3 Bathazi, Tommy Z 23 South Carolina-SC 1:54.47
26.10 54.95 (28.85) 1:25.24 (30.29) 1:54.47 (29.23)
4 Vadney, Jason C 18 Michigan State-MI 1:55.32
27.10 56.44 (29.34) 1:25.95 (29.51) 1:55.32 (29.37)
5 Mack, Colby B 18 South Carolina-SC 1:55.34
26.82 56.23 (29.41) 1:25.93 (29.70) 1:55.34 (29.41)
6 Schneider, Joey A 19 Auburn-SE 1:56.81
28.93 58.94 (30.01) 1:28.33 (29.39) 1:56.81 (28.48)
7 Ewald, Chris R 17 Dynamo-GA 1:57.56
28.54 58.29 (29.75) 1:28.34 (30.05) 1:57.56 (29.22)
8 Duff, Reid R 19 South Carolina-SC 1:58.55
27.04 57.10 (30.06) 1:28.23 (31.13) 1:58.55 (30.32)
————————————————————————-
9 Ayalon, Shilo 22 Unat – Gtac-GA 1:59.29
27.84 58.49 (30.65) 1:29.73 (31.24) 1:59.29 (29.56)
10 Lundquist, Bryan J 18 Auburn-SE 1:59.54
28.28 59.31 (31.03) 1:30.01 (30.70) 1:59.54 (29.53)
11 Flatt, Wesley J 18 Auburn-SE 1:59.56
28.20 58.46 (30.26) 1:29.42 (30.96) 1:59.56 (30.14)
12 Slocki, Daniel A 19 Auburn-SE 1:59.94
28.30 58.95 (30.65) 1:29.65 (30.70) 1:59.94 (30.29)
13 Knopf, Nate D 20 Auburn-SE 2:00.73
29.36 1:00.50 (31.14) 1:31.14 (30.64) 2:00.73 (29.59)
14 Murphy, Ed P 21 South Carolina-SC 2:01.30
27.04 57.26 (30.22) 1:29.23 (31.97) 2:01.30 (32.07)
15 Barry, Seth I 19 Auburn-SE 2:01.67
27.71 58.32 (30.61) 1:29.96 (31.64) 2:01.67 (31.71)
16 Miller, Rob L 18 Dynamo-GA 2:01.84
29.00 1:00.47 (31.47) 1:31.56 (31.09) 2:01.84 (30.28)
————————————————————————-
17 McMahon, Dan M 16 Dynamo-GA 2:02.33
29.55 1:01.52 (31.97) 1:31.88 (30.36) 2:02.33 (30.45)
18 Johnson, Mark D 18 Auburn-SE 2:02.74
28.56 1:00.34 (31.78) 1:31.44 (31.10) 2:02.74 (31.30)
19 Farrington, Timothy H 19 South Carolina-SC 2:02.79
28.99 1:00.04 (31.05) 1:31.45 (31.41) 2:02.79 (31.34)
20 Farrington, Michael K 19 South Carolina-SC 2:03.31
29.09 1:00.15 (31.06) 1:31.92 (31.77) 2:03.31 (31.39)
21 Houllier, Matthew J 22 Unattached-MA 2:07.70
29.19 1:01.62 (32.43) 1:34.80 (33.18) 2:07.70 (32.90)
22 Betts, Justin M 22 Unat – Nole-SC 2:13.79
30.02 1:02.75 (32.73) 1:37.83 (35.08) 2:13.79 (35.96)

Event 19 Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
1:11.27 NC A
1:13.41 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Ellabarger, Courtney A 20 Michigan State-MI 1:13.42
34.80 1:13.42 (38.62)
2 Rushing, Marcy W 24 Unat – Cta-SE 1:14.71
34.68 1:14.71 (40.03)
3 Swander, Laura M 21 Auburn-SE 1:15.08
36.12 1:15.08 (38.96)
4 Rychvalsky, Rebekah M 21 Ohio State-OH 1:15.15
35.87 1:15.15 (39.28)
5 Coventry, Kirsty L 20 Auburn-SE 1:15.63
36.51 1:15.63 (39.12)
6 Jones, Kelly M 21 Auburn-SE 1:16.69
36.41 1:16.69 (40.28)
7 Wheatley, Amy R 19 Auburn-SE 1:16.90
36.51 1:16.90 (40.39)
8 Fiorentino, Kendel L 18 South Carolina-SC 1:17.34
36.81 1:17.34 (40.53)
————————————————————————-
9 Nance, Aunya F 18 South Carolina-SC 1:18.26
36.91 1:18.26 (41.35)
10 Osterer, Liz L 18 Ohio State-OH 1:18.75
37.22 1:18.75 (41.53)
11 Andrews, Bennett B 19 South Carolina-SC 1:20.09
37.70 1:20.09 (42.39)
12 Hong, Christina S 22 South Carolina-SC 1:21.03
37.87 1:21.03 (43.16)
13 McHugh, Carolyn F 20 South Carolina-SC 1:21.55
37.99 1:21.55 (43.56)
14 May, Kaelon E 18 South Carolina-SC 1:25.11
40.27 1:25.11 (44.84)
— Christianson, Demerae L 22 Auburn-SE DQ
40.67 DQ (47.75)

Event 20 Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
1:02.43 NC A
1:04.31 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Clutten, Ian D 20 Michigan State-MI 1:04.19 NC B
29.69 1:04.19 (34.50)
2 Kauscher, Rob E 20 Ohio State-OH 1:05.35
30.34 1:05.35 (35.01)
3 Shanteau, Eric L 20 Auburn-SE 1:07.26
32.29 1:07.26 (34.97)
4 Kata, Justin M 19 South Carolina-SC 1:08.10
31.74 1:08.10 (36.36)
5 Callahan, Andrew A 17 Dynamo-GA 1:08.39
33.31 1:08.39 (35.08)
6 Betts, Justin M 22 Unat – Nole-SC 1:11.07
32.91 1:11.07 (38.16)
7 Cady, Kurt W 20 Auburn-SE 1:11.98
33.86 1:11.98 (38.12)

Event 21 Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
1:01.55 NC A
1:03.40 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Hanson, Pam R 24 Tenn Aquatics-SE 1:03.78
31.17 1:03.78 (32.61)
2 Moss, Jeri A 19 Auburn-SE 1:05.58
32.39 1:05.58 (33.19)
3 Walker, Beverly J 16 Dynamo-GA 1:06.37
32.80 1:06.37 (33.57)
4 Lancken, Kylie S 21 Ohio State-OH 1:07.48
32.94 1:07.48 (34.54)
5 Fennell, Stephanie L 19 Ohio State-OH 1:08.18
33.02 1:08.18 (35.16)
6 Bethune, Tawnie E 19 Auburn-SE 1:09.31
34.54 1:09.31 (34.77)
7 Anderson, Jenni L 20 Auburn-SE 1:09.33
33.55 1:09.33 (35.78)
8 Swindle, Christina M 19 Auburn-SE 1:10.33
33.44 1:10.33 (36.89)
————————————————————————-
9 Binder, Adrienne M 18 Auburn-SE 1:11.76
35.43 1:11.76 (36.33)
10 Lawless, Alessandra C 20 Auburn-SE 1:13.02
35.57 1:13.02 (37.45)
11 Wood, Alix L 18 South Carolina-SC 1:13.66
35.50 1:13.66 (38.16)
12 Jones, Kelly M 21 Auburn-SE 1:14.63
36.65 1:14.63 (37.98)

Event 22 Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
54.52 NC A
56.16 NC B
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Van Wie, Doug P 19 Auburn-SE 58.81
28.76 58.81 (30.05)
2 Gibb, Derek M 22 Auburn-SE 59.24
28.78 59.24 (30.46)
3 Wagenaar, Rudolf 21 Michigan State-MI 59.72
29.34 59.72 (30.38)
4 Bovell, George R 20 Auburn-SE 1:00.40
29.42 1:00.40 (30.98)
5 Oliver, Jorge M 22 Unat – Bss-FL 1:01.03
29.98 1:01.03 (31.05)
6 Cargill, Kevin T 17 Dynamo-GA 1:01.41
30.35 1:01.41 (31.06)
7 Condon, Sean C 19 South Carolina-SC 1:02.81
30.26 1:02.81 (32.55)
8 Barry, Seth I 19 Auburn-SE 1:04.52
31.53 1:04.52 (32.99)
————————————————————————-
9 Schneider, Joey A 19 Auburn-SE 1:04.54
31.33 1:04.54 (33.21)
10 Slocki, Daniel A 19 Auburn-SE 1:05.29
32.29 1:05.29 (33.00)

Comments Off

Author: Archive Team

Current Swimming World Issue


Trouble Viewing on Smart Phones, Tablets or iPads? Click Here

Morning Swim Show

SwimOutlet.com Tech Talk

Speedo Performance of the Week